Tag: Odchudzanie po 40-stce

odchudzanie po 40

Jak schudnąć po 40?

Zdrowe Odżywianie
Ludzie, a w szczególności kobiety, powinny zdać sobie sprawę z tego, że schudnąć można w każdym wieku. Pewnie zastanawiasz się czy można zrzucić kilka kilogramów, jeśli ma się ponad 40 lat. Odpowiedź brzmi – tak. Dieta i ćwiczenia pozostają te same. Podstawy nie ulegają zmianie, nawet cele są te same. Istnieją bowiem różne metody, dzięki którym możesz podjąć walkę z nadwagą. Przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz co powinnaś zrobić.


Podobne porady

kosmetyki a wiek

Jak dobrać kosmetyki do wieku?

Makijaż
Nieraz będąc w drogerii zastanawiamy się, jakie kosmetyki wybrać i jakie będą odpowiednie do naszego wieku. Obecnie istnieje ogromny ich wybór. Jednak nie każdy kosmetyk jest dla każdego. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak wybierać odpowiednie kosmetyki, co z pewnością ułatwi Ci ich zakup.
para na rowerze

Jak przyspieszyć metabolizm po 40?

Zdrowe Odżywianie
Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić by zwiększyć swój metabolizm po 40 roku życia to ćwiczenia fizyczne. Wynika to z faktu, że w tym właśnie wieku twoje ciało zaczyna tracić masę mięśniową, która ma duże znaczenie dla metabolizmu. Spadek masy mięśniowej zaczyna się około 40 i gwałtownie przyspiesza około 50. Najlepszym sposobem na budowanie masy mięśniowej jest podniesienie ciężaru całego ciała, trzeba też zwrócić uwagę na dietę.
życie po czterdziestce

Jak dbać o siebie po 40?

Seniorzy
Wiele osób po czterdziestym roku życia popada w depresję. Uważają, że są starzy i nikomu niepotrzebni. Wiek ten buduje poczucie odrzucenia społecznego i pogłębia skrywane kompleksy. Jak można sobie z tym poradzić i czuć się młodo po czterdziestce? Dowiesz się czytając ten artykuł.
cukiernik

Jak zmienić zawód?

Zmiana Zawodu
Zmiana zawodu to ryzykowne, ale satysfakcjonujące posunięcie. Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, która wraca do pracy po urlopie macierzyńskim, czy pracownikiem wielkiej korporacji, który chciałby spróbować czegoś nowego, poniższe wskazówki pozwolą ci podjąć odpowiednią decyzję, by spośród wielu ścieżek kariery wybrać tę właściwą.
dieta po 40.

Jaka dieta po czterdziestce?

Odchudzanie
Niektóre kobiety zaczynają tyć zaraz po 40. roku życia, mimo że nie jedzą więcej niż dotychczas. Wprawdzie to niełatwy problem do rozwiązania, ale nie oznacza, że zachowanie szczupłej sylwetki jest niemożliwe. Wymaga jednak nieco wysiłku. Przyczyną przybierania na wadze są zaburzeniami gospodarki hormonalnej. W organizmie kobiety, która zbliża się do okresu przekwitania, następują pewne niekorzystne zmiany. Wolniejsza jest np. podstawowa przemiana materii, może nastąpić wzrost stężenia lipidów we krwi, może pojawić się insulinooporność. Co zatem jeść po czterdziestce, żeby zachować szczupłą sylwetkę?
cera dojrzała z problemami

Jak leczyć trądzik po 40?

Trądzik
Zauważyłaś grudki, krostki w okolicy ust, na brodzie, żuchwie czy na szyi, a skóra jest przesuszona. Tak objawia się trądzik wieku dojrzałego. Jego przyczyną jest stres. Pobudza on pracę androgenów – hormonów odpowiadających za zwiększone wytwarzanie łoju w skórze. Ogromny wpływ na powstawanie niedoskonałości skóry ma też dieta obfitująca w wysokoprzetworzone produkty, m.in. fast foody. Takie menu powoduje gwałtowny wzrost poziomu insuliny we krwi, co nasila łojotok. Tworzą się zaskórniki, które blokują ujścia gruczołów łojowych, a w nich gromadzi się tłuszcz, będący pożywką dla bakterii beztlenowych. Wywołują one stany zapalne. Jeśli się nimi szybko nie zajmiesz, mogą pozostawić ślady w postaci blizn i przebarwień.
odchudzanie

Jak uniknąć przyrostu masy ciała?

Utrzymanie Wagi
Wraz z wiekiem metabolizm zwalnia, przez to ciężej jest utrzymać szczupłą sylwetkę. Błędem jest jednak zrzucanie całej winy na wiek i przemianę materii. Zamiast tego należy włożyć odrobinę więcej wysiłku w planowanie codziennego menu i nie zapominać o aktywności fizycznej, a waga powinna pozostać naszym przyjacielem – niezależnie od wieku.