parkiet w salonie

Jak chronić parkiet?

Podłogi i sufity
Przesuwanie mebli, pazury zwierzaków… Największe szkody czynimy na podłodze sami – i to nie tylko ciągnąc po niej meblami, ale np. paradując po domu w szpilkach. Okazuje się zresztą, że wystarczy niedokładnie wytrzeć obuwie z piasku, który działa na podłogę jak papier ścierny. Nawet najdokładniej polakierowane drewno zniszczy się bardzo szybko, jeśli nie będziemy go odpowiednio chronić. Zarysowane, zmatowiałe parkiety przestaną być ozdobą wnętrza, a staną się naszym utrapieniem. Co robić, by tak się nie stało?
czyszczenie podłogi

Jak zrobić domowy środek do czyszczenia podłóg?

Środki czyszczące
Nawet najdroższa podłoga nie będzie się dobrze prezentować, jeżeli odpowiednio nie zadbamy o jej pielęgnację. Nie oznacza to, że musimy wydawać pieniądze na drogie i często pełne szkodliwych detergentów środki czyszczące. To, czego najbardziej potrzeba naszej podłodze, mamy już w swoich zapasach. Poniżej dowiesz się zrobić domowy środek do czyszczenia podłogi drewnianej, laminowanej i ceramicznej. Przed zastosowaniem każdego z nich najpierw odkurz podłogę, by usunąć z niej brud. Środek wlej do wiadra i nakładaj używając wykręconego, lekko wilgotnego mopa. Do sporządzenia preparatu najlepiej użyć destylowanej lub filtrowanej wody.
Pies leży na podłodze

Jaką podłogę wybrać, gdy ma się psa?

Pies w Domu
Posiadanie w domu psa to niewątpliwa przyjemność. Ma ono czasem jednak także swoje "uroki" szczególnie, jeśli mamy psa o potężnej budowie i masie ciała jak na przykład labrador, rottweiler i inne. Jaką podłogę wybrać aby nie uległa ona zniszczeniu zbyt prędko?
pomysł na łazienkę

Jak malować ściany w łazience?

Podłogi i sufity
Malowanie pomieszczeń w domu wymaga przygotowania i wcześniejszego planowania. Każde z nich jest inne a łazienka stanowi największe wyzwanie jeśli chodzi o malowanie ścian. To szczególne pomieszczenie posiada bowiem mnóstwo zakątków, często jest stosunkowo małe (w blokach) a powietrze jest bardzo wilgotne. Jeśli nie wiesz jak zabrać się do malowania łazienki przeczytaj poniższe porady a Twoja łazienka będzie wyglądała jak malowana przez prawdziwych fachowców.
kładzenie płytek

Jak położyć płytki na podłodze?

Podłogi i sufity
Układanie płytek potrafi spędzić sen z powiek niejednemu majsterkowiczowi. Jeśli nie mamy w tym doświadczenia mogą pojawić się niemałe problemy. W rezultacie płytek zacznie ubywać, a postępów w pracy nie będzie. Jeśli chcesz zrobić to dobrze zapoznaj się z prostą instrukcją układania płytek na podłodze. Pamiętaj, by dokładnie przeczytać ją zanim przystąpisz do pracy. W razie wątpliwości przeczytaj instrukcję kilka razy.
Mata łazienkowa z korka

Jak zrobić matę łazienkową z korka?·

Podłogi i sufity
Jeśli chcesz mieć coś naprawdę oryginalnego w domu a jeszcze przy okazji jesteś smakoszem wina to proponuję wykonanie maty łazienkowej z korków po winie. Na taką matę będziesz potrzebować około 175 korków. Jeśli nie wiesz jak zgromadzić ich taką ilość wybierz się na najbliższą degustację wina w twojej miejscowości - korki zdobędziesz błyskawicznie.
czyszczenie parkietu

Jak wyczyścić parkiet?

Podłogi i sufity
Pokój bez parkietu jest jak dom bez dachu, a zadbany parkiet jest najlepszą wizytówką gospodarza domu. Przynajmniej dwa razy do roku przychodzi taki czas, gdy spoglądamy na nasze parkiety z trwogą, zastanawiając się jak usunąć z nich ślady zużycia i przywrócić im dawny blask. Jeśli jeszcze nie znalazłaś odpowiedzi na to pytanie, przeczytaj poniższą poradę. Podpowiemy ci jak czyścić różne rodzaje parkietów i podłóg.
żyrandol z klamerek

Jak zrobić żyrandol z klamerek do bielizny?

Materiały i elementy dekoracyjne
Żyrandol z klamerek do bielizny? Czemu nie! Idealny pomysł na żyrandol w pralni. Ale nie tylko. Możesz go przecież powiesić gdzie tylko chcesz. Zobacz jak w niewiarygodnie prosty sposób można sobie zrobić taki żyrandol. A jeśli masz inne pomysły co można powiesić na takiej siatce zamiast klamerek, zachęcam do podzielenia się nimi w komentarzach.
ukryte kable

Jak ukryć kable?

Podłogi i sufity
Wiele osób ma problemy z zakamuflowaniem plątających się po pomieszczeniach kablach. Podłączamy coraz to nowe urządzenia, a kable silą rzeczy się mnożą. Jak je ukryć, aby nie rzucały się w oczy od razu po wejściu do domu i nie przeszkadzały nam w poruszaniu się po domu? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
układanie gresu, kafelkowanie podłogi

Jak układać gres na półsuchy beton?

Podłogi i sufity
Dobrze położona podłoga w płytkach gresowych wymaga wiele pracy i kosztów. Jedną z najtańszych metod jest kładzenie na tak zwany półsuchy beton, lub inaczej na „szap”. Ten artykuł służy poradą jak wykonać podłogę stosując tę metodę kafelkowania.