Jak poradzić sobie z utratą pracy

Bezrobocie
Szok, niedowierzanie, przygnębienie, złość... To zwykle czuje osoba, która musi pożegnać się z pracą. Ta huśtawka emocji może potrwać długie miesiące. Zazwyczaj towarzyszy temu poczucie obniżonej wartości, dokuczliwa myśl, że nic nie potrafię... A to przecież nieprawda! Podpowiadam, jak opędzić się od takich myśli i zebrać siły, by odważnie zacząć kroczyć nową drogą, którą wyznaczył nam los. Kto wie, czy nie ciekawszą? Utrata zatrudnienia, to jedno z bardziej stresujących wydarzeń w życiu. Przekonajcie się, jak je przetrwać i znaleźć siły na nowe wyzwania.

Jak zarejestrować się w pośredniaku przez Internet?

Podstawy Prawa Pracy
Nie musisz rejestrować się osobiście. Możesz to zrobić również, wypełniając specjalny formularz elektroniczny. Jest zamieszczony na stronie internetowej www.praca.gov.pl. Dokumenty potwierdzające wykształcenie i doświadczenie zawodowe musisz zeskanować i załączyć do wniosku. l Nie jest konieczne posiadanie bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego za pomocą ważnego certyfikatu. Wystarczy potwierdzenie za pomocą bezpłatnego zaufanego profilu wykorzystywanego na platformie usług e-PUAP. W ten sposób możesz też umówić się na wizytę w urzędzie.
Komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych

Komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?

Bezrobocie
Wielu ludzi traci pracę z dnia na dzień… Aby nie zostać bez środków do życia, należy zarejestrować się w urzędzie pracy. To warunek otrzymania zasiłku. Po zwolnieniu z pracy udaj się do powiatowego urzędu pracy właściwego dla swojego miejsca zamieszkania. Zabierz ze sobą m.in.: – dowód osobisty lub inny dokument tożsamości; – dyplom lub świadectwo ukończenia ostatniej szkoły; – świadectwa pracy z całego okresu zatrudnienia. Upewnij się, jakie dokumenty będą potrzebne. Dowiesz się tego na infolinii urzędu pracy: 19524. Pamiętaj, że po rejestracji należy stawiać się w urzędzie w wyznaczonych terminach.
Obcokrajowcy

Jak zatrudnić cudzoziemca?

Biznes Międzynarodowy
Masz zamiar zatrudnić u siebie obcokrajowca? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak zatrudniać cudzoziemców i jakie dokumenty będą w związku z tym potrzebne. Proces zatrudnienia składa się z kilku etapów.
co daje status bezrobotnego

Co daje status bezrobotnego?

Bezrobocie
Czy warto zarejestrować się w urzędzie pracy? Jakie korzyści mogę mieć jako osoba bezrobotna? Aby uzyskać status osoby bezrobotnej, trzeba zarejestrować się we właściwym dla miejsca zamieszkania powiatowym urzędzie pracy. Można to zrobić osobiście albo przez internet. W pierwszym przypadku trzeba przyjść do urzędu i przedłożyć dokumenty niezbędne do rejestracji (dowód osobisty, świadectwo ukończenia ostatniej szkoły, oryginały wszystkich świadectw pracy oraz dokumentów potwierdzających dodatkowe kwalifikacje – kursy, szkolenia).