Prawo Rodzinne
- Prawo Konsumenckie
- Postępowanie Przed Sądem
- Prawo Mieszkaniowe
- Prawo Spadkowe
- Prawo Podatkowe
- Prawo Karne
- Prawo Pracy
- Inne Dziedziny Prawa
- Nauka
- Ściągi
- Au-Pair
- Szkolenia
- Studia Podyplomowe
- Przedszkola
- Szkoły Średnie
- Szkoły Wyższe
- Podstawówki i Gimnazja
- Polityka
- Religie
- Kultura
- Fundacje i Organizacje Charytatywne
- Zjawiska Paranormalne
- Pogrzeby
- Savoir-Vivre
- Legendy i Podania
AlimentyOpiekaUstalenie OjcostwaRodzice a DzieciZawarcie MałżeństwaPrawa i Obowiązki MałżonkówRozwód i Ustanie MałżeństwaPodział MajątkuInne Problemy
Pokaż wszystkie 
Gdzie zgłosić problem przemocy w rodzinie?
Przemoc w RodzinieGdzie dzwonić, gdy jesteśmy świadkami przemocy? Oto krótka, ale niezwykle ważna lista ważnych numerów telefonów. Nie bądźmy obojętni na to, co dzieje się tuż obok nas. Nie udawajmy, że nie słyszymy i nie widzimy tragedii innych osób. Kiedy dzieje się komuś krzywda, mamy do dyspozycji te właśnie numery. Pod nimi zawsze uzyskamy pomoc.

Jak reagować na przemoc w rodzinie?
Rodzice a DzieciZ policyjnych statystyk wynika, że wciąż wzrasta liczba ofiar przemocy domowej – w 2014 r. było ich 105 tys., o 18,5 tys. więcej niż rok wcześniej. Jak zmienić te ponure dane? Czy konwencja antyprzemocowa może pomóc? Bywamy świadkami przemocy... I jak się wtedy zachowujemy? Z danych policji wynika, że tylko dwie na pięć osób zgłasza przemoc odpowiednim instytucjom. Niestety, wciąż panuje przekonanie, że to sprawy „rodzinne”. Wiele osób uważa, że to nic nie da. To nieprawda! Przemoc domowa to przestępstwo ścigane z art. 207 kodeksu karnego. Grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. A policja, prokuratura, pomoc społeczna ma obowiązek podejmować skuteczne działania przeciwdziałające przemocy.