Czego nie wolno pod żadnym pozorem trzymać w łazience?

Drobne AGD
Łazienka to miejsce, w którym codziennie pielęgnujemy ciało i dbamy o higienę osobistą, dlatego powinien panować w niej nienaganny porządek. Niestety, często mamy tendencję do kumulowania w niej rozmaitych przedmiotów: leków, detergentów, a także środków higienicznych oraz urządzeń elektrycznych. Niektóre z nich w ogóle nie powinny być tam przechowywane, ponieważ mogą stwarzać zagrożenie dla życia albo szybciej się psuć. Co najlepiej usunąć z łazienki? Poniżej znajdziesz wskazówki

Jak pozbyć się negatywnej energii z domu?

Aranżacja wnętrz
Dom to miejsce, w którym chcemy się czuć bezpiecznie. Jeśli panuje w nim negatywna energia, wpływa ona niekorzystnie zarówno na nasze emocje, jak i zdrowie. Energii panującej w domu nie można zobaczyć gołym okiem, ale można ją odczuć. Kiedy jest negatywna, wpływa na obniżenie poczucia własnej wartości mieszkańców, niszczy pewność siebie, uniemożliwia spełnianie marzeń, hamuje wyobraźnię i blokuje talenty. Negatywna energia wpływa również na zaburzenia w relacjach pomiędzy członkami rodziny i może prowadzić do powstawania konfliktów między nimi. Mieszkanie w takim domu wzmaga stres i niepokój. Choć pozytywna i negatywna energia zawsze będą istnieć, warto zrobić wszystko, by ograniczyć tą drugą, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe życie. Istnieje wiele sposobów na usunięcie negatywnej energii z naszej przestrzeni. Mogą one pomóc odbudować równowagę i harmonię zarówno w naszym życiu, jak i w życiu członków naszej rodziny.
Narzędzia majsterkowicza

10 narzędzi potrzebnych do majsterkowania

Drobne Naprawy Domowe
W każdym z nas siedzi mały MacGyver. I któż z nas nie próbował ułatwić sobie życia w majsterkowaniu? Nie ma znaczenia, czy twoja skrzynka z narzędziami jest wypełniona po brzegi, czy też zbierasz powoli wszystkie potrzebne narzędzia, jesteś doświadczonym majsterkowiczem, czy też początkującym, tych kilka sekretów zawodowych ułatwi ci twoje kolejne przedsięwzięcie z cyklu „zrób to sam”. Dodaj tych kilka narzędzi do swojej artylerii, a majsterkowanie pójdzie ci gładko.
mały pokój

Jak urządzić mały pokój?

Planowanie aranżacji wnętrz
Urządzając małe przestrzenie należy kierować się zasadą umieszczania w nich wyłącznie rzeczy, które naprawdę kochasz i które są ci niezbędne. W małym pokoju nie ma miejsca na nic, co nie sprawiałoby ci radości. Bardziej praktyczne wskazówki dotyczące aranżacji małych pomieszczeń znajdziesz poniżej.
mleczny parawan

Jak podzielić pokój na dwie części?

Planowanie aranżacji wnętrz

Jeśli chcesz, aby twoje pomieszczenie spełniało dwie funkcje, na przykład wypoczynkową oraz miejsca do pracy, możesz wydzielić w nim dwie przestrzenie. A może w którymś z pomieszczeń w domu jest niezagospodarowany kąt? Wykorzystaj go i stwórz coś pożytecznego! Możesz zaaranżować wolną, niewykorzystaną przestrzeń jako kącik do szycia, nauki, czytania czy czegokolwiek, czego potrzebujesz.

aranżacja mebli w pokoju

Jak ustawić meble w pokoju?

Planowanie aranżacji wnętrz
Podstawowym elementem udanej aranżacji wnętrza jest odpowiednie ustawienie mebli. Nie możesz tego jednak dokonać nie znając wymiarów pokoju. Wbrew pozorom, do wybrania idealnego ustawienia nie potrzebujesz żadnego oprogramowania, ani pomocy dobrze opłacanego architekta wnętrz. Wystarczy miarka, kartka papieru i brystol. Poniżej pokażę ci w jaki sposób rozplanować aranżację każdego pokoju.
Lustra w Feng Shui

Feng shui - lustra

Planowanie aranżacji wnętrz
W sztuce Feng Shui podstawową funkcją lustra jest zabezpieczenie naszej przestrzeni przed niekorzystnym wpływem otoczenia. Do elementów szkodliwych należą między innymi: drogi, skrzyżowania, wysokie budynki oraz ich narożniki.
Styl żeglarski

Aranżacja pokoju dziecięcego

Style aranżacji
Wystrój pokoju dla dziecka, zależy głównie od naszej wyobraźni oraz pomysłowości. Jednym z najlepszych sposobów aranżacji pokoju dziecięcego, jest skupienie się na określonym motywie lub na konkretnej kolorystyce. Sprawmy dzieciom radość, zamieniając ich pokój w czarodziejski świat bajki lub zaaranżujmy go w sposób odpowiadający ich zainteresowaniom i marzeniom.
kuchnia aranżacja

Jak urządzić kuchnię?

Style aranżacji
Urządzasz mieszkanie i właśnie doszłaś / doszedłeś do kuchni. Wcześniej szło Ci całkiem sprawnie, ale teraz masz nie lada problem. Rynek oferuje szeroki wybór aranżacji kuchennych, jednak Ty nie możesz wpaść na pomysł jak urządzić swoją kuchnię. W istocie jest to ważny element Twojego domu. Powinna być perfekcyjna i w pełni dostosowana do Twoich potrzeb. Jak ją więc urządzić? W stylu nowoczesnym, czy tradycyjnym? Ze sprzętem zabudowanym czy wolnostojącym? Czy w ogóle będziesz w stanie temu wszystkiemu podołać finansowo? I najważniejsze, w jakich kolorach powinna być urządzona ;)?
pokój młodzieżowy dla dziewczyny

Jak urządzić pokój młodzieżowy dla dziewczyny?·

Planowanie aranżacji wnętrz
Gdy nasze dziecko dorasta, szukamy nowych rozwiązań aranżacyjnych, by ulubiony pokój naszej pociechy był w stanie sprostać jej oczekiwaniom. Z dziewczynkami sprawa jest o tyle trudna, że dla nich (i odwiedzających je koleżanek) liczy się przede wszystkim ładny i efektowny wygląd pokoju. Funkcjonalność w oczach dziecka schodzi na drugi plan, ale od tego ma nas, byśmy potrafili połączyć przyjemne z pożytecznym. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie wielofunkcyjnych mebli, które nie tylko są funkcjonalne, ale i ładne. Kilka przykładowych aranżacji dziewczęcego pokoju młodzieżowego znajdziesz poniżej. Mam nadzieję, że cię zainspirują.