- Prawo Konsumenckie
- Postępowanie Przed Sądem
- Prawo Mieszkaniowe
- Prawo Spadkowe
- Prawo Podatkowe
- Prawo Karne
- Prawo Pracy
- Inne Dziedziny Prawa
- Nauka
- Ściągi
- Au-Pair
- Szkolenia
- Studia Podyplomowe
- Przedszkola
- Szkoły Średnie
- Szkoły Wyższe
- Podstawówki i Gimnazja
- Polityka
- Religie
- Kultura
- Fundacje i Organizacje Charytatywne
- Zjawiska Paranormalne
- Pogrzeby
- Savoir-Vivre
- Legendy i Podania

Długi byłego męża - kiedy trzeba je spłacać?
Rozwód i Ustanie Małżeństwa
Jak podzielić majątek przy rozwodzie?
Podział Majątku
Jak zabezpieczyć swoje prawa w związku partnerskim?
Związki Partnerskie
Jak obniżyć koszty rozwodu?
Rozwód i Ustanie Małżeństwa
Jak przekazać darowiznę?
Podatek MajątkowyDarowizna może obejmować wszystko, co posiada jakąś wartość, tj. pieniądze, przedmioty, dzieła sztuki, nieruchomości, czy prawa majątkowe. Przekazanie darowizny wiąże się z dodatkowymi kosztami takimi jak: sporządzenie aktu notarialnego, zmiany w księgach wieczystych (w przypadku nieruchomości), podatek od spadków i darowizn.
Z podatku zwolnione są osoby, które otrzymały darowiznę od najbliższej rodziny, tj. małżonkowie, wstępni, zstępni, pasierb, ojczym, macocha, rodzeństwo. Wartość darowizny nie może jednak przekroczyć 9637,00 zł.
Oto, co należy zrobić, żeby przekazać darowiznę:

Jak przeprowadzić rozdzielność majątkową?
Podział MajątkuOd dnia ślubu dorobek małżonków jest wspólny. Ale nie musi tak być. Majątek można rozdzielić w każdej chwili i z różnych powodów. Rozdzielność majątkową można przeprowadzić na dwa sposoby – u notariusza albo w sądzie. Jeżeli mąż i żona zgodnie postanowią, że chcą mieć rozdzielone majątki, załatwią to od ręki u notariusza. Na rozdzielność w formie aktu notarialnego decydują się zwykle małżonkowie, którzy prowadzą działalność gospodarczą i chcą w ten sposób chronić majątek rodziny przed zajęciem przez komornika, gdyby popadli w długi. A jeśli małżonkowie są w konflikcie (np. mąż nadużywa alkoholu, jest hazardzistą, wyprowadził się z domu), to jedno z nich może wystąpić do sądu z pozwem o przeprowadzenie przymusowej rozdzielności majątkowej. Taki krok jest konieczny, gdy istnieje zagrożenie, że czyjeś nierozsądne postępowanie może pozbawić rodzinę środków do życia.