Jak zrobić lampkę ze starej puszki?

Oświetlenie
Jeżeli masz stare puszki i nie wiesz co z nimi zrobić, możesz przerobić je na oryginalne lampki, które staną się ozdobą do każdego pomieszczenia. Wystarczy kilka materiałów, chwilka czasu i głowa pełna pomysłów, a twoje nowe lampki będą gotowe. Z pewnością przypadną do gustu każdemu i staną się ozdobą niejednego pomieszczenia.
lampa w geometryczne wzory

Jak ozdobić abażur lampy geometrycznym wzorem?

Sztuka i akcesoria
Znudził ci się zwykły jednokolorowy abażur twojej lampy? Zobacz, jak w prosty sposób można go odmienić raz na zawsze. Cała tajemnica tkwi w jednym, jedynym przedmiocie, który do tego wykorzystasz. Kilka chwil, szczypta cierpliwości i już dziś wieczorem twoja lampa zyska zupełnie nowe oblicze. Do dzieła!
lampka z kaset

Jak zrobić lampkę ze starych kaset magnetofonowych?

Materiały i elementy dekoracyjne
Masz na strychu lub w piwnicy pochowane stare kasety magnetofonowe, których już nie używasz? Założę się, że coś się tam znajdzie. Przecież nie muszą one bezużytecznie leżeć na dnie jakiegoś pudełka. Możesz zrobić z nich prawdziwe dzieło sztuki – lampkę. Przeczytaj jak taką lampkę samodzielnie wykonać.
Pleciony abażur

Jak zrobić pleciony abażur?·

Oświetlenie
Piękne abażury można sobie zrobić samemu i to niewielkim nakładem pracy. Poniżej znajdziesz pomysł jak i instrukcję zrobienia klosza na lampę z pasków okleiny. Oczywiście kolor jaki wybierzesz zależy od kolorystyki twojego wnętrza.
sztuczne ognisko

Jak zrobić sztuczne ognisko z lampek choinkowych?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Boże Narodzenie. Cała rodzina siedzi w przytulnym salonie, od czasu do czasu wpatrując się to w mieniącą się wszelkimi barwami tęczy choinkę, to w ogień tańczący w kominku. Taki właśnie obrazek masz przed oczami. I tylko przed nimi, bo o ile choinka już ubrana, to o kominku możesz sobie tylko pomarzyć. Wiadomo, że nic nie zastąpi bijącego od niego ciepła i odgłosów trzaskającego drewna, ale możesz wyczarować sztuczny ogień, a dokładniej - sztuczne ognisko z patyków, światełek i kamieni.
abażur ze sznurka

Jak zrobić abażur ze sznurka?

Materiały i elementy dekoracyjne
Widziałaś takie abażury nie raz. W sklepach kosztują naprawdę dużo. Więc nie wydawałaś niepotrzebnie pieniędzy. Ale jest sposób, aby mieć taki abażur w domu bardzo niskim kosztem. Bo można go zrobić samemu, to nie jest trudne. Wystarczy kilka potrzebnych rzeczy, chwila pracy i cierpliwości.
abażur do lampy

Jak dopasować abażur do lampy?

Materiały i elementy dekoracyjne
Każdy kto kiedyś wybrał się na zakupy w poszukiwaniu abażuru może potwierdzić, że dobór odpowiedniego wzoru jest zaskakująco trudny. Mamy do wyboru niekończące się wariacje na temat kolorów, wzorów, rozmiarów, stylów, nie wspominając już o podstawie lampy, którą też możemy zmieniać jak tylko nam się podoba. Niektórzy podają, że należy zmierzyć odpowiednio wysokość podstawy lampy i porównać ją z wysokością abażuru, ale tak naprawdę nie ma sprawdzonego sposobu na wybór abażuru i koniec końców wszystko jest wynikiem naszego gustu i tego co nam się podoba, a co nie. Poniżej jednak znajdziecie kilka wskazówek, które sprawią, że będzie nam łatwiej wybrać odpowiedni abażur.
Abażur

Jak zrobić abażur?

Sztuka i akcesoria
Jedna prosta forma, pomoże Ci zrobić oryginalny i niepowtarzalny klosz do lampy. Ten abażur świetnie nadaje się do lamp wiszących oraz lamp ogrodowych. Do zrobienia takiego cuda potrzebujesz jedynie papieru lub plastiku.
Lampiony ze słoików

Jak zrobić wiszące lampiony ze słoików?

Oświetlenie
Masz w domu balustradę na balkonie tudzież werandzie i do tego kilka pustych słoików po dżemie? Poniżej znajdziesz tani i łatwy sposób na podświetlenie lub po prostu na stworzenie nastroju podczas ciepłych wieczorów. Co więcej podczas wietrznych nocy, nie musisz się martwić, że się przewrócą.