Prawo Mieszkaniowe
- Prawo Konsumenckie
- Postępowanie Przed Sądem
- Prawo Spadkowe
- Prawo Rodzinne
- Prawo Podatkowe
- Prawo Karne
- Prawo Pracy
- Inne Dziedziny Prawa
- Nauka
- Ściągi
- Au-Pair
- Szkolenia
- Studia Podyplomowe
- Przedszkola
- Szkoły Średnie
- Szkoły Wyższe
- Podstawówki i Gimnazja
- Polityka
- Religie
- Kultura
- Fundacje i Organizacje Charytatywne
- Zjawiska Paranormalne
- Pogrzeby
- Savoir-Vivre
- Legendy i Podania

Jak zatrzymać mieszkanie w rodzinie?
SpółdzielniaWarto wiedzieć, jakie kroki podjąć, by mieszkanie, w którym spędziliśmy całe swoje życie, pozostało w rękach bliskich. Bez względu na to, czy należy do miasta, zakładu pracy, spółdzielni czy jest naszą własnością. Co można zrobić? Najlepiej byłoby postarać się o wykupienie mieszkania. Ma prawo ubiegać się o to jego główny najemca, jeśli sytuacja prawna nieruchomości nie budzi wątpliwości, a sam budynek jest w dobrym stanie technicznym.

Kto jest odpowiedzialny za odgrzybianie mieszkania?
Prawa i Obowiązki WynajmującegoLokal, w którym mieszkasz jest zagrzybiony, a winę ponoszą za to podrdzewiałe rynny. Z pewnością już nie możesz patrzeć jak woda leje się po ścianie i wsiąka. Kto zatem powinien odgrzybić twoje mieszkanie? Warto zasięgnąć informacji na ten temat, ponieważ zarówno pleśni jak i grzyby mogą stanowić główną przyczynę wielu chorób i infekcji. Pomieszczenia pozbawione światła słonecznego są najbardziej narażone na ich powstawanie. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci ustalić kto jest odpowiedzialny za odgrzybianie mieszkania.

Podwyżka czynszu: jak i gdzie się odwołać?
SpółdzielniaSpółdzielnia mieszkaniowa nie może podwyższyć czynszu tylko po to, żeby pozyskać środki finansowe. Nie ma prawa odnosić korzyści majątkowych kosztem członków. Koszty utrzymania rosną, coraz więcej płacimy też za mieszkanie. Warto więc wiedzieć, kiedy podwyżki są uzasadnione, a kiedy nie, i co zrobić, gdy się z nimi nie zgadzamy? Odpowiedzi na nurtujące was pytania znajdziecie poniżej, z pewnością rozwieją wszystkie wasze wątpliwości.

Jak zmienić zameldowanie?
WspólnotaKażdy obywatel naszego kraju podlega obowiązkowi meldunkowemu. W zależności od czasu, przez jaki zamieszkujemy dane miejsce, wyróżniamy dwa rodzaje meldunku: na pobyt stały lub czasowy.

Licytacja mieszkania za długi czynszowe - co warto wiedzieć?
SpółdzielniaCoraz więcej spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych doprowadza do licytacji mieszkań, których właściciele notorycznie nie płacą czynszu. Z jednej strony to na pewno życiowy dramat ludzi, którzy znaleźli się w trudnym położeniu. Jednak z drugiej – to ochrona innych właścicieli mieszkań przed bezpodstawnymi wydatkami. Przecież jeśli ktoś nie płaci czynszu, to inni utrzymują za niego wspólną nieruchomość. Płacą za jej sprzątanie, wywóz śmieci oraz remonty.