poduszki z pianki

Jak czyścić poduszki z pianki?

Poduszki i Narzuty
Poduszki z pianki zyskały sobie wielu zwolenników, zwłaszcza wśród osób z problemami odcinka szyjnego kręgosłupa. Nic w tym dziwnego – są miękkie, idealnie dopasowują się do kręgosłupa i zapewniają lepszy sen. Wykonana z poliuretanu pianka pod wpływem temperatury naszego ciała ugina się dokładnie tam, gdzie powinna, żeby prawidłowo podtrzymywać kark. A gdy wstaniemy, wraca do swojej pierwotnej formy. Brzmi idealnie, ale poduszka ta ma jedną wadę. Wymaga specjalnego sposobu czyszczenia. Jak on wygląda? Tego dowiesz się z dalszej części porady.
Jak usunąć pluskwy łóżkowe

Domowe sposoby zapobiegania pluskwom łóżkowym

Środki czyszczące
Pluskwy łóżkowe to małe(4-5 mm) pasożyty, które żywią się ludzką krwią. Zamieszkują w materacach lub szczelinach w pobliżu łóżka, a na żer wychodzą nocą. Gdy raz się zalęgną, niezwykle trudno jest się ich pozbyć. Jedni stosują w tym celu środki chemiczne, jednak te często mają negatywny wpływ zarówno na ludzi, jak i zwierzęta. Na szczęście istnieją domowe sposoby, dzięki którym zapobiegniesz inwazji pluskiew łóżkowych. I to bez ryzyka wystąpienia negatywnych skutków ubocznych.

Jak zrobić poduszkę ozdobioną graficznym wzorem?

Kolory i wzory w dekoracji
Jeżeli chcesz odmienić wystrój swojego mieszkania, to wystarczy dodać kilka drobiazgów i całe wnętrze nabierze nowego charakteru. Taka zmiana wcale nie musi być dużym wydatkiem. Spróbuj stworzyć własnoręcznie dodatki w wybranym stylu. Możesz na przykład zrobić nowoczesną poduszkę z graficznym wzorem, która nada nowoczesnego wyglądu twoim wnętrzom.
wyszyty listek

Jak wyszyć liście?

Poduszki i Narzuty
Jeśli chcesz ozdobić poduszkę, firankę czy ubranie wyszywanymi listkami, a nie wiesz jak się za ich wyszywanie zabrać jesteś we właściwym miejscu. Poniżej znajdziesz instrukcję jak poprowadzić igłę, by wyszedł piękny, zakładany listek. Nie przekonasz się, że to bardzo proste dopóki nie spróbujesz.
poszewka z falbanką

Jak zrobić poszewkę z falbanką?

Materiały i elementy dekoracyjne
Bardzo modne są teraz rożne ozdobne poduszki. Najpopularniejsze są tzw. handmade, czyli ręcznie wykonane. I przyznać trzeba, że rzeczywiście są piękne. Niestety ich ceny nie zachęcają do zakupów na większą skalę, a niektórych nie zachęcają wcale. Ale skoro ktoś potrafił zrobić jakąś poduszkę, dlaczego nam miałoby się to nie udać? Tylko zobacz, jak w bardzo prosty sposób możesz ozdobić poszewki falbankami i zamienić zwykłe poduszki w modne dzieła.
Poszewki na poduszki

Jak zrobić poszewkę na poduszkę ze starej koszuli?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
"Każda rzecz o czymś śni odstawiona, jeszcze chce modna być zanim cicho skona...", zaśpiewał nam Zakopower. Stare ubrania mają bardzo duży potencjał i jeśli mamy odrobinę czasu i chęci możemy tchnąć w nie całkowicie nowe życie. Z koszuli można zrobić sukienkę lub... poszewkę na poduszkę, która będzie piękną ozdobą naszej kanapy. Jest bardzo prosta w wykonaniu i nie wymaga od nas wiele wysiłku. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam zrobić koszulową poszewkę.
ozdobne poduszki

Jak ozdobić poszewki na poduszki?

Poduszki i Narzuty
Zakupione poduszki ozdobne potrafią być wspaniałym dodatkiem do naszego salonu. Niestety najczęściej są one dużo droższe od poduszek bez ozdób. Proponujemy więc własnoręcznie ozdobić swoje poduszki. Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić w bardzo prosty sposób.
ozdobne poduszki

Jak ozdobić poduszkę?

Poduszki i Narzuty
Fantazyjnie przystrojone poduszki są drogie, nie ważne czy są małe czy duże. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś ozdobiła swoje poduszki samodzielnie. Możesz zakupić skrawki jakichś materiałów w sklepie z tkaninami, jakieś cekiny czy cokolwiek tylko sobie wymyślisz i użyć wyobraźni do stworzenia pięknych poduszek bez obciążania domowego budżetu. Jak się za to zabrać? Oto kilka rad.
Poszewka z zakładkami

Jak uszyć poszewkę na poduszkę z zakładkami?

Poduszki i Narzuty
Dobrze dobrana poduszka potrafi odmienić każdą sofę, kanapę czy łóżko, a nawet całe pomieszczenie. Niestety nie dla wszystkich zakup takich poduszek jest na rękę. Przecież jedna nie zawsze wystarczy, a zakup większej ilości to niestety dość spory wydatek. Dlatego trzeba sobie radzić inaczej. Wyciąg maszynę do szycia i uszyć sobie piękną poszewkę na poduszkę z zakładkami. To prostsze, niż myślisz.
świąteczna poduszka z filcu

Jak zrobić świąteczną poduszkę z filcu?

Materiały i elementy dekoracyjne
Jaka pora roku jednoznacznie kojarzy się z Bożym Narodzeniem? Zima! A z zimą jednoznacznie kojarzą się śnieżynki. Stąd właśnie mój pomysł na zrobienie filcowych poduszek ozdobionych motywem płatka śniegu. To najwygodniejsza dekoracja bożonarodzeniowa jaką możesz sobie wymarzyć!