poduszki z pianki

Jak czyścić poduszki z pianki?

Poduszki i Narzuty
Poduszki z pianki zyskały sobie wielu zwolenników, zwłaszcza wśród osób z problemami odcinka szyjnego kręgosłupa. Nic w tym dziwnego – są miękkie, idealnie dopasowują się do kręgosłupa i zapewniają lepszy sen. Wykonana z poliuretanu pianka pod wpływem temperatury naszego ciała ugina się dokładnie tam, gdzie powinna, żeby prawidłowo podtrzymywać kark. A gdy wstaniemy, wraca do swojej pierwotnej formy. Brzmi idealnie, ale poduszka ta ma jedną wadę. Wymaga specjalnego sposobu czyszczenia. Jak on wygląda? Tego dowiesz się z dalszej części porady.
poduszki ozdobne

Czyszczenie ozdobnych poduszek

Poduszki i Narzuty
Ozdobne poduszki wyglądają pięknie, jednak stawiają przed ich właścicielem wyzwanie w kwestii ich czyszczenia. W końcu nie możesz ich po prostu wrzucić do pralki tak jak zrobiłbyś z każdą inną poszewką. Wyczyszczenie dekoracyjnych poduszek jest możliwe, jednak musisz włożyć w to odrobinę pracy. Stosując się do poniżysz porad już niedługo będziesz mógł cieszyć się czystymi i ładnie wyglądającymi poduszkami.
Materac zarazki

Co gromadzi materac przez 14 lat jego użytkowania?

Środki czyszczące
Łóżko. To tutaj śpisz, czytasz, przytulasz się, tu najczęściej rozmyślasz o wielkich życiowych pytaniach (wiesz, tych z rodzaju „za i przeciw grzywki”). Okazuje się jednak, że łóżko to także miejsce, gdzie wtulasz się w miliony obrzydliwych roztoczaków i starą złuszczoną skórę. Organizacja Consumer Affairs stworzyła interaktywny pokaz cyklu życiowego materaca w okresie 14 lat i wiecie co… wygląda to naprawdę paskudnie. Oto nasza chronologiczna relacja pełna brudnych szczegółów.
Jak usunąć pluskwy łóżkowe

Domowe sposoby zapobiegania pluskwom łóżkowym

Środki czyszczące
Pluskwy łóżkowe to małe(4-5 mm) pasożyty, które żywią się ludzką krwią. Zamieszkują w materacach lub szczelinach w pobliżu łóżka, a na żer wychodzą nocą. Gdy raz się zalęgną, niezwykle trudno jest się ich pozbyć. Jedni stosują w tym celu środki chemiczne, jednak te często mają negatywny wpływ zarówno na ludzi, jak i zwierzęta. Na szczęście istnieją domowe sposoby, dzięki którym zapobiegniesz inwazji pluskiew łóżkowych. I to bez ryzyka wystąpienia negatywnych skutków ubocznych.
składanie prześcieradła

Jak składać prześcieradło z gumką?

Poduszki i Narzuty
Wiele z nas ma problemy ze składaniem prześcieradła z gumką. Przysparza nam to nie lada problemów. Ale i na takie prześcieradło znalazł się sposób. W tym artykule znajdziesz instrukcje jak to zrobić razem ze zdjęciami, które dodatkowo ułatwią Ci zrozumienie całego procesu.
ozdobna poduszka

Jak uszyć ozdobną poduszkę?

Poduszki i Narzuty
Jeśli masz ochotę wykonać samodzielnie ozdobną, modną poduszkę jesteś we właściwym miejscu. Dzięki poniższemu tutorialowi wszystko staje się od razu łatwe i niemożliwe staje się możliwe. Super fajna poduszka, która nada się do każdego pomieszczenia. Dobierz odpowiedni kolor materiału i do roboty. Kilka godzin pracy i piękna poduszka gotowa.
poszewkę ze swetra

Jak zrobić poszewkę ze swetra?

Materiały i elementy dekoracyjne
Ciepłe, jesienne czy zimowe swetry mają swój urok. Dlatego też kiedy wyjdą z mody lub już nam się znudzą szkoda ich wyrzucać. Można je zatem przerobić, na przykład uszyć z nich poszewkę na poduszkę. Super pomysł na jesienne, przytulne i ciepluchne poduszki. Wprowadzą jesienny i zimowy zarazem nastrój do domu. A ich uszycie jest takie proste.
poszewka ręcznie malowana

Jak ozdobić poszewkę ręcznie malowanymi różami?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
To bardzo efektowny i jednocześnie niezwykle prosty sposób ozdobienia nawet najzwyklejszej poszewki. Nie musisz posiadać wyszukanych zdolności artystycznych, wystarczy odrobina chęci i zestaw farb do tkanin. Oprzyj głowę na własnoręcznie pomalowanej poduszce i zanuć „Kwiaty we włosach potargał wiatr” (lub przynajmniej potargaj włosy namalowanymi przez siebie kwiatami).
poszewka z falbanką

Jak zrobić poszewkę z falbanką?

Materiały i elementy dekoracyjne
Bardzo modne są teraz rożne ozdobne poduszki. Najpopularniejsze są tzw. handmade, czyli ręcznie wykonane. I przyznać trzeba, że rzeczywiście są piękne. Niestety ich ceny nie zachęcają do zakupów na większą skalę, a niektórych nie zachęcają wcale. Ale skoro ktoś potrafił zrobić jakąś poduszkę, dlaczego nam miałoby się to nie udać? Tylko zobacz, jak w bardzo prosty sposób możesz ozdobić poszewki falbankami i zamienić zwykłe poduszki w modne dzieła.
ozdobne poduszki

Jak ozdobić poduszkę?

Poduszki i Narzuty
Fantazyjnie przystrojone poduszki są drogie, nie ważne czy są małe czy duże. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś ozdobiła swoje poduszki samodzielnie. Możesz zakupić skrawki jakichś materiałów w sklepie z tkaninami, jakieś cekiny czy cokolwiek tylko sobie wymyślisz i użyć wyobraźni do stworzenia pięknych poduszek bez obciążania domowego budżetu. Jak się za to zabrać? Oto kilka rad.