poduszki z pianki

Jak czyścić poduszki z pianki?

Poduszki i Narzuty
Poduszki z pianki zyskały sobie wielu zwolenników, zwłaszcza wśród osób z problemami odcinka szyjnego kręgosłupa. Nic w tym dziwnego – są miękkie, idealnie dopasowują się do kręgosłupa i zapewniają lepszy sen. Wykonana z poliuretanu pianka pod wpływem temperatury naszego ciała ugina się dokładnie tam, gdzie powinna, żeby prawidłowo podtrzymywać kark. A gdy wstaniemy, wraca do swojej pierwotnej formy. Brzmi idealnie, ale poduszka ta ma jedną wadę. Wymaga specjalnego sposobu czyszczenia. Jak on wygląda? Tego dowiesz się z dalszej części porady.
poduszki ozdobne

Czyszczenie ozdobnych poduszek

Poduszki i Narzuty
Ozdobne poduszki wyglądają pięknie, jednak stawiają przed ich właścicielem wyzwanie w kwestii ich czyszczenia. W końcu nie możesz ich po prostu wrzucić do pralki tak jak zrobiłbyś z każdą inną poszewką. Wyczyszczenie dekoracyjnych poduszek jest możliwe, jednak musisz włożyć w to odrobinę pracy. Stosując się do poniżysz porad już niedługo będziesz mógł cieszyć się czystymi i ładnie wyglądającymi poduszkami.
Materac zarazki

Co gromadzi materac przez 14 lat jego użytkowania?

Środki czyszczące
Łóżko. To tutaj śpisz, czytasz, przytulasz się, tu najczęściej rozmyślasz o wielkich życiowych pytaniach (wiesz, tych z rodzaju „za i przeciw grzywki”). Okazuje się jednak, że łóżko to także miejsce, gdzie wtulasz się w miliony obrzydliwych roztoczaków i starą złuszczoną skórę. Organizacja Consumer Affairs stworzyła interaktywny pokaz cyklu życiowego materaca w okresie 14 lat i wiecie co… wygląda to naprawdę paskudnie. Oto nasza chronologiczna relacja pełna brudnych szczegółów.
Jak usunąć pluskwy łóżkowe

Domowe sposoby zapobiegania pluskwom łóżkowym

Środki czyszczące
Pluskwy łóżkowe to małe(4-5 mm) pasożyty, które żywią się ludzką krwią. Zamieszkują w materacach lub szczelinach w pobliżu łóżka, a na żer wychodzą nocą. Gdy raz się zalęgną, niezwykle trudno jest się ich pozbyć. Jedni stosują w tym celu środki chemiczne, jednak te często mają negatywny wpływ zarówno na ludzi, jak i zwierzęta. Na szczęście istnieją domowe sposoby, dzięki którym zapobiegniesz inwazji pluskiew łóżkowych. I to bez ryzyka wystąpienia negatywnych skutków ubocznych.
składanie prześcieradła

Jak składać prześcieradło z gumką?

Poduszki i Narzuty
Wiele z nas ma problemy ze składaniem prześcieradła z gumką. Przysparza nam to nie lada problemów. Ale i na takie prześcieradło znalazł się sposób. W tym artykule znajdziesz instrukcje jak to zrobić razem ze zdjęciami, które dodatkowo ułatwią Ci zrozumienie całego procesu.
ozdobna poduszka

Jak uszyć ozdobną poduszkę?

Poduszki i Narzuty
Jeśli masz ochotę wykonać samodzielnie ozdobną, modną poduszkę jesteś we właściwym miejscu. Dzięki poniższemu tutorialowi wszystko staje się od razu łatwe i niemożliwe staje się możliwe. Super fajna poduszka, która nada się do każdego pomieszczenia. Dobierz odpowiedni kolor materiału i do roboty. Kilka godzin pracy i piękna poduszka gotowa.
posciel

Jak przechowywać pościel?

Przechowywanie
Kołdry i poduszki najlepiej jest przechowywać w zamkniętej skrzyni albo szufladzie pod tapczanem. Rozłożone na łóżku bardzo się kurzą! Te, z których nie korzystasz na co dzień, schowaj do szafy, ale wcześniej koniecznie zapakuj je do pokrowca, a najlepiej do worka próżniowego - zmniejszą się o 2/3. Inne porady na temat przechowywania kołder, poduszek i prześcieradeł znajdziesz poniżej. A na koniec dowiesz się jak składać prześcieradło z gumką.
ozdobne poduszki

Jak ozdobić poduszkę?

Poduszki i Narzuty
Fantazyjnie przystrojone poduszki są drogie, nie ważne czy są małe czy duże. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś ozdobiła swoje poduszki samodzielnie. Możesz zakupić skrawki jakichś materiałów w sklepie z tkaninami, jakieś cekiny czy cokolwiek tylko sobie wymyślisz i użyć wyobraźni do stworzenia pięknych poduszek bez obciążania domowego budżetu. Jak się za to zabrać? Oto kilka rad.
poszewka z falbanką

Jak zrobić poszewkę z falbanką?

Materiały i elementy dekoracyjne
Bardzo modne są teraz rożne ozdobne poduszki. Najpopularniejsze są tzw. handmade, czyli ręcznie wykonane. I przyznać trzeba, że rzeczywiście są piękne. Niestety ich ceny nie zachęcają do zakupów na większą skalę, a niektórych nie zachęcają wcale. Ale skoro ktoś potrafił zrobić jakąś poduszkę, dlaczego nam miałoby się to nie udać? Tylko zobacz, jak w bardzo prosty sposób możesz ozdobić poszewki falbankami i zamienić zwykłe poduszki w modne dzieła.
wyszyty listek

Jak wyszyć liście?

Poduszki i Narzuty
Jeśli chcesz ozdobić poduszkę, firankę czy ubranie wyszywanymi listkami, a nie wiesz jak się za ich wyszywanie zabrać jesteś we właściwym miejscu. Poniżej znajdziesz instrukcję jak poprowadzić igłę, by wyszedł piękny, zakładany listek. Nie przekonasz się, że to bardzo proste dopóki nie spróbujesz.