Czego nie wolno robić na działce?

Drzewa
Wiele osób uważa, że w własnym mieszkaniu lub na działce może robić absolutnie wszystko, na co ma ochotę. Prawda jest jednak taka, że nasza wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. Swoimi działaniami i zachowaniami nie możemy więc zakłócać spokoju sąsiadów. Przyczyną konfliktów są najczęściej ogniska i zadymianie cudzych posesji, głośna muzyka, a także nieprzyjemne zapachy roztaczające się w okolicy (na przykład na skutek przelanego szamba). Kontrowersje może również wzbudzać sadzenie drzew tuż przy ogrodzeniu. Sprawdź, jak uchronić się przed zepsutymi relacjami z sąsiadem, a nawet mandatem lub grzywną.
Listy polecone z sądu - co powinniśmy wiedzieć

Listy polecone z sądu - co powinniśmy wiedzieć?

Proces Karny
Pisma z sądu, z policji, prokuratury, od komornika już nie czekają na poczcie, lecz w... kiosku, sklepie. Sprawdź, dlaczego lepiej zgłosić się po takie przesyłki. Od początku stycznia trwa zamieszanie związane z doręczaniem i odbieraniem pism sądowych. Wynika to stąd, że takiej korespondencji nie roznoszą już listonosze, lecz doręczyciele Polskiej Grupy Pocztowej (Poczta Polska przegrała przetarg na dostarczanie tej korespondencji). Przeciwnicy tej zmiany twierdzą, że nie zawsze przesyłki są prawidłowo doręczane, a miejsca, w których można je odbierać (np. sklepy spożywcze, kwiaciarnie), nie są do tego przygotowane! Czasem nie odbieramy takiego pisma, bo zabraknie nam czasu, zapomnimy o nim, zlekceważymy je… To może mieć poważne konsekwencje!
Walka o alimenty

Jak walczyć o alimenty na dziecko?

Pozwy i Wnioski
W sytuacji modelowej dziecko jest największym dobrem kochających rodziców, którzy oboje dzielą po równo ciężar jego wychowania i utrzymania. Co jednak zrobić, kiedy rodzice się rozstają, a jedna ze stron przestaje czuć się odpowiedzialna za dzielenie ciężarów finansowych związanych z utrzymywaniem latorośli?
Koszty sądowe

Jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych?

Pozwy i Wnioski
Zakładasz sprawę w sądzie? Pamiętaj, że poza niektórymi sprawami (np. alimenty, sprawy z zakresu prawa pracy), które są ustawowo zwolnione z kosztów sądowych, w pozostałych przypadkach musisz je ponieść. Nie stać cię na ich opłacenie? Być może pomogą ci poniższe porady.