- Prawo Konsumenckie
- Prawo Mieszkaniowe
- Prawo Spadkowe
- Prawo Rodzinne
- Prawo Podatkowe
- Prawo Karne
- Prawo Pracy
- Inne Dziedziny Prawa
- Nauka
- Ściągi
- Au-Pair
- Szkolenia
- Studia Podyplomowe
- Przedszkola
- Szkoły Średnie
- Szkoły Wyższe
- Podstawówki i Gimnazja
- Polityka
- Religie
- Kultura
- Fundacje i Organizacje Charytatywne
- Zjawiska Paranormalne
- Pogrzeby
- Savoir-Vivre
- Legendy i Podania

Jak powinien zachować się świadek w sądzie?
Ogólne Postępowanie
Mediacja - lepsza od sprawy w sądzie?
Ogólne Postępowanie
Komu przysługuje adwokat z urzędu?
Ogólne Postępowanie
Jak znaleźć dobrego adwokata?
Prawo CywilneOcena kompetencji adwokata jest niezwykle skomplikowana. Przychodzimy do biura adwokackiego, widzimy pięknie urządzone wnętrza i elegancką, poważną osobę siedzącą za wielkim biurkiem, która przemawia do nas w niezrozumiałym dla nas języku. Osoba ta, zaczyna nas o coś pytać, ale czasami mamy wrażenie, że mówi po chińsku, więc po prostu kiwamy głowami i myślimy sobie, jakiż to mądry człowiek z nami rozmawia.
W ocenie kompetencji prawnika powinna pomóc nam nasza intuicja oraz umiejętność rozpoznawania prawdziwych wartości drugiego człowieka. Nie powinieneś się zdziwić, że większość prawników znajdzie dla ciebie czas dopiero w momencie, gdy powierzysz w ich ręce swoją sprawę - wówczas, gdy prawnik chce zarobić. Nigdy nie bój się jednak zadawania pytań - musisz je zadać, zanim wybierzesz sobie adwokata. W końcu to od niego będzie zależało czy wygrasz sprawę czy nie. Nie daj się zwieść niezrozumiałym językiem, zarozumiałością ani nie pozwól się zdominować.
Poniżej przedstawiam listę pytań, które zadaj najpierw sobie a później prawnikowi. Pytania te pomogą ci w ocenie czy konkretny prawnik faktycznie pomoże Ci w danej sprawie.

Jak nie dać się oskubać prawnikowi?
Prawo Cywilne