rodzice młodych

5 zadań dla mamy panny młodej w dniu ślubu

Kuchnia Weselna
Mama panny młodej to druga najważniejsza kobieta na przyjęciu weselnym. Większość osób traktuje ją również jako główną organizatorkę i jednocześnie gospodynię przyjęcia weselnego. Nic zatem dziwnego, że ma wiele przywilejów, ale i sporo obowiązków. Przeczytaj artykuł, by poznać listę zadań, jakim powinnaś sprostać w tym szczególnym dla swojej ukochanej córki dniu.

Jak zrobić oryginalne winietki na stół weselny?

Lista Gości
Niezależnie od tego, czy twoje wesele ma się odbyć lada dzień, czy dopiero w przyszłym roku, warto już teraz pomyśleć o winietkach dla gości. Już dawno minęły bowiem czasy, w których miejsca przy weselnych stołach były zajmowane na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Choć stojaki na winietki i możesz bez problemu kupić w sklepie, ja zachęcam cię do zrobienia ich samemu z drewnianych klamerek. Na pewno zrobią na twoich gościach duże wrażenie.
ślub

Jak podziękować gościom weselnym?

Zwyczaje Ślubne
W jaki sposób możemy odwdzięczyć się gościom, którzy byli na naszym weselu? Jeśli nie pomyśleliśmy o tym wcześniej i nie przygotowaliśmy drobnych prezentów do wręczenia w trakcie wesela, możemy się zrewanżować później. Dobrym pomysłem są specjalne karty z podziękowaniami, które wyślemy pocztą. Co w nich napisać? Jaki upominek dołączyć? Oto kilka propozycji.
goście weselni - winietki

Jak sporządzić listę gości weselnych?

Lista Gości
Jeśli mamy zamiar wyprawić tradycyjne wesele na ok. 100 osób, przygotowanie listy gości może stanowić nie lada wyzwanie, tym bardziej jeśli mamy ograniczone możliwości finansowe. Często rodzą się nieporozumienia zarówno miedzy narzeczonymi jak i rodzicami, zaczynają się sprzeczki na temat tego, kto ma więcej gości na liście i kogo dodatkowo zaprosić, a kogo ominąć. Musimy jednak dojść do porozumienia, niepotrzebne kłótnie w niczym nie pomogą, do sprawy należy podejść ze stoickim spokojem i poszukać rozwiązania, które będzie odpowiadało większości, a najlepiej wszystkim.
Sukienka dla druhny

Jak poprosić o bycie druhną?·

Lista Gości
Jeśli chcesz w pomysłowy sposób poprosić swoje przyjaciółki o bycie druhnami na twoim weselu, oto przepis dla ciebie. Na pewno pamiętasz wykonywane w podstawówce papierowe „łańcuszki” z ludzików. Twoje przyjaciółki będą mile zaskoczone, kiedy ujrzą miniaturową wersję siebie w sukience druhny.