Jak zrobić księgę życzeń?

Prezent Ślubny
Księgi życzeń stają się ostatnio coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego, jest to upominek bardzo elegancki i ładny, a przy tym zrobiony własnoręcznie, więc prosto z serca. Taka księga wygląda bardzo efektownie i wcale nie wymaga aż tak wiele pracy, ani nieprzeciętnych zdolności, ponieważ używa się głównie gotowych ozdób. Wystarczy odrobina wyczucia. Jest to doskonały prezent na rocznicę, ślub lub pierwszą komunię.
podatek od prezentów ślubnych

Podatek od prezentów ślubnych - czy trzeba go płacić?

Prezent Ślubny
Coraz częściej zdarza się, że fiskus wypytuje szczegółowo nowożeńców o koszty wesela – ile zapłacili za fotografa, za muzykę albo za catering i kto to sfinansował. A przy okazji sprawdza, czy państwo młodzi nie powinni odprowadzić podatku od otrzymanych prezentów ślubnych. Czy naprawdę istnieje taka potrzeba? Kiedy prezent ślubny można uznać za nieopodatkowaną darowiznę, a kiedy musimy się z niego rozliczyć z fiskusem?
Szampan z bombonierkami

Jak efektownie zapakować szampana?

Pakowanie Prezentów
Butelkę szampana można obkleić dookoła czekoladkami, dodać kilka liści wyciętych z zielonej bibuły, obwiązać rafią i w taki sposób uzyskać pięknego ananasa. Jest to świetny prezent na różne okazje - dla rodziców z okazji rocznicy ślubu, na prezent dla Państwa Młodych, dla osoby organizującej Sylwestra a nawet dla przyjaciółki na urodziny.

Jak podarować pieniądze w prezencie z okazji 18 urodzin lub ślubu?

Prezent Ślubny
Przekazywanie pieniędzy w prezencie zawsze jest odrobinę kłopotliwe. Boimy się dawać pieniądze, by obdarowywana osoba nie poczuła się, jakbyśmy szli na łatwiznę. Banknot włożony w kartkę wygląda mało przyjemnie, nie przypomina prezentu dawanego od serca. Przygotowując prezent dla kogoś zawsze staramy się, by był on wyjątkowy i niezapomniany. Zadanie to jest utrudnione, gdy solenizant sugeruje, że chce otrzymać pieniądze. Na szczęście są sposoby, by nawet z takiej sytuacji wybrnąć zwycięsko i podarować pieniądze tak, by wszyscy goście i sama obdarowywana osoba była zachwycona.
prezent ślubny

Jaki prezent na ślub koleżanki lub kolegi z pracy?

Prezent Ślubny
Niekiedy zdarzają się sytuacje, w których idziemy na ślub nie zostając na weselu. Osoba, która się żeni lub wychodzi za mąż jest nam bliska, ale nasza relacja jest tylko koleżeńska. Przykładem może być ślub koleżanki, czy kolegi z pracy. Pojawia się wtedy problem, jaki prezent dać nowożeńcom? Problem jest poważny, ponieważ nie znamy ich bliżej, nie wiemy czego potrzebują i co sprawiłoby im radość, ba... często nie znamy nawet stylu ich mieszkania, ani dokładnych upodobań. Jak sobie poradzić z taką sytuacją?
bukiet z guzików

Jak zrobić ciekawy i oryginalny bukiet?

Prezent Ślubny
Jeśli masz już dość oklepanych bukietów, które choćby nie wiadomo jak pięknie były zrobione, nadal pozostają tylko kwiatami, które po kilku dniach zwiędną, pomożemy ci skomponować coś bardziej oryginalnego.
ręczniki

Jak wybrać dobry ręcznik?

Prezent Ślubny
Wybór ręcznika nie jest wielką sztuką, ale czasem warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, aby ręcznik dobrze wchłaniał wilgoć. Poczytaj co proponujemy.
tort z ręczników

Jak zrobić tort z ręczników?

Materiały i elementy dekoracyjne
Tort z ręczników bardzo ładnie wygląda i może stanowić świetną zabawę na różne okazje, czy to urodziny dziecka, czy wieczór panieński. To nie tylko kreatywny sposób stworzenia ozdoby w łazience, ale również praktyczna metoda przechowywania ręczników. Poniżej znajdziesz wskazówki jak zrobić tort z ręczników.
kwiaty na ślub

Jaki prezent ślubny wybrać?

Prezent Ślubny
Szykuje Ci się właśnie wesele dalekiej kuzynki? Zjedzie się cała rodzina. Ach, te oficjalne spotkania w gronie rodzinnym. Wszak nie można na nich źle wypaść. No to biegniesz do sklepu po garnitur, sukienkę, wyciągasz najlepsze buty. No chyba, że żadne nie pasują to kupujesz nowe. Już zaczynasz myśleć o fryzurze, aż tu nagle... "Ale zaraz! Co dać na prezent ślubny!?" No i od tego zaczyna się zagwozdka. Wszak jest to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu! Zatem i prezenty powinny być wyjątkowe! Nie można się zbłaźnić. Tylko co się teraz kupuje? Za czasów PRL-u człowiek się cieszył ze wszystkiego, oby się przydało. Wiadomo - permanentne braki hartowały ducha. No ale teraz? Wybór jest - aż nad to! Co może się parze młodej spodobać? A może coś pragmatycznego? Tylko, że wszystkie potrzebne rzeczy do domu już mogą mieć! Może to zbyt prostackie... Spokojnie. W tym artykule napiszemy jakie masz wyjścia...
kwiatek z papieru

Jak ozdobić prezent kwiatkiem z papieru?

Prezent Ślubny
Nie wiesz jak ozdobić swój prezent? A przecież to takie proste. Wystarczy chwilka czasu i kilka materiałów, które na pewno masz w domu a możesz wyczarować pięknego kwiatka, który rewelacyjnie ozdobi Twój prezent. Takim kwiatkiem możesz też ozdobić sobie szkatułkę czy cokolwiek tylko zechcesz.