Jak wybrać klub fitness?

Sprzęt do Ćwiczeń
Wiele osób, chcąc pozbyć się zbędnych kilogramów, wykupuje karnet do klubu fitness w nadziej, że z góry opłacone zajęcia i wydane pieniądze zmobilizują ich do regularnych treningów. Niestety decyzja często podejmowana jest zbyt pochopnie, okazuje się, że klub nie spełnia naszych oczekiwań i zaczynamy się wymigiwać od uczęszczania do tego miejsca. A kwestia zainwestowanych pieniędzy już nie ma dla nas takiego znaczenia.
Powody dla których powinnaś podnosić ciężarki

10 powodów, dla których powinnaś podnosić ciężarki

Sprzęt do Ćwiczeń
Podczas podnoszenia ciężarów wzmacniamy naszą siłę oraz utrzymujemy naszą kondycję w dobrym stanie. Jeśli rozważasz rozpoczęcie ćwiczeń siłowych, to poniżej znajdziesz 10 powodów, dla których są one warte wysiłku. Podnoszenie ciężarów jest bardzo ważnym elementem ćwiczeń fitness, ponieważ wraz z wiekiem tracimy masę mięśniową, która daje nam siłę dźwigać, nosić oraz wykonywać inne fizyczne aktywności. Czasami nasza siła może nas nawet uchronić przed niebezpiecznym upadkiem.
stepper

Jak ćwiczyć na stepie?

Step
Szukasz szybkiego, skutecznego i jednocześnie przyjemnego sposobu wyrzeźbienia dolnych partii ciała? Koniecznie weź pod uwagę proste ćwiczenia ze stepem! Intensywny trening z tym przyrządem w zaskakująco szybkim tempie pozwala spalić dużo kalorii i idealnie rzeźbi mięśnie nóg. Do dzieła zatem, to naprawdę proste!
ćwiczenia na piłce gimnastycznej

Jak ćwiczyć na piłce gimnastycznej?

Sprzęt do Ćwiczeń
Ćwiczenia z piłką gimnastyczną są jednymi z najprzyjemniejszych. Zarazem są to ćwiczenia bardzo skuteczne. Mało jest akcesoriów do ćwiczeń, które działają tak skutecznie na wszystkie partie ciała. Gorąco polecam piłkę gimnastyczną. Poniżej przedstawiam zestaw podstawowych ćwiczeń na niektóre partie ciała. Wystarczy spędzić z piłką gimnastyczną kilka dni w tygodniu po kilkanaście, a później kilkadziesiąt minut, a efekty będą widoczne szybciej niż Ci się wydaje.
rowerek stacjonarny

Jak ćwiczyć na rowerku? Plan treningowy na rower stacjonarny

Cardio

Rower stacjonarny to świetny sposób na poprawę kondycji fizycznej. Nie zajmuje dużo miejsca, nie straszna mu żadna pogoda. Dzięki niemu zrzucisz zbędne kilogramy i wzmocnisz wydolność krążeniowo-oddechową. Jeśli masz już za sobą pierwsze doświadczenia z tym sprzętem, możesz przystąpić do treningu o umiarkowanym stopniu trudności. Pozwoli ci on schudnąć i będzie doskonałym preludium przed bardziej intensywnym wysiłkiem. Umiarkowany i intensywny plan treningowy znajdziesz poniżej.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2281372&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

ćwiczenia na skakance

Jak ćwiczyć na skakance? Trening 15-minutowy

Ćwiczenia
Skakanka. Jeden z ulubionych przedmiotów z naszego dzieciństwa. Kiedyś skakało się na niej godzinami, dziś większości dorosłych kojarzy się raczej z treningiem bokserskim, niż przyrządem do ćwiczeń fitness, który może być stosowany nawet w domu. A szkoda, ponieważ skakanie na skakance to doskonały trening cardio, który angażuje mięśnie rąk, nóg, brzucha, wzmacnia kości i poprawia równowagę. Wystarczą zaledwie trzy 15-minutowe treningi w tygodniu. Każde z opisanych poniżej ćwiczeń rozpocznij stojąc z lekko ugiętymi kolanami i trzymając skakankę na wysokości bioder. Chwyć skakankę w taki sposób, by palce były skierowane do środka. Skacząc odbijaj się równomiernie śródstopiem, utrzymując kolana rozluźnione, a tułów wyprostowany.
UWAGA: Jeśli jesteś osobą początkującą, zacznij od ćwiczeń z ciężką skakanką PVC. Jej ciężar sprawi, że będzie ona obracać się wolniej. Jeżeli jesteś zaawansowanym „skakaczem”, wybierz lżejszą wersję PVC, która pozwoli ci skakać szybciej i bardziej intensywnie.
hula hop

Jak kręcić hula hop?

Sprzęt do Ćwiczeń
Jeśli robienie brzuszków, codzienne bieganie czy też aerobic to dla ciebie zbyt pracochłonne sposoby troski o sylwetkę, być może powinnaś zainteresować się hula-hop. Niepozorne kółko, które znamy z czasów dziecięcych zabaw jest cenionym przyrządem do ćwiczeń, który ponadto pozwala pracować nad sylwetką bez wychodzenia z domu, np. przy oglądaniu telewizji. Zainteresowana? Dowiedz się na początek paru istotnych informacji.
Ćwiczenia na kołysce do brzuszków

Jak ćwiczyć na kołysce do brzuszków?

Sprzęt do Ćwiczeń
Kołyska do brzuszków jest urządzeniem za pomocą którego można w efektywny i zarazem wygodny sposób ćwiczyć mięśnie brzucha. Dzięki temu pozycja osoby ćwiczącej jest najbardziej zbliżona do optymalnej. Różne systemy podpierające poszczególne części ciała wymuszają wyizolowanie mięśni brzucha dzięki czemu możemy bardzo mocno na nie oddziaływać. Jest to urządzenie z którego może korzystać każdy kto pracuje nad mięśniami brzucha, lecz przeznaczone jest przede wszystkim dla osób, które mają problemy podczas wykonywania zwykłych brzuszków z nadmiernym napięciem mięśni w odcinku szyjnym i lędźwiowym kręgosłupa.
Ekspander

Jak używać ekspandera do ćwiczeń klatki piersiowej?

Sprzęt do Ćwiczeń
Ekspander to bardzo popularne urządzenie do ćwiczenia mięśni klatki piersiowej, ramion, pleców oraz nóg. Jest on bardzo praktyczny, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca, więc można go zabrać w podróż oraz ćwiczyć nim w każdym miejscu. Wyróżniamy dwa rodzaje ekspanderów: gumowy oraz sprężynowy. Ich wybór zależy od indywidualnych gustów osób ćwiczących. Każdy z nich ma inną rozciągliwość, a tym samym inny opór. Poniżej znajdziesz wskazówki jak ćwiczyć klatkę piersiową tym urządzeniem. Przed wykonaniem tych ćwiczeń nie zapomnij o odpowiedniej rozgrzewce.
ćwiczenia na stepperze

Jak ćwiczyć na stepperze?

Sprzęt do Ćwiczeń
Stepper jest bardzo popularnym urządzeniem do ćwiczeń. Wzmacnia mięśnie nóg i pośladków, ujędrnia je i redukuje cellulit. Najważniejsze, to regularne ćwiczenia i nie poddawanie się. W połączeniu z lekką dietą możesz osiągnąć, takie efekty, jakie tylko chcesz.