Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Instalacje Gazowe
Wraz ze zbliżającym się sezonem grzewczym warto skorzystać z kilku trików, które pozwolą nam zaoszczędzić pieniądze bez jednoczesnego skręcania grzejników i marznięcia. Jesień to najlepszy czas na przegląd instalacji, uszczelnienie okien oraz czyszczenie wentylacji. Dzięki kilku prostym czynnościom jesteśmy w stanie obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 30 procent. Sprawdź, jak łatwo i skutecznie zabezpieczyć dom przed zimą.

Sprawdzone sposoby na czyste okna. Jak je myć, by uniknąć smug?

Mycie okien
Mycie okien to zmora wielu z nas. Często pojawiające się na szybach zacieki sprawiają, że na tej żmudnej czynności spędzamy długie godziny. Na szczęście, z pomocą przychodzą nam sprawdzone metody, które sprawią, że na szybach nie zostanie żadna smuga. Podpowiadamy, dlaczego warto umyć szyby mieszanką z dodatkiem gliceryny lub płynu do prania tkanin; jak przygotować domowe środki czystości oraz w jaki sposób wykorzystać do polerowania stare gazety i nylonowe rajstopy i tym samym uzyskać piękny blask.

Jak ochłodzić mieszkanie w upalne dni?

Okna, drzwi i ściany
W gorące dni często szukamy ochłody, dlatego zwykle spędzamy czas na świeżym powietrzu - w lasach albo nad akwenami. Jednak nie zawsze możemy opuścić domowe pielesze, gdzie powietrze jest suche, a temperatura nieznośna. Nie każde mieszkanie wyposażone jest w klimatyzację, stąd trzeba ratować się innymi metodami. Niestety, często próby obniżania temperatury wewnątrz są nieskuteczne i popełniamy ogromne błędy. Sprawdźmy, jak szybko i skutecznie ochłodzić pomieszczenia w upalne dni.

Jak skutecznie usunąć plamy ze ścian?

Usuwanie plam
Profesjonalnie pomalowane i czyste ściany to ozdoba każdego wnętrza. Bez wątpienia najefektowniej prezentują się zaraz po remoncie. Niestety z każdym kolejnym miesiącem, stają się bardziej wyblakłe, no i brudne. Dbanie o czystość ścian nie jest proste, szczególnie gdy w domu są dzieci. Ich brudne rączki odbite są prawie wszędzie! Poza tym, komu z nas nie zdarzyło się poplamić ściany? Te, które mają już kilka lat, to zazwyczaj mieszanka różnych plam. Problem może pojawić się, gdy chcemy szybko pozbyć się zabrudzeń. Jak usunąć plamę z tłuszczu, jak z kawy, a jak tę, która zaschła kilka miesięcy temu? Czym wyczyścić ścianę przed malowaniem? Właśnie na te pytania postaramy się odpowiedzieć.
uszczelnianie okna

Jak uszczelnić okna na zimę?

Okna, drzwi i ściany
W okresie jesienno-zimowym koszty utrzymania domu znacznie rosną. Jest to związane z rozpoczęciem sezonu grzewczego i rosnącymi kosztami ogrzewania. Kluczową sprawą w tej kwestii są szczelne okna. Jeśli twoje pozostawiają w tym temacie wiele do życzenia, przeczytaj jak je uszczelnić. Dzięki temu twoje pieniądze nie uciekną przez nie jak ciepłe powietrze.
stare lustro

Jak odnowić lustro?

Okna, drzwi i ściany
Lustra są doskonałym sposobem na dekorowanie wnętrz. Dzięki nim możemy wizualnie powiększyć pomieszczenie oraz sprawić, że pokój będzie jaśniejszy. Niekiedy lustra mogą mieć wartość sentymentalną. Może to być, np. pamiątka po przodkach. Tego typu lustra są zazwyczaj przebarwione, a więc wymagają odrestaurowania. Nie zawsze można doprowadzić stare lustro do stanu dawnej świetności. Jednakże w poniższym artykule znajdziesz sposoby, które mogą pomóc tobie w jego odnawianiu.
wilgoć w domu

Jak zmniejszyć wilgotność w mieszkaniu?

Okna, drzwi i ściany
Wilgoć jest bardzo niebezpieczna, zarówno dla domu jak i zdrowia. Powoduje pleśń, osłabia odporność ścian, sprzyja powstawaniu plam i jest zaproszeniem dla karaluchów. Dodatkowo, jeśli mieszkasz w wilgotnym środowisku, możesz mieć poważne problemy zdrowotne, począwszy od astmy do alergii. Zobacz jak pozbyć się pleśni.
ręcznie malowane drzewo

Jak namalować drzewo na ścianie?

Materiały i elementy dekoracyjne
Wiele z Was chciałoby nadać swoim wnętrzom ciekawego wyglądu i oryginalności. I można to zrobić na naprawdę wiele sposobów. Ale nasze dzieci też chciałyby mieć piękne pokoje. I można to zrobić, zamienić pokój dziecka na przykład w piękny ogród. Ja zainspirowałam się właśnie ogrodem, na co moja córka przystała z wielkim entuzjazmem. Chciałam jednak, aby to nasze drzewo w jej pokoju było choć odrobinę 'żywe', więc zamiast namalować na nim kwiaty postanowiłam..... No właśnie, przekonajcie się sami.
zasłonka do przedpokoju lub kuchni

Jak uszyć zasłonki do przedpokoju?

Okna, drzwi i ściany
Zasłonki są potrzebne w każdym przedpokoju o ile oczywiście znajduje się w nim okno. Przedstawione zasłonki są bardzo ładne oraz niezwykle praktyczne. Aby wyglądnąć na zewnątrz nie musisz odsłaniać zasłony. Wbudowania wstawka z firanki na wysokości oczu pozwoli ci zobaczyć wszystko co dzieje się za oknem a ciemna zasłona pozwoli zachować cień w pomieszczeniu. Zasłonki te pasują do każdego przedpokoju oraz kuchni.
zasłanianie okien

Jak zasłonić okna przed słońcem?

Okna, drzwi i ściany
Południe? Gorąco! Pomieszczenia z oknami o południowej wystawie nagrzewają się znacznie szybciej, niż te wychodzące na północ. I to czterokrotnie bardziej! Dlatego okienne osłony warto dopasować nie tylko do wystroju wnętrza, ale przede wszystkim do stopnia nasłonecznienia pomieszczenia. Jak skutecznie osłaniać okna latem? Co wybrać: rolety, folie przeciwsłoneczne, zasłony, moskitiery? A może jeszcze coś innego?