Najczęstsze błędy popełniane podczas biegania

Bieganie
Regularna aktywność fizyczna jest nie tylko kluczem do zachowania szczupłej sylwetki. Świetnie wpływa na układ krążenia i poprawia samopoczucie. Znacznie dłużej pozwala się cieszyć dobrą kondycją całego organizmu. Od lat coraz większą popularnością cieszy się bieganie – nic tak nie pobudza jak poranna przebieżka na świeżym powietrzu. Tego typu aktywność fizyczna angażuje też wszystkie partie mięśni i ujędrnia całe ciało. Niestety wystarczą nawet niewielkie błędy, by szybko przeciążyć organizm i nabawić się trudnej do wyleczenia kontuzji stawu kolanowego czy skokowego. Sprawdź, jakich błędów unikać na początku przygody z bieganiem.

Jakie sporty warto uprawiać jesienią?

Bieganie
Wielu z nas jesień kojarzy z przebywaniem w domu i spędzaniem chłodnych wieczorów z kubkiem herbaty i książką. Niestety, taki styl życia może owocować przybraniem dodatkowych kilogramów po okresie jesienno-zimowym. By tego uniknąć, nie należy rezygnować z czytania książek i dogrzewania organizmu, ale pamiętać o aktywności fizycznej. Wbrew pozorom jesień to doskonała pora na uprawianie różnego rodzaju sportów. Podpowiadamy, które z nich szczególnie dobrze sprawdzą się o tej porze roku.
bieganie tyłem

Retro running, czyli bieganie tyłem

Bieganie
Być może podczas codziennego treningu spotkaliście się z osobą biegnącą tyłem. Pierwsza myśl, która zapewne przyszła wam do głowy to „wariat” lub „buntownik”. Niekoniecznie. Bieganie tyłem staje się coraz bardziej popularne i nie jest to tylko prowokacyjny trend. „Za” bieganiem tyłem stoją bowiem mocne argumenty zdrowotne.
zgrabne pośladki

Jak powiększyć pupę?

Ćwiczenia

Wiele kobiet jest zainteresowanych powiększeniem swoich pośladków. Nie tylko chodzi o to, by wyróżniać się z tłumu, ale by być bardziej seksowną i lepiej wyglądać. Jeżeli chcesz powiększyć pośladki, musisz przede wszystkim skupić się na budowaniu mięśni w tej części ciała Mięśnie muszą być tak ukształtowane, by nie wyglądały jak złogi tłuszczu. Poniżej znajdziesz wskazówki, co robić, by zwiększyć objętość pośladków.

naciągnięty mięsień

Jak leczyć naciągnięty mięsień?

Trening Siłowy
Naciągnięcie mięśnia może być bardzo bolesne. Dolegliwość ta może dać się nam we znaki nawet podczas wykonywania podstawowych czynności. Dzieje się tak wówczas, gdy nadmiernie chcemy wykorzystać nasze mięśnie i zbytnio je naciągamy. Może to prowadzić do znacznie poważniejszych powikłań. Najskuteczniejsze leczenie to przyjmowanie ibuprofenu i naprzemienne, ciepłe i zimne okłady. Poniżej znajdziesz dokładniejsze wskazówki.
jogging

Jakie są negatywne skutki biegania?

Biegi i Chody Sportowe
Bieganie jest obecnie chyba najbardziej popularną aktywnością fizyczną wśród Polaków. Jedni truchtają codziennie rano lub wieczorem po parkowych ścieżkach. Inni idą (czy raczej biegną) o krok dalej i uczestniczą w specjalnych maratonach organizowanych dla amatorów. Według zapalonych biegaczy sport ten ma pozytywny wpływ nie tylko na ciało, ale także na psychikę, ponieważ jest to okazja do zmierzenia się ze swoimi słabościami oraz odstresowania. Niestety, jak to zwykle bywa, wszystko, także regularne bieganie, ma swoje plusy i minusy. O tych drugich z reguły się nie mówi. Dowiedz się o nich już dziś!
Chodzenie po górach

Jak mieć lepszą kondycję?

Bieganie
Jak często zdarza ci się przystawać w połowie schodów i odpoczywać przed dalszą drogą, lub ledwo łapać oddech po kilkusekundowym biegu na tramwaj? Najczęściej mówimy, że „mamy straszą kondycję i musimy coś z ty zrobić” i równie często na tym stwierdzeniu się kończy. Tymczasem należałoby podnieść się z fotela i wprowadzić w życie nasze postanowienie, poprzez zastosowanie treningu wydolnościowego.
Bieganie w ciąży

Jak bezpiecznie biegać będąc w ciąży?

Sport w ciąży
Kochasz biegać, ale zaszłaś w ciąże? Możesz kontynuować swoją pasję, jeżeli będziesz przestrzegała kilku ważnych zasad. Nie zapominaj, że niebawem będziesz miała dziecko, twoje ciała sie zmienia i musisz być bardzo ostrożna. Ten nieduży wysiłek fizyczny wyzwoli w tobie nowe pokłady dobrego humoru i sporą dawkę energii na cały dzień. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, których musisz przestrzegać, jeśli chcesz biegać.
Złamana ręka

Jak unikać kontuzji?·

Aerobik
Dla niektórych ćwiczenia są nieodłączną częścią życia. Przynoszą one wiele korzyści fizycznych, umysłowych, a także emocjonalnych. Jednak oprócz wszelkich pozytywów, zawsze istnieje ryzyko kontuzji. Jeśli nie masz świadomości swojej postawy i nawyków, możesz sobie poważnie zaszkodzić. Na szczęście kontuzjom sportowym można zapobiec, korzystając z poniższych wskazówek.
bieganie w zimie

Jak pozostać aktywnym fizycznie zimą?

Ćwiczenia
Okres zimowy nie sprzyja aktywności fizycznej. Wiele osób rezygnuje z uprawiania sportu w tym czasie. Jednak zima to czas, kiedy mróz i rześkie powietrze mogą zdziałać cuda.