Jak zrobić Crazy na rolkach? Nauka trików Freestyle Slalom.

Inne Sporty
Video instruktażowe z udziałem Alexandre Claris'a (zawodnika Seba International Team) pokazujące jak poprawnie wykonać jeden z podstawowych trików slalomach o nazwie Crazy.

Jak wykonać poprawnie trik Cross? Freestyle slalom na rolkach.

Jazda na Rolkach
Video instruktażowe z udziałem Eweliny Czapli (zawodniczki Powerslide FSK Team) pokazujące jak poprawnie wykonać jeden z podstawowych trików slalomach o nazwie Cross.
Nauka skoku 360 na rolkach

Nauka skoku ze schodów z obrotem 360 na rolkach

Aggressive Skating
Film instruktażowy pokazujący w jaki sposób poprawnie wykonać skok ze schodów z obrotem 360 stopni. Trik wykonuje profesjonalny rolkarz Przemysław Madej.
nauka jazdy na rolkach

Jak jeździć na rolkach?

Jazda na Rolkach
Jeżdżąc na rolkach mamy znacznie większe możliwości różnorodnego manewrowania, niż w przypadku tradycyjnych wrotek. Rolki pojawiły się po raz pierwszy w 1990 r. i od razu cieszyły się dużą popularnością. Jazda na rolkach do doskonałe ćwiczenie, które pomoże ci spalić zbędne kalorie i wbrew pozorom nie jest trudne.
rolki

Jak wybrać rolki?

Jazda na Rolkach
Jeśli szukasz rodzaju aktywności fizycznej, która nie tylko da Ci szanse na ruch, ale będzie też dobrą zabawą, rolki będą w sam raz dla Ciebie. Nauka jazdy na rolkach jest bardzo łatwa. Warto jednak zakupić odpowiednie rolki, aby nie zdeformowały stopy, ani jej nie ugniatały.
jazda na rolkach

Jak hamować na rolkach?

Jazda na Rolkach
Czy zdarzyło Ci się kiedyś spacerować bulwarami, po parku czy jakimkolwiek innym miejscu i obserwować jeżdżących na rolkach ludzi - dzieci, młodzież, osoby starsze? Zapragnąłeś jeździć tak jak oni i zakupiłeś sobie rolki. I świetnie. Jakoś już sobie dajesz rade w jeździe, ale wciąż masz problemy z hamowaniem? Nie przejmuj się. Oto kilka praktycznych porad w sam raz dla Ciebie. Z hamowaniem można sobie radzić na kilka sposobów.
skręcanie na rolkach

Jak skręcać na rolkach?

Jazda na Rolkach
No dobra. Jazda do przodu jako tako opanowana, balans generalnie udaje się złapać. Ogólnie jakoś tam się porusza do przodu. Zawsze się na kimś zatrzyma, a jak nie ma akurat nikogo w pobliżu to jakiś słupek, drzewo czy ławka się na pewno znajdzie. Albo zwykły trawnik, też da radę. Ewentualnie można krzyczeć, żeby ludzie uciekali z drogi, jeśli nie chcą zostać staranowani. Ale co ze skręcaniem? Tutaj już trzeba się jakoś zastanowić nad jakąś techniką. Aby było łatwiej poniżej znajdują się wskazówki dotyczące sztuki skręcania na rolkach, aby zawsze dojechać tam gdzie się chce.
Kontuzja kostki

Jak uniknąć kontuzji?

Jazda na Rolkach

Podczas uprawiania sportu, także na poziomie amatorskim bardzo często dochodzi do powstawania nieprzyjemnych kontuzji. Uraz lub kontuzja jest to uszkodzenie żywego organizmu powstałe na skutek zadziałania energii z zewnątrz. Urazy nabyte podczas uprawiania sportu dzieli się na typowe i nietypowe. Typowe są charakterystyczne dla danej dyscypliny sportu i tak np. dla piłki nożnej będzie to bardzo częste uszkodzenie łękotek. Przypadkowe natomiast nie są ściśle związane z konkretną dyscypliną sportu i będzie to np. skręcenie stawu skokowego na skutek poślizgnięcia się na mokrej nawierzchni, czy otarcie skóry wskutek przewrócenia się.

Jak nauczyć się triku Snake? Podstawy slalomu na rolkach.

Jazda na Rolkach
Video instruktażowe z udziałem Eweliny Czapli (zawodniczki Powerslide FSK Team) pokazujące jak poprawnie wykonać jeden z podstawowych trików slalomach o nazwie Snake.