Rower zimą

Jak jeździć na rowerze podczas zimy?

Sporty Zimowe
Zima to czas, kiedy większość z nas gwałtownie przybiera na wadze. Spowodowane jest to głównie przez siedzący tryb życia. Warto jednak również zimą wstać z fotela i zrobić coś dla swojego zdrowia i ciała. Jedną z form aktywności może być np. jazda na rowerze.
Jazda liściem na snowboardzie

Jak jeździć liściem na snowboardzie?

Snowboard
Następną rzeczą jaką powinieneś się nauczyć jest technika spadającego liścia. Jest to ćwiczenie, gdzie snowboardzista ślizga się do tyłu i do przodu na tej samej krawędzi deski, prawie jak liść spadający z drzewa. Różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do liścia snowboardzista może kontrolować drogę którą chce jechać. Ślad jaki będzie zostawać na śniegu, będzie miał wzór zygzaka. Technika spadającego liścia umożliwi Ci w przyszłości jazdę po trudnych i skomplikowanych stokach. Kiedy opanujesz już tą technikę, będziesz w stanie jeździć w każdym kierunku jakim zechcesz. Pomoże Ci ona również doskonalić umiejętność kontrolowania krawędzi.
Zakup butów narciarskich

Jak kupować buty narciarskie?

Narty

Jeżeli zimą spędzasz na nartach więcej niż kilka dni, warto zainwestować we własne buty narciarskie. Butów raczej nie powinno się pożyczać chociażby ze względów higienicznych. Poza tym buty powinny być wygodne i dobrze dopasowane do stopy, co nie zawsze udaje się w przypadku wypożyczenia butów w przystokowych wypożyczalniach. Buty dobrze dopasowane w znaczny sposób zwiększają komfort i bezpieczeństwo na stoku.

Kaski Burton

Jaki kask na snowboard?

Sporty Zimowe
Coraz więcej narciarzy i snowboardzistów używa kasków. W przypadku uderzenia kaski minimalizują ewentualne obrażenia oraz urazy głowy. Szczególnie kiedy jeździmy po skalnych i lesistych terenach, kask może niejednokrotnie uratować nam życie. Co więcej, zwróćmy uwagę na to, że wszyscy najlepsi narciarze i snowboardziści jeżdżą wyłącznie w kaskach.
zakup nart

Jak kupić narty?

Sporty Zimowe
Jeżeli lubisz jeździć na nartach i masz już dość sprzętu z wypożyczalni powinieneś kupić sobie własne narty. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, dobrze trafiłeś. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które mogą okazać się bardzo pomocne przy zakupie nart.
lądowanie na desce

Jak lądować na snowboardzie?

Snowboard
W ciągu ostatnich 15 lat snowboard stał się szalenie popularny. W tym sporcie tak naprawdę liczy się inwencja twórcza (freestyle). Jednak jedną z pierwszych rzeczy, jakich musisz się nauczyć podczas skoków, jest miękkie i udane lądowanie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dla początkującego snowboardzisty.
David Benedek

Jak zapobiec marznięciu stóp na stoku?

Narty
Nie ma nic gorszego nisz przemarznięte stopy. Zwłaszcza podczas szusowania po stoku na desce snowboardowej w najzimniejsze dni w roku. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, co robić by stopy były zawsze ciepłe.
wyjazd na narty

Jak przeżyć wyjazd na narty?

Narty
Pierwszy wypad na narty nie musi się skończyć sześcioma tygodniami w gipsie. Trzeba tylko przestrzegać pewnych zasad, które zapewnią bezpieczeństwo. Po pierwsze trzeba wcześniej przygotować formę, nie jeździć pod wpływem alkoholu i nie próbować slalomu między drzewami jak James Bond.
lawina

Jak się zachować w przypadku lawiny?

Narty
Lawinę można porównać do dywanu - stoisz na nim i nagle ktoś wyciąga go spod twoich nóg. Różnica polega na tym, że lawina może nieść nawet kilka tysięcy ton śniegu i pędzić z prędkością ponad 150 km/h. Lawiny każdego roku są przyczyną śmierci wielu turystów, część ofiar umiera na skutek odniesionych obrażeń, a część z wyziębienia organizmu. W obliczu lawiny każdy człowiek jest bezsilny. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, by zwiększyć swoje szanse na przeżycie. Znajdziesz je poniżej.
bezpieczeństwo na stoku

Jak być bezpiecznym na stoku?

Narty
Wiele osób martwi się, jak zachować bezpieczeństwo na stoku podczas zjazdu. Stok narciarski z pewnością należy do niebezpiecznych miejsc. Zagrożeń jest wiele. Jeśli jednak będziemy przestrzegać kilku prostych zasad, to zwiększą się nasze szanse na uniknięcie poważnej kolizji. Nawet najbardziej drobny incydent może zakłócić nasz emocjonalny spokój i odwrócić naszą uwagę, przez co zwiększają się szanse na udział w wypadku. Nie po to wydajesz tyle pieniędzy, by ten czas spędzić na pogotowiu, kiedy wszyscy będą się dobrze bawić. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak bezpiecznie spędzić czas w górach i uniknąć niespodziewanych zagrożeń, oraz nie stanowić zagrożenia dla innych.