masa, solna, ozdoby, świąteczne

Jak zrobić ozdoby z masy solnej?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Masa solna jest plastycznym mazidłem, które służy do modelowania rożnych przedmiotów (np. ozdób świątecznych, figurek, ramek itd.). Twardnieje w procesie suszenia, który często odbywa się w towarzystwie wysokiej temperatury. Modele powstałe z masy solnej mają długą tradycję, już starożytni (Grecy, Egipcjanie, Rzymianie) używali tego plastycznego materiału. Wystarczy trochę wyobraźni i w bardzo prosty sposób można wyczarować atrakcyjną ozdóbkę. Poniżej znajdziecie sprawdzony przepis na masę solną.
Jak zrobić choinkę z piernika?

Jak zrobić choinkę z piernika?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Jeżeli robisz tradycyjne ozdoby z pierniczków, to możesz spróbować oryginalnego sposobu na świąteczne drzewko. Zrób je z pierniczków. Wykonanie jest proste i nie wymaga dużo pracy, a efekt na pewno cię zadowoli.
Jak zrobić choinkę z cukierków?

Jak zrobić choinkę z cukierków?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Cukierki na choince to słodka tradycja, która jest szczególnie przyjemna dla młodszych domowników i prawdziwych łasuchów. Dziś przedstawiamy niestandardowe rozwiązanie dekoracji drzewka łakociami. Zrób ozdobną choinkę z cukierków, którą zawiesisz na swoim drzewku.
Ludziki z szyszek

Jak zrobić ludziki z szyszek?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Z szyszek można wykonać wiele cudownych rzeczy, a wśród nich znajdują się śmieszne ludziki. Taka zabawa stanowi rewelacyjny pomysł na spędzenie wolnego czasu z dziećmi. Są bardzo proste w wykonaniu i nie wymagają od nas dużego wysiłku. Bez wątpienia zaskoczą i wprowadzą w zachwyt niejedną bliską wam osobę. Są bardzo oryginalne i mogą posłużyć jako ozdoba parapetu lu kominka. Poniżej znajduje się instrukcja, która pomoże wam w ich zrobieniu.
wieniec świąteczny ze śnieżynkami

Jak zrobić wieniec świąteczny z płatkami śniegu?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Wieniec świąteczny w wersji zimowej. Ozdobiony płatkami śniegu będzie wyglądał równie atrakcyjnie, co tradycyjne, świerkowe wieńce. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się na białą dekorację choinki, całe twoje mieszkanie będzie wyglądać jak przyprószone śniegiem. Dobrze to rozważ, ponieważ może to być jedyna okazja na śnieg w te święta.
Bałwan z żarówki

Jak zrobić bałwana z żarówki na choinkę?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Wykorzystaj spalone żarówki. Powieś je na choince, oczywiście po uprzednim przygotowaniu ich do tej roli, roli ozdoby choinkowej. Pomaluj je i zamień na urocze, śnieżnobiałe bałwanki. Pracy niedużo, a efekt powalający. Super pomysł na świąteczny prezent.
ozdoby na choinkę

Jak zrobić ozdoby na choinkę z kółek do wieszania zasłon łazienkowych?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Czas najwyższy na zrobienie ozdób na choinkę. Święta zbliżają się nieubłaganie i nawet nie zdążysz się zorientować kiedy trzeba będzie przystroić bożonarodzeniowe drzewko. Zobacz jakie możliwości dają nam proste przedmioty. Zamień je na ozdoby choinkowe. Instrukcja i lista potrzebnych materiałów poniżej.
Choinka z muliny

Jak zrobić choinkę z muliny?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Sposób robienia tej choinki jest bardzo podobny do robienia bombek z muliny. Dekoracja ta jest zatem bardzo prosta do wykonania a w połączeniu z oświetleniem choinkowym może stanowić bardzo piękną ozdobę bożonarodzeniową.
wieniec świąteczny z filcu

Jak zrobić wieniec świąteczny z gwiazd betlejemskich z filcu?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Każdy myśli, że gwiazda betlejemska ma wyłącznie czerwono-zielony kolor. Nie jest to jednak prawdą. Można spotkać ją również w białej odmianie, a gdy dodatkowo zależy to tylko i wyłącznie od posiadanego przez nas koloru filcu, sprawa staje się banalnie prosta. Wieniec z białych gwiazd betlejemskich wygląda nietuzinkowo. To doskonałe uzupełnienie bożonarodzeniowych dekoracji. Poniżej dowiesz się jak go wykonać.
obrus na świąteczny stół

Jak ozdobić obrus na świąteczny stół?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Chcesz, by stół wigilijny nabrał naprawdę świątecznego charakteru? Nie musisz inwestować w to dużo pieniędzy. Starczy odrobina chęci i kawałek muliny. Poniżej dowiesz się jak w bardzo prosty sposób ozdobić obrus na świąteczny stół. Wystarczy wyhaftować na nim rząd malutkich śnieżynek.