Halloween: Najlepsze pomysły na potrawy i zabawy

Zabawy na Halloween
Halloween stwarza doskonałą okazją do spotkań z najbliższymi, zabaw w doborowym towarzystwie i przepysznych, czasem nieco strasznych, potraw. Jak zorganizować ten wieczór najmłodszym? Na które zabawy najlepiej postawić? Co umieścić w halloweenowym jadłospisie? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

Halloween: W co najlepiej się przebrać?

Przebrania na Halloween
Halloween jest elementem kultury amerykańskiej, jednak to święto ma celtycką tradycję. Według niej dekorowanie domów czy zakładanie kostiumów traktowane było m.in. jako forma odstraszania duchów, by te nie pojawiały się w niegościnnych domostwach. Jeśli chcesz uwolnić ducha gościnności i zaprosić rodzinę lub przyjaciół na halloweenowe przyjęcie, podajemy kilka sposobów na uatrakcyjnienie imprezy. Strasznie elegancko – czyli o strojach na Halloween W czasie imprezy halloweenowej dobrze jest wyróżnić się ciekawym i charakterystycznym strojem. Podpowiadamy, za kogo możesz przebrać się, by zostać zauważonym przez innych gości imprezy.

Siedem pomysłów na przebrania halloweenowe

Przebrania na Halloween
Halloween zbliża się wielkimi krokami. To coraz bardziej popularny zwyczaj, który jest pretekstem do przygotowania halloweenowej imprezy. A jak impreza w stylu Halloween, to potrzebne będzie również przebranie! Z myślą o tych, którzy wybierają się na imprezę halloweenową i nie mają jeszcze pomysłu na stylizację, przygotowaliśmy siedem ciekawych propozycji, które z pewnością zrobią wrażenie na gościach.
Cukierek albo psikus

Jak się bawić w cukierek albo psikus?

Zwyczaje Halloween
Cukierek albo psikus to tradycyjna, amerykańska zabawa na Halloween. W ten dzień poprzebierane dzieci chodzą po domach z koszyczkiem lub torbą i proszą domowników o słodycze mówiąc "cukierek albo psikus?". Jeśli domownicy nie mają nic słodkiego dzieci mogą zrobić im jakiegoś zabawnego psikusa, dlatego zawsze w Halloween dobrze jest mieć w domu dużo słodyczy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek odnośnie tej zabawy.
historia o duchach

Jak opowiadać historie o duchach?

Zwyczaje Halloween
Czy chcesz nauczyć się opowiadać historie o duchach tak, żeby każdy w nie wierzył? Nie martw się, po przeczytaniu naszych wskazówek i odpowiednim ćwiczeniu na pewno Ci się to uda.
przerażająca historia

Jak opowiadać przerażające historie na Halloween?

Zwyczaje Halloween
Opowiadanie naprawdę przerażającej historii w sposób bardzo realistyczny tak, żeby słuchacze mieli ciarki na plecach i strach w oczach jest sztuką. Niezależnie od tego czy potrzebujesz historii na imprezę czy po prostu chcesz nastraszyć przyjaciół taką historią już dziś możesz dowiedzieć się jak budować napięcie. Wystarczy, że przeczytasz poniższy artykuł, a mam nadzieję, że zainspirujesz się nim i stworzysz coś naprawdę fajnego.
Halloween dla dzieci

Jak obchodzić Halloween?

Zwyczaje Halloween
Istnieje wiele sposobów obchodzenia Halloween. Możesz wybrać jeden z pomysłów na imprezę dla dzieci lub zorganizować bal przebierańców dla dorosłych. Imprezy Halloween to świetny sposób na oderwanie się od szarej codzienności na jeden dzień. Więc zabawmy się!
halloweenowe torebki na słodycze

Jak zrobić halloweenowe torebki na słodycze?

Zwyczaje Halloween
Tradycją prawdziwego Halloween jest gra zwana „cukierek, albo psikus”. Możesz o niej poczytać np. w tym artykule „Jak się bawić w cukierek albo psikus?” Decydując się na halloweenowe chodzenie po domach, warto wyposażyć się w coś, w czym będzie można gromadzić otrzymane skarby. Doskonałym rozwiązaniem jest papierowa torba na słodycze. Jak zrobić taką torbę dowiesz się poniżej.
torby na Halloween

Jak zrobić torby na Halloween?·

Dekoracje na Halloween
„Łakocie albo psikus” – to hasło, którym przebrane za upiorne stwory dzieci wymuszają słodycze z okazji Halloween. Jednak tak zdobyte łupy trzeba mieć przecież gdzie schować. Ratunkiem będą odpowiednio przyozdobione torby na Halloween. Więcej o szczegółach tego prostego projektu dowiesz się poniżej.

Jak urządzić pokój na Halloween?

Dekoracje na Halloween
Co roku Halloween stawia przed nami nowe wyzwania. Dekorowanie, gotowanie, przebieranki napędzają nas do działania i sprawiają, że z niecierpliwością czekamy na ten dzień. Przygotowania do Halloween dają więcej frajdy, niż samo świętowanie i wcale nie przeszkadza nam, że nasz dom zaczyna wyglądać jak nie z tego świata. To, w jaki sposób urządzimy nasze mieszkanie zależy tylko od nas. Możemy zdecydować się klasyczny wystrój i postawić na proste, klasyczne ozdoby. Jednak nieco bardziej ambitnym przedstawiam kilka ciekawych propozycji na urządzenie sypialni na Święto Duchów.