Taśma klejąca zastosowanie

8 sposobów na wykorzystanie taśmy klejącej

Nietypowe zastosowania
W każdym domu z pewnością znajdziemy dużą ilość niewykorzystanej taśmy klejącej. Zamiast spakować ją i zapomnieć gdzie leży, spróbuj wykorzystać ją na wiele pomysłowych i praktycznych sposobów w domu i ogrodzie.
budowa domu

Jak odzyskać VAT za materiały budowlane?

Materiały budowlane
Planujesz remont swojego nowego mieszkania, odnowienie starego, a może budowę wymarzonego domku? Dowiedz się jak możesz odzyskać część pieniędzy poświęconych na materiały budowlane. Przed przystąpieniem do wspólnoty Unii Europejskiej, podatek wynosił 7% podatku VAT. Po wejściu do europejskiej wspólnoty podatek wzrósł do aż do 22%, co automatycznie spowodowało wzrost cen materiałów budowlanych. Składając odpowiednie dokumenty do urzędu skarbowego możemy uzyskać różnice między tymi stawkami, czyli owe 15%. Poniżej przedstawiamy jak możemy odzyskać VAT oraz jakie warunki musimy spełnić.
wykończenie wnętrz

Jak wykończyć mieszkanie bez użycia szkodliwych materiałów?

Materiały budowlane
W naszych czasach organizm musi reagować na ogrom zanieczyszczeń, zarówno z zewnątrz na ulicy, jak i w naszych mieszkaniach i domach. Nieustannie wzrasta liczba i rodzaje alergii. Niektórych z nich można łatwo uniknąć, dokonując wyboru materiałów wykończenia wnętrz z większą rozwagą. Czytając ten artykuł dowiesz się jak wykończyć wnętrze mieszkania bez użycia szkodliwych materiałów.
oryginalna elewacja

Jak wybrać farbę na elewację? cz. 2

Architektura i Dom
Ignacy Krasicki napisał „Miej ty sobie pałace, ja mój domek ciasny. Prawda nie jest wspaniały, szczupły, ale własny”. Dom kojarzy nam się z ciepłem rodzinnym, odpoczynkiem, bezpieczeństwem. Dbamy o niego bo chcemy żeby był wyjątkowym miejscem dla nas i dla naszej rodziny. Efektownie wykończony dom nie tylko odzwierciedli nasz własny styl, ale również będzie przyciągał wzrok innych. Przedstawiam wam drugą część poradnika, który pomoże wam dokonać wyboru elewacji.
Układanie kostki brukowej

Jak układać kostkę brukową?

Materiały budowlane
Przed przystąpieniem do układania kostki brukowej dobrze jest wcześniej wykonać plan. Musimy ustalić wielkość powierzchni (i tym samym ilość potrzebnych materiałów), zaprojektować instalację odwodnieniową, zaplanować spadki nawierzchni, również ustalić przewidywalne obciążenia oraz zaprojektować wzór kostki.
tęczowy dom

Jak wybrać farbę na elewację? cz. 1

Architektura i Dom
Dom to twoja wizytówka. Pierwsze wrażenie, o którym zadecyduje, m.in. jego barwa, jest bardzo ważne. Podobnie ważne jest, byś ty sam dobrze się czuł we własnym domu, zatem dobrze się zastanów nad tym, czym go pomalujesz i na jaki kolor.