podłoga drewniana

3 proste sposoby pielęgnacji drewnianej podłogi

Sprzątanie pomieszczeń
Jak dbać o drewniana podłogę, by na długo pozostała piękna i lśniąca? To pytanie zadaje sobie z pewnością wiele osób. Wiele z tych osób również obawia się, iż stosując środki przeznaczone do ich pielęgnacji mogą szkodzić drewnu. Dlatego szukają rozwiązań naturalnych i ekologicznych. Oto trzy wskazówki jak dbać naturalnie o podłogę drewnianą.
Pielęgnacja drewnianych podłóg

11 sposobów na pielęgnację drewnianych podłóg

Podłogi
Oczywiste jest, że podłogi narażone są na największe zużycie spośród wszystkich elementów wyposażenia. Nawet, jeśli w większości jesteś ostrożna w obchodzeniu się ze swoimi podłogami, zdarzają się różne przypadki. Drewniane podłogi wymagają szczególnej uwagi, jeśli chcemy, by ładnie wyglądały. Ważne jest więc nauczyć się, jak je czyścić i jak o nie dbać we właściwy sposób. Środki ścierne mogą zniszczyć ich powierzchnię, a plamy pozostawione przez zwierzęta mogą uszkodzić lakier. Nie wspominamy nawet o dniu przeprowadzki – nieodpowiednie przesuwanie meble skutkuje uszkodzeniem podłogi, często trwałym.
Pielęgnacja drewna naturalny sposób

Pielęgnacja drewna z użyciem olejku z orzecha włoskiego i wosku pszczelego

Czyszczenie mebli
W małym domu przestrzeń użytkowa jest znacznie mniejsza, a zatem nawet niewielkie ilości toksyn rozprzestrzeniają się szybciej. Jednym ze sposobów wprowadzania toksyn do domu jest posiadanie okładzin ściennych, farb, wykładzin podłogowych i uszczelniaczy. Zauważono, że jednym z najczęściej używanych środków do wykańczania drewna są poliuretany. Nie są to bezpieczne powłoki. Naturalne wykończenia drewna są o wiele lepsze i bezpieczniejsze dla domowników. Olej z orzechów włoskich jest doskonałym wyborem przy tworzeniu własnej mieszanki oleju i wosku ze względu na jego bezpieczeństwo oraz późne jełczenie (nie popsuje się łatwo w porównaniu do innych olejów). Olej ten powinien być połączony z woskiem pszczelim. Oto jak przygotować taką mieszankę:
układanie gresu, kafelkowanie podłogi

Jak układać gres na półsuchy beton?

Podłogi i sufity
Dobrze położona podłoga w płytkach gresowych wymaga wiele pracy i kosztów. Jedną z najtańszych metod jest kładzenie na tak zwany półsuchy beton, lub inaczej na „szap”. Ten artykuł służy poradą jak wykonać podłogę stosując tę metodę kafelkowania.
Podłoga z płytek PCV

Jak naprawić podłogę winylową?

Podłogi
Możesz łatwo naprawić lub wymienić kawałek winylowej podłogi ze znakomitym rezultatem. Wbrew powszechnemu przekonaniu niemal każdy może wykonać tą czynność samodzielnie. Wystarczy, że będziesz ściśle przestrzegać wskazówek i zanim zabierzesz się do pracy dokładnie przeczytasz artykuł. Sposób zaproponowany przeze mnie gwarantuje powodzenie i co najważniejsze jest bardzo szybki. Poniżej znajdziesz dokładne instrukcje. Powodzenia.