Jak narysować owieczkę?

Rysunek
Owieczki, żabki, pieski czy kotki to sympatyczne zwierzątka, które dzieciaki znają z ilustrowanych książeczek, anonimowanych bajek bądź po prostu ze zwykłych spacerów z rodzicami. Nietrudno się zatem domyślić, że często chcą je odwzorować na papierze i dopytują dorosłych, jak wykonać zadanie. Wbrew pozorom namalowanie owieczki nie jest wcale trudne w wykonaniu i można przy użyciu kilku sprawdzonych trików wyczarować jej sylwetkę. Poniżej potrzebne wskazówki i podpowiedzi w kontekście rysowania owieczki.

Jak narysować portret krok po kroku?

Rysunek
Wiele osób myśli, że do rysowania potrzebny jest wrodzony talent. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ wszystkiego, także malowania, można się nauczyć. Rysowanie portretów jest sztuką, ale nawet najwybitniejsi twórcy musieli spędzić wiele lat, aby ich prace zyskały uznanie. Należy zacząć od szkicowania i wyrabiania sobie nawyku doskonalenia rysunków, aby z czasem stały się coraz piękniejsze. Do tego wystarczy blok papieru, ołówek z gumką oraz dużo wytrwałości, cierpliwości i samozaparcia.

Jak narysować żabę?

Rysunek
Żaba - podobnie zresztą jak choćby rybka - należy do grona zwierząt, które cieszą się szczególną sympatią dzieci - zwłaszcza dziewczynek. Dzieje się tak, rzecz jasna, głównie za sprawą zasłyszanych i oglądanych bajek. Największą popularność żabie przyniosła oczywiście historia o tej najsłynniejszej, która po pocałunku przemienia się w przepięknego królewicza. Nietrudno się domyślić, że śliczna historia często rozbudza w dzieciakach chęć rysowania i odtworzenia sympatycznego zwierzątka na papierze. Jak wesprzeć dziecko w pierwszych próbach artystycznych? Od czego najlepiej zacząć kreślenie żaby - od głowy czy tułowia? Poniżej kilka informacji i wskazówek, jak narysować żabkę krok po kroku.
pingwin

Jak namalować pingwina przodem?

Rysunek
Często chcemy pomóc naszym dzieciom w poznawaniu świata poprzez malowanie, ale niestety nie wszyscy z nas są obdarzeni talentem artystycznym. Dla wielu osób namalowanie najprostszej rzeczy jest dużym problemem. Okazuje się jednak, że malowanie i rysowanie wcale nie jest takie trudne i takie straszne jak się wydaje. Zobacz jak w prosty sposób namalować pingwina.
pingwin z boku

Jak namalować pingwina z boku?

Rysunek
Często chcemy pomóc naszym dzieciom w poznawaniu świata poprzez malowanie, ale niestety nie wszyscy z nas są obdarzeni talentem artystycznym. Dla wielu osób namalowanie najprostszej rzeczy jest dużym problemem. Okazuje się jednak, że malowanie i rysowanie wcale nie jest takie trudne i takie straszne jak się wydaje. Zobacz jak w prosty sposób namalować pingwina.
pszczoła

Jak narysować prostą pszczołę?

Rysunek
Dziecko oglądało ostatnio Pszczółkę Maję i teraz usilnie stara się ją namalować? Jeśli chcesz pomóc dziecku i pokazać mu jak w prosty sposób narysować pszczołę (nie tylko Maję) musisz się najpierw nauczyć sama. Jeśli umiesz, to dobrze, nie ma problemu. Ale są tacy, którzy nie potrafią. Dla nich poniższy instruktaż.
narysowany kot

Jak narysować prostego kota?

Rysunek
Koty wydają się proste do rysowania. Jednak nie dla wszystkich. A to wcale nie jest takie trudne. Dzięki poniższemu instruktażowi szybko załapiesz i nauczysz się jak szybko namalować niezwykle prostego kota. Możesz potem nauczyć swoje dzieci, ale i wszystkich chętnych.
żaba

Jak narysować żabę?

Rysunek
Twoja córka naoglądała się bajek o żabce, która po pocałunku zamienia się w przystojnego królewicza i teraz chodzi i bez przerwy rysuje żabki, a raczej się stara? Męczy cię, żebyś pomogła jej i nauczyła ją rysować żabkę z tak zwanego prawdziwego zdarzenia. Jeśli i ty nie umiesz, czas najwyższy się nauczyć i pokazać dziecku, jakie to proste. Przy okazji, sama posiądziesz kolejną umiejętność, a córka będzie wszystkim wokoło opowiadać, że to właśnie ty ją tego nauczyłaś. Możecie dorysować żabce koronę, aby zaznaczyć, że jest w niej ukryty prawdziwy książę. A może po pocałunku naprawdę ktoś z niego wyskoczy? Kto to wie... Nie dowiecie się, jeśli nie spróbujecie.
owieczka

Jak narysować owieczkę?

Rysunek
Nasze dzieci często chodzą za nami i proszą nas o narysowanie różnych rzeczy. Nie zawsze jednak potrafimy. Pora z tym skończyć. W internecie znaleźć można wiele instrukcji i porad co do rysowania przeróżnych przedmiotów, zwierząt czy ludzi. Nie musisz na szczęście szukać takich instrukcji po całej sieci, bo znajdziesz je tutaj. Poniżej przedstawiam na przykład instrukcję jak krok po kroku narysować owieczkę.
szkic

Jak szkicować trudne obiekty?

Rysunek
Poniższy artykuł jest dalszą częścią cyklu artykułów, poświęconego szkicowaniu. W pierwszej części pt. "Jak ćwiczyć szkicowanie" opisaliśmy jak można zrobić szkic, jak należy go ćwiczyć, by stawał się coraz lepszy. Wszyscy, którzy zajmują się choć trochę malarstwem, wiedzą jednak, że istnieją obiekty, które do przedstawienia na kartce są szczególnie trudne. Jakie to obiekty i jak sobie z nimi poradzić, powiemy w poniższym artykule.