Najpiękniejsze krzewy na żywopłoty

Trawniki i Żywopłoty
Chcąc ogrodzić działkę, coraz częściej rezygnujemy z masywnych kamiennych lub stalowych konstrukcji na rzecz zieleni. Takie rozwiązanie jest nie tylko o wiele tańsze, ale pozwala osiągnąć zachwycający i naturalny efekt. Żywopłoty dodatkowo ożywiają przestrzeń, zapewniają cień i więcej ochłody latem. Podpowiadamy, które rośliny najlepiej się formują i najszybciej rosną, tworząc oryginalne ogrodzenie. Niektóre z nich wiosną kwitną, a jesienią się wybarwiają, sprawiając, że nasz ogród przez cały rok wygląda atrakcyjnie i estetycznie.
malowanie metalu

Jak malować powierzchnie metalowe?

Bramy i Ogrodzenia
Malowanie samo w sobie nie jest skomplikowane, ale by osiągnąć zamierzony efekt trzeba się odpowiednio do niego przygotować. Oto, co należy wiedzieć przed przystąpieniem do malowania metalowych powierzchni.
zapobieganie korozji

Jak zapobiegać korozji?

Bramy i Ogrodzenia
Gdy metal wystawiony jest na działanie wilgoci zawartej w powietrzu, może dojść do jego uszkodzenia. Korozja to reakcja chemiczna utleniania żelaza tlenem. Kiedy woda z deszczu, mgły, powietrza czy innych źródeł styka się powierzchnią metalu, rozpuszczony w niej tlen wywołuje reakcję. Istnieje jednak kilka sposobów, by zapobiec korozji i chronić metalowe przedmioty, zwiększając ich trwałość.