Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Katatonia: Objawy, przyczyny, jak leczyć?

Zespół Zaburzeń Procesów Uwagi
Zachowania nieadekwatne do sytuacji, dziwna mimika, jej wyrazista ekspresja lub grymasy to typowe symptomy zaliczane do zaburzeń katatonicznych. Jakie są przyczyny rozwoju tego schorzenia? Jakie ma ono podłoże? Jak je leczyć? Odpowiedź na te inne pytania znajdziesz poniżej. Katatonia: Czym jest? Katatonia definiowana jest fachowo jako wzrost spoczynkowego napięcia mięśni (sztywność katatoniczna), które zanika podczas wykonywania ruchów czynnych bądź biernych. Może występować w dwóch odmianach: hipokinetycznej, która polega na zahamowaniu aktywności ruchowej (czasem aż do osłupienia katatonicznego) lub na pobudzeniu ruchowym (katatonia z pobudzeniem). Można się także spotkać się z określeniem zespół katatoniczny, który odnosi się do katatonicznej postaci schizofrenii. U około 20 proc. chorych przyczyną choroby są organiczne schorzenia mózgu.

Niezawodne sposoby na zdrowy sen

Zespół Zaburzeń Procesów Uwagi
Czy wiesz, że odpowiednio zbilansowana dieta, wieczorne przegryzki, temperatura w mieszkaniu, czy oświetlenie w pokoju mają bezpośredni wpływ na to, czy twój sen będzie zdrowy i bezproblemowy? Jakich jeszcze nawyków należy się wystrzegać? Staraj się unikać picia kawy i alkoholu, oglądania telewizji oraz treningów wysiłkowych przed położeniem się do łóżka. Inne niezawodne sposoby na zdrowy sen znajdziesz poniżej. Zapraszamy do lektury.
rozmaryn pamięć

Czy rozmaryn poprawia pamięć?

Mózg i Układ Nerwowy
Rozmaryn, zioło znane ludziom przez tysiące lat. W starożytnym Rzymie rozmaryn uważany był za symbol kochanków i nader często wykorzystywany był ceremoniach ślubnych. W średniowieczu, rozmaryn był symbolem wierności, ale także wierzono, że chroni on przed zarazą. Najnowsze odkrycia naukowców mówią, że rozmaryn poprawia pamięć o 75%! Dowiedz się więcej o odkryciu naukowców, czytając nasz artykuł.