Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Pyłki roślin: Sposoby na wiosenną alergię

Alergie
Na alergię cierpi aż 15 milionów Polaków, z każdym rokiem liczba uczulonych osób (a w szczególności dzieci) powiększa się. W krajach Europy Zachodniej w ostatnich latach liczba alergików wzrosła z 10 do 30% populacji. Najczęstszymi alergenami są pyłki drzew, krzewów oraz traw. Nieprzyjemne dolegliwości, takie jak katar, łzawienie oczu, alergiczne zapalenie spojówek, wysypka i osłabienie organizmu dopadają nas zazwyczaj na przełomie maja i czerwca. Czyli wtedy, kiedy możemy w pełni cieszyć się piękną pogodą, umiarkowaną temperaturą i aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Jak uchronić się przed uciążliwymi objawami alergii?

Alergia na słońce: Objawy, przyczyny, jak sobie z nią radzić?

Alergie
Przebywanie na słońcu jest bardzo korzystne dla organizmu – wzmacnia odporność, poprawia nastrój i chroni przed depresją. Już w trakcie kilkunastominutowej ekspozycji na promienie słoneczne syntetyzowana jest w naszym organizmie witamina D, która działa przeciwzapalnie, wzmacnia kości i odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Z przebywaniem na słońcu nie powinno się jednak przesadzać, ponieważ promienie słoneczne, jak wszystko w nadmiarze, mogą nam bardzo zaszkodzić. Szczególnie, jeśli posiadamy jasną karnację albo przyjmujemy leki. W takich sytuacjach dość częstą dolegliwością jest alergia na słońce, objawiająca się świądem czy wysypką. Dowiedz się, jak się przed nią uchronić i w jaki sposób bezpiecznie korzystać ze słońca.

Jak urządzić sypialnię dla alergika?

Alergie
Katar, łzawienie oczu, drapanie w gardle, zatkany nos, kaszel, obrzęk na twarzy – objawy typowego przeziębienia mogą okazać się alergią. Niestety mitem jest, że tylko dzieci mogą zacząć reagować alergicznie na różne substancje, dolegliwość dotyka także dorosłych w każdym wieku. Oprócz pyłków kwitnących wiosną traw i roślin, a także produktów spożywczych, najczęstszymi alergenami są kurz i roztocza. Naturalnym siedliskiem tych ostatnich jest sypialnia, w szczególności nasza pościel. W jaki sposób zapewnić alergikowi (zarówno dziecku, jak i dorosłemu) komfort w trakcie snu? Jak urządzić sypialnię, by maksymalnie ograniczyć ilość alergenów?
alergia na słońce

Jak leczyć uczulenie na słońce?

Zdrowie i bezpieczeństwo w podróży
Słońce ma bardzo niekorzystny wpływ na Twoją skórę, nie licząc oczywiście opalenizny. Zaczerwienienie skóry po każdym wyjściu na słońce może być spowodowane nie tyle opaleniem skóry i jej podrażnieniem promieniami słonecznymi, co uczuleniem na słońce. Mamy oczywiście różne rodzaje alergii na słońce, od bardzo łagodnych do chronicznych. Może się zacząć od zaczerwienienia i delikatnej wysypki. Nieleczone lub zaniedbane prowadzi do poważnych problemów skórnych.
Suchość nosa

3 łatwe sposoby na nawilżenie suchego nosa

Przeziębienia i Grypa

Sucha błona śluzowa nosa jest tak samo uciążliwa, jak popękane i spierzchnięte usta. Temperatura na dworze staje się coraz niższa, dlatego też coraz częściej sięgamy po chusteczki do nosa. Wiele osób, aby pomóc sobie z tym problemem, sięga po wazelinę, jednak istnieją inne sposoby na zaradzenie tej dolegliwości.

Sposoby na pleśń

5 naturalnych sposobów walki z pleśnią

Nietypowe zastosowania
Jeśli w twoim domu na ścianach pojawia pleśń, pamiętaj, że nie jesteś skazany na wdychanie jej zarodników. Zamiast od razu sięgać po chemiczne środki grzybobójcze, takie jak chlorek czy tetro boran sodu, możesz skorzystać z naturalnych, ekologicznych sposobów walki z pleśnią, które nie będą szkodziły twojej rodzinie, zwierzętom domowym i środowisku.
alergia na twarzy

Domowe sposoby na uczulenie na twarzy

Problemy z cerą

Przyczyn alergii na twarzy może być wiele: słońce, kosmetyki, pożywienie, sierść zwierząt, uczulenie na leki. Również wiele jest sposobów walki z nią. Dużo osób myśli, że jedynym skutecznym sposobem na wyprysk alergiczny są maści i leki na receptę. Nie jest to jednak prawda. Preparaty takie nie zawsze przynoszą spodziewany efekt, poza tym są drogie i niepozbawione skutków ubocznych. Zamiast więc faszerować się chemią, wypróbuj domowe sposoby na alergię skóry twarzy. Pomogą ci one pozbyć się kłopotliwego problemu i znów cieszyć się piękną cerą.

Pokrzywka u dziecka

Jak leczyć pokrzywkę?

Alergie
Pokrzywka jest rodzajem swędzącej wysypki i zwykle wywołana jest przez reakcję alergiczną. Pokrzywki można uniknąć poprzez eliminowanie czynnika ją wywołującego. W przypadku wystąpienia wysypki możemy ją leczyć i łagodzić swędzenie poprzez:
uczulenie na twarzy

Uczulenie na twarzy: Przyczyny wyprysku kontaktowego

Alergie

Skąd się wzięło zaczerwienienie skóry na policzku lub sączące się pęcherzyki na szyi? Być może jest to alergia kontaktowa, nazywana fachowo alergicznym kontaktowym zapaleniem skóry. Poniżej znajdziesz cenne informacje, które pozwolą ci zidentyfikować problem i poznać jego źródło.

Rośliny, które pomogą w walce z astmą i alergiami

Kwiaty
Bluszcz, aloes, gardenia, jaśmin, lawenda, sansewieria gwinejska i kozłek lekarski stanowią nie tylko doskonałą dekorację wnętrza, ale jednocześnie posiadają różnorakie korzyści zdrowotne. Do ich zalet można zaliczyć między innymi zdolność do oczyszczania powietrza w domu, dzięki czemu będziesz spać o wiele lepiej. Niektóre z nich zapobiegają również przeziębieniom i rozwojowi różnych chorób, zmniejszają lęki, stres oraz pomagają mózgowi pracować efektywniej. Oto kilka roślin, które mogą mieć zbawienny wpływ na twoje zdrowie. Wybierz te, które przysłużą ci się najlepiej: