Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie
Domowa herbatka na alergie

Domowa herbatka na alergie

Alergie
Wiosna jest trudnym okresem szczególnie dla alergików. Istnieje wiele aptecznych sposobów na walkę z alergią, jednak warto skorzystać najpierw z naturalnych sposobów. Jednym z nich jest domowa herbatka na alergie. Przynosi szybkie efekty, a przygotowanie jest bardzo proste. Dokładny przepis znajdziesz poniżej.
Domowy syrop na oskrzela i alergie

Jak zrobić domowy syrop na zapalenie oskrzeli i alergię?

Przeziębienia i Grypa
Ten syrop to prawdziwy skarb, nie tylko w sezonie grypy i przeziębień, ale również wówczas, gdy zmagamy się z różnego rodzaju alergiami. Jego głównym składnikiem są jagody bzu czarnego. Te malutkie owoce zawierają więcej witaminy C niż cytrusy. Są pełne przeciwutleniaczy i doskonale sprawdzają się w profilaktyce i leczeniu przeziębienia, grypy, zapalenia oskrzeli, infekcji bakteryjnych oraz alergii sezonowych. Poniżej znajdziesz przepis na prosty syrop z suszonych owoców czarnego bzu. W sezonie możesz zastąpić je świeżymi jagodami. Warto przygotować więcej tej cudownej mikstury, by móc stosować ją zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.
domowy płyn do przemywania oczu

Jak zrobić domowy płyn do przemywania oczu?

Alergie
Alergia, chlorowana woda na basenie, wiatr, temperatura, jęczmień, zapalenie spojówek, zespół suchego oka – to najczęstsze powody podrażnienia oczu. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy tylko zaczynamy pocierać oczy. Wówczas świąd staje się nie do zniesienia, a oczy momentalnie puchną i robią się czerwone. Czy jest na to jakiś bezpieczny sposób? Tak. Wystarczy przemyć oczy domowym płynem łagodzącym. Żeby go przygotować, potrzebujesz zaledwie dwóch składników. Szczegóły poniżej.
alergia na słońce

Jak leczyć uczulenie na słońce?

Zdrowie i bezpieczeństwo w podróży
Słońce ma bardzo niekorzystny wpływ na Twoją skórę, nie licząc oczywiście opalenizny. Zaczerwienienie skóry po każdym wyjściu na słońce może być spowodowane nie tyle opaleniem skóry i jej podrażnieniem promieniami słonecznymi, co uczuleniem na słońce. Mamy oczywiście różne rodzaje alergii na słońce, od bardzo łagodnych do chronicznych. Może się zacząć od zaczerwienienia i delikatnej wysypki. Nieleczone lub zaniedbane prowadzi do poważnych problemów skórnych.
Kotek

Jak zminimalizować alergię na sierść kotów?

Alergie
Alergia na kocią sierść jest utrapieniem i zmorą wielu wielbicieli kotów. Często chcemy mieć kota w domu, jednak uciążliwe dolegliwości alergenne takie jak kichanie, katar czy łzawienie oczu są nie do zniesienia przez dłuższy okres. Kocie alergeny są bardzo małe, łatwo przedostają się powietrzem do naszych nosów i oczu, a zarazem bardzo silne. Utrzymują się często w mieszkaniu nawet przez parę lat. Jeśli decydujemy się na pozostawienie kota w domu, należy przestrzegać paru zasad. W ten sposób zmniejszymy uciążliwe dolegliwości związane z alergią.
zatoki

Jak leczyć zatoki?

Alergie
Objawami chorych zatok może być ból głowy - szczególnie nasilający się podczas pochylania głowy, kichania, problemy z węchem oraz stale zatkany nos. Poniżej przestawiam metody leczenia zatok.
Alergia

Jak łagodzić objawy alergii?

Alergie
Wielu z nas, gdy tylko zaczyna się wiosna, odczuwa przykre objawy alergii. Rośliny zaczynają pylić, a my nie możemy pozbyć się kataru czy też wysypki. Pamiętaj, by udać się do lekarza – domowym sposobem alergii nie wyleczysz, możesz jedynie złagodzić jej objawy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak to zrobić.
Pokrzywka u dziecka

Jak leczyć pokrzywkę?

Alergie
Pokrzywka jest rodzajem swędzącej wysypki i zwykle wywołana jest przez reakcję alergiczną. Pokrzywki można uniknąć poprzez eliminowanie czynnika ją wywołującego. W przypadku wystąpienia wysypki możemy ją leczyć i łagodzić swędzenie poprzez:
Zapalenie zatok

Jak leczyć zatoki naturalnie?

Alergie
Niemal każdy w pewnym momencie swojego życia ma problem z zatokami. Niektórzy ludzie cierpią na częste i przewlekłe zapalenie zatok, co spowodowane jest wadami wrodzonymi lub alergiami, jednak większość osób doświadcza ich sporadycznie. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na wyleczenie zatok domowymi sposobami. Objawy zakażenia zatok to: bóle głowy, gorączka, ciężkość twarzy, nasilający się ból przy pochylaniu głowy, promieniujący ból w kierunku uszu i do zębów, katar, osłabiony węch.
Zatkane zatoki

Jak oczyścić zatoki?

Alergie

Nieżyt nosa oraz zatkane zatoki mogą pojawić się w wyniku grypy, przeziębienia lub alergii - na skutek stanu zapalnego błon śluzowych nosa i/lub zatok. Podczas gdy taka przypadłość może stwarzać zagrożenie dla życia noworodków, w przypadku dorosłych łączy się ona po prostu z dużym dyskomfortem. Istnieje jednak wiele domowych leków, które mogą okazać się pomocne w oczyszczeniu zatkanego nosa.