Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Dlaczego niedożywienie jest tak groźne dla zdrowia?

Odżywianie
Niedożywienie nie dotyczy jedynie osób cierpiących na anoreksję czy bulimię. Problem może dotknąć tak naprawdę każdego, kto przez pewien okres nie dostarczy organizmowi potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania składników pokarmowych. Niedożywieni mogą być pacjenci przebywający w szpitalu, osoby z chorobami nowotworowymi, rekonwalescenci czy osoby starsze. Niedobór witamin i minerałów może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, zaburzeń pracy wszystkich narządów. Skutkuje to przewlekłym zmęczeniem, spadkiem masy ciała, osłabieniem pamięci i koncentracji, rozdrażnieniem czy nawet depresją. Niedożywiony organizm znacznie trudniej dochodzi do zdrowia po przebytych chorobach z powodu obniżonej odporności. Dlatego tak ważne jest odpowiednie odżywianie, by nie doprowadzić do wyniszczenia organizmu. Jak niedożywienie wpływa na zdrowie? Czym się objawia i jak je leczyć?

Alkohoreksja: Kiedy alkohol staje się ważniejszy od jedzenia

Choroby Psychiczne
Wśród młodych kobiet rozprzestrzenia się groźne zjawisko – alkohoreksja. Jest to zaburzenie polegające na ograniczeniu spożywanych posiłków na rzecz picia większej ilości alkoholu. Ta niebezpieczna praktyka dotyka najczęściej osób dbających o szczupłą sylwetkę, które jednak nie chcą rezygnować z towarzyskiego stylu życia oraz zakrapianych imprez. Wysokokaloryczny alkohol nie pozostawia jednak dużego pola manewru, dlatego zdarza się nawet, że osoby cierpiące na alkohoreksję niemal nic nie jedzą. A to grozi ogromnymi konsekwencjami dla organizmu – zwiększa ryzyko anoreksji, bulimii czy depresji, prowadzi do alkoholizmu, wyniszczenia wątroby i innych narządów. Jak chronić się przed alkohoreksją i w jaki sposób pomóc cierpiącym na nią osobom?
Anoreksja

10 faktów o anoreksji

Anoreksja
Anorexia Nervosa, czyli jadłowstręt psychiczny, to zaburzenie, o którym pewnie większość z nas coś słyszała – z prasy, z historii opowiadanych o celebrytach. W rzeczywistości anoreksja to problem poważniejszy, niż większość może przypuszczać. Przeraża fakt, że na to schorzenie cierpi od 1 do 5% nastolatek i młodych kobiet, ale tylko jedna na 10 podejmuje leczenie. Oto co każdy człowiek powinien wiedzieć o anoreksji.
anoreksja

Jak pomóc osobie cierpiącej na anoreksję?

Anoreksja
Anoreksja, bądź inaczej jadłowstręt psychiczny, to choroba dość często występująca wśród młodzieży. Głównie cierpią na nią nastolatki, dziewczynki, jednak trzeba powiedzieć, że chorują na nią również chłopcy. Anoreksja to bardzo trudna choroba do pokonania, ponieważ jej podłoże tkwi w psychice. Bez odpowiedniej terapii wyjście z tej choroby jest bardzo trudne, bądź niemożliwe. Choroba ta to nic innego jak zaburzenie odżywiania. Prowadzi do wyniszczenia organizmu, a tym samym do powolnej śmierci. Jak zatrzymać ten proces? W poniższym artykule znajdziesz wskazówki jak postępować z osobą chorą na jadłowstręt psychiczny.
anoreksja

Jak leczyć anoreksję?

Anoreksja
Anoreksja to bardzo popularny w dzisiejszych czasach problem z jedzeniem. Symptomami tej choroby jest szybka i znaczna utrata wagi, obsesyjne odchudzanie się i liczenie kalorii nawet u osób szczupłych, oraz ćwiczenie ponad własne siły by jak najszybciej stracić na wadze. Postawienie diagnozy jest pierwszym krokiem do leczenia anoreksji.
Anoreksja

Jak rozpoznać anoreksję?

Młodzież i zagrożenia
Anoreksja jest coraz częstszym problemem społecznym dotyczącym przede wszystkim młodych ludzi. Poniżej znajdziesz przyczyny anoreksji oraz dowiesz się jakie charakterystyczne cechy osobowości charakterystyczne cechy występują u osób chorych na anoreksję.
anorektyczka

Jak pomóc anorektyczce?

Anoreksja
Często osoby z zaburzeniami jedzenia wiedzą, że mają problemy, ale są zbyt zakłopotane lub boją się szukać pomocy. W niektórych przypadkach, osoby mogą zaprzeczać, że mają problemy, ale jednocześnie czują, że ich sposób odżywiania jest poza ich kontrolą. Oto kilka wskazówek, jak pomóc osobie, która twoim zdaniem ma problemy z jedzeniem i cierpi na anoreksję.
anoreksja

Jakie są objawy anoreksji?

Anoreksja
Anoreksja jest chorobą psychiczną, atakującą głównie młode dziewczęta opętane chęcią dążenia do doskonałości. Panicznie boją się one utycia i stosują przeróżne sposoby, aby chudnąć coraz bardziej, poczynając od głodówek, aż po wykańczające ciało ćwiczenia. Jest to okrutna choroba wyniszczającą ciało i umysł, samo uświadomienie problemu jest dopiero pierwszym krokiem w leczeniu.