- Medycyna Alternatywna
- Choroby Nowotworowe
- Stomatologia
- Zdrowie Rodzinne
- Zdrowie Psychiczne
- Ugryzienia i Ukąszenia
- Diety i Odżywianie
- Opieka Zdrowotna
- Zdrowie Publiczne i Bezpieczeństwo
- Operacje i Zabiegi

Jak rozpoznać astmę i skąd się ona bierze?
Astma
Jak wygląda atak astmy?
Astma
Jak rozpoznać astmę?
AlergieOsoby z objawami astmy zazwyczaj doświadczają zaciśnięcia, rozpalenia lub wypełnienia śluzem dróg oddechowych.
Typowe objawy astmy to:
- Kaszel, szczególnie nocą
- Ciężki oddech
- Duszności
- Ucisk lub ból w klatce piersiowej
Mimo to, nie każdy astmatyk ma takie same objawy, odczuwane w ten sam sposób. Niekoniecznie musisz doznawać wszystkich symptomów, lub możesz mieć różne objawy, w różnych momentach. Napady astmy mogą się różnić od siebie, jeden może być słabszy, następny silniejszy. Niektóre osoby chorujące na astmę mogą przez dłuższy okres nie odczuwać żadnych objawów, następnie jednak dobra passa może zostać przerwana przez napad astmy z towarzyszącymi mu silnymi symptomami. U innych osób zdarza się, iż napady występują codziennie. Co więcej są osoby, u których objawy astmy pojawiają się tylko podczas wysiłku, lub w formie infekcji wirusowych, takich jak przeziębienie.
Łagodne napady astmy są bardzo powszechne. Zazwyczaj drogi oddechowe otwierają się w przeciągu kilku minut do kilku godzin. Silniejsze napady są mniej typowe i wymagają natychmiastowej pomocy medycznej. Ważne jest, aby rozpoznać nawet te łagodne objawy i rozpocząć leczenie, aby móc kontrolować chorobę i uniknąć napadów silniejszych.

Jak stawiać bańki?
AstmaStawianie baniek (terapia próżniowa) jest to znana od wieków naturalna metoda leczenia. Jest ona idealnym sposobem na walkę z przeróżnymi infekcjami. Bańki postawione w odpowiednim czasie skutecznie zwalczą chorobę. Dlaczego? Podciśnienie wytworzone podczas stawiania baniek wciąga skórę, co powoduje, że naczynia krwionośne pękają. Krew, która nagle została usunięta z krwiobiegu, traktowana jest przez nasz organizm jak ciało obce. Dzięki temu uruchamiane są mechanizmy obronne, które zwalczają przy okazji zalążki choroby. Jak postawić bańki szklane (tradycyjne)?

Jak leczyć astmę?
Alergie
Jak żyć z astmą?
Astma
Jak płukać nos za pomocą kubka Neti?
AlergieKubek Neti służy do Jala Neti która jest tradycyjną i najstarszą techniką jogi mającą na celu oczyszczenie zatok. W dosłownym tłumaczeniu termin Jala Neti oznacza oczyszczenie wodą. Kubek Neti jest wypełniony roztworem soli fizjologicznej w temperaturze ciała o koncentracji takiej samej jak płyny ustrojowe. Za pomocą tego roztworu płukana jest jama nosowa w taki sposób, że słona woda wpływa jedną dziurką nosa i wypływa drugą. Bardziej zaawansowaną techniką jest wlanie wody do dziurki nosa i wypuszczenie jej ustami. Jeśli koncentracja soli jest odpowiednia, roztwór ma odpowiednią temperaturę i mamy dobrą technikę to płukanie nosa nie jest nieprzyjemne ani nie sprawia bólu.
W tradycji jogi, Jala Neti jest codzienną rutyną, taką jak mycie zębów. Jeśli żyje się na terenach, gdzie powietrze jest zanieczyszczone lub ma się problemy zdrowotne, takie jak katar (również sienny) czy zatkane zatoki, płukanie nosa słoną wodą powinno się robić nawet kilka razy dziennie.
Zalety płukania nosa:
- Oczyszcza nos z brudu oraz bakterii.
- Zmniejsza częstotliwość i czas trwania przeziębień.
- Zmniejsza objawy alergii takie jak katar sienny.
- Ułatwia oddychanie przez co łagodzi takie choroby jak astma i zapalenie oskrzeli.
- Nawilża suchą jamę nosową oraz przejście między nosem a gardłem.
- Redukuje objawy przewlekłego zapalenia zatok.
- Oczyszcza kanały łzowe i polepsza wzrok.
- Wzmacnia zmysł smaku i zapachu, przez co pomaga przy rzucaniu palenia.
- Może być pomocne w leczeniu niektórych chorób uszu.
- Stymuluje czakrę Ajna (czakra czoła, trzecie oko).
- Ma uspokajający wpływ na ciało i duszę.

Jak uniknąć ataków astmy u dziecka?
Astma