Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Produkty, które źle wpływają na stan płuc

Choroby Układu Oddechowego
W czasie pandemii koronawirusa szczególną uwagę zwracamy na stan naszego zdrowia i wzmocnienie organizmu, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia. Choroba COVID-19 atakuje głównie układ oddechowy i może prowadzić do zapalenia płuc czy ostrej niewydolności oddechowej. Dlatego tak ważne jest dbanie o to, by płuca pracowały jak najlepiej i umożliwiały nam prawidłowe oddychanie. Wiele czynników może jednak zaszkodzić temu ważnemu narządowi, a spora część z nich to złe nawyki i przyzwyczajenia. Do najważniejszych zalicza się palenie papierosów, brak ruchu czy narażenie na zanieczyszczenie powietrza, jednak okazuje się, że również nieodpowiednia dieta może wpływać na stan płuc. Ich zdrowiu zagrażają m.in. tłuszcze trans, przetworzona żywność czy alkohol, ale nawet zalecany w diecie nabiał może im nie służyć. Na jakie produkty warto więc zwrócić uwagę i których z nich powinniśmy unikać, by mieć zdrowe płuca?

Otyłość olbrzymia: Przyczyny, zagrożenia i leczenie

Otyłość
Otyłość olbrzymia to poważna i bardzo groźna choroba przewlekła. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że zmaga się z nią ponad 500 milionów ludzi na całym świecie. Według badań to także częsta przyczyna przedwczesnych zgonów. Powoduje cukrzycę, miażdżycę, choroby wątroby, a nawet niewydolność oddechową. Najczęściej występuje u osób starszych, ale lekarze biją na alarm – coraz bardziej narażeni na nią są ludzie młodzi, a nawet dzieci i młodzież. Ostatnie badania sugerują, że otyłość znacznie zaostrza też astmę, co może być czynnikiem ryzyka ciężkiego przebiegu Covid-19. Czym jest otyłość olbrzymia, jak wpływa na zdrowie i na czym polega leczenie?

Dieta wspomagająca leczenie astmy

Astma
Astma jest jedną z chorób, która znacznie zwiększa ryzyko ciężkiego przebiegu Covid-19. Stan zapalny stale toczący się w układzie oddechowym może sprawić, że nasz organizm zostanie podwójnie obciążony. Lekarze ostrzegają, że u astmatyków objawy koronawirusa są znacznie silniejsze niż u osób, które nie zmagają się z przewlekłymi chorobami układu oddechowego. Jak wzmocnić organizm i wspomagać leczenie astmy za pomocą diety?

Rośliny, które pomogą w walce z astmą i alergiami

Kwiaty
Bluszcz, aloes, gardenia, jaśmin, lawenda, sansewieria gwinejska i kozłek lekarski stanowią nie tylko doskonałą dekorację wnętrza, ale jednocześnie posiadają różnorakie korzyści zdrowotne. Do ich zalet można zaliczyć między innymi zdolność do oczyszczania powietrza w domu, dzięki czemu będziesz spać o wiele lepiej. Niektóre z nich zapobiegają również przeziębieniom i rozwojowi różnych chorób, zmniejszają lęki, stres oraz pomagają mózgowi pracować efektywniej. Oto kilka roślin, które mogą mieć zbawienny wpływ na twoje zdrowie. Wybierz te, które przysłużą ci się najlepiej:
pokrzywa syrop

Jak zrobić syrop z pokrzywy?

Artretyzm
Tradycyjnie syrop z pokrzywy stosowany jest do oczyszczania krwi. Syrop z pokrzywy jest również doskonały na reumatyzm i artretyzm. Pokrzywa zawiera dużą ilość żelaza i może być stosowana do leczenia anemii. Gdy dodamy odrobinę wody i lodu otrzymamy orzeźwiający napój. Poznaj 2 proste przepisy na syrop z pokrzywy.

10 naturalnych sposobów na astmę

Astma
Z roku na rok przybywa osób zmagających się z astmą. Niestety, jak dotąd nie udało się wynaleźć leku, który pozwalałby całkowicie zwalczyć tę chorobę, można jedynie łagodzić jej objawy. Poniżej znajdziesz dziesięć naturalnych środków, które sprawią, że astma będzie mniej uciążliwa, a życie z nią łatwiejsze. 1. Czosnek Wymieszaj 10 zmielonych ząbków czosnku w szklance mleka. Następnie dodaj odrobinę kurkumy. Regularne spożywanie tego napoju sprawi, że astma będzie przebiegać lżej. 2. Cytryna Częstą przyczyną astmy może być niski poziom witaminy C. Wypijanie codziennie dwóch szklanek soku z cytryny z dodatkiem miodu sprawi, że ryzyko pojawienia się choroby znacząco się zmniejszy.

Jak stawiać bańki?

Astma

Stawianie baniek (terapia próżniowa) jest to znana od wieków naturalna metoda leczenia. Jest ona idealnym sposobem na walkę z przeróżnymi infekcjami. Bańki postawione w odpowiednim czasie skutecznie zwalczą chorobę. Dlaczego? Podciśnienie wytworzone podczas stawiania baniek wciąga skórę, co powoduje, że naczynia krwionośne pękają. Krew, która nagle została usunięta z krwiobiegu, traktowana jest przez nasz organizm jak ciało obce. Dzięki temu uruchamiane są mechanizmy obronne, które zwalczają przy okazji zalążki choroby. Jak postawić bańki szklane (tradycyjne)?

astma, astma oskrzelowa, astma leczenie

Jak leczyć astmę?

Alergie
Astma to choroba układu oddechowego spowodowana nadzwyczaj wrażliwym układem immunologicznym. U astmatyków normalnie nieszkodliwy bodziec, taki jak kurz, zimne powietrze, wysiłek fizyczny lub alergeny, wywołuje gwałtowną reakcję immunologiczną. Reakcja układu odpornościowego prowadzi do obrzęku (a często zapalenia płuc), który utrudnia oddychanie. W większości przypadków leczenie astmy sprowadza się do używania inhalatorów, ponieważ lek może być wówczas podawany bezpośrednio do płuc. Jednakże astmę można leczyć nie tylko przy pomocy inhalatorów. Istnieją różne inne środki farmakologiczne, a także naturalne sposoby zmniejszające objawy astmy.
astma

Jak żyć z astmą?

Astma
Życie z astmą może być nie lada wyzwaniem, ale jeśli przykłada się należytą uwagę do szczegółów, można zapewnić sobie (lub swojemu dziecku) normalne, aktywne i zdrowe życie. Podstawową rzeczą jest pozytywne podejście do problemu astmy i odpowiedni styl życia, umożliwiający kontrolę ataków i ograniczenie ich wpływu na codzienne obowiązki. Na profilaktykę astmy muszą składać się przede wszystkim: zmiana otoczenia do minimum ograniczająca napady astmy, leki zapobiegające tym napadom i procedury związane z postępowaniem na wypadek ataków duszności. Dokładnie omów wszystkie te elementy z lekarzem pulmonologiem. Oto kilka dodatkowych wskazówek, które powiedzą ci jak żyć z astmą.
Codzienne ścielenie łóżka a zdrowie

Dlaczego ścielenie łóżka szkodzi twojemu zdrowiu

Sprzątanie pomieszczeń
Pewnie wielu z nas mama wiecznie kazała ścielić łóżko. Jeśli jesteś jedną z osób, która nie wyrobiła sobie tego nawyku – masz szczęście. Według badań przeprowadzonych w 2006 roku opublikowanych w magazynie naukowym, ścielenie łóżka (oprócz wartości estetycznych) sprawia, że staje się ono wylęgarnią roztoczy. Przeciętnie, każde łóżko jest schronieniem dla ponad miliona roztocza zwanego Skóro żarłoczkiem skrytym. Te mikroskopijne robaczki żyją w ciemnych, wilgotnych miejscach materaców i poduszek odżywiając się twoim martwym naskórkiem i wydalając (tak, wydalając) alergen, który może wywoływać symptomy podobne do astmy.