Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

10 naturalnych sposobów na astmę

Astma
Z roku na rok przybywa osób zmagających się z astmą. Niestety, jak dotąd nie udało się wynaleźć leku, który pozwalałby całkowicie zwalczyć tę chorobę, można jedynie łagodzić jej objawy. Poniżej znajdziesz dziesięć naturalnych środków, które sprawią, że astma będzie mniej uciążliwa, a życie z nią łatwiejsze. 1. Czosnek Wymieszaj 10 zmielonych ząbków czosnku w szklance mleka. Następnie dodaj odrobinę kurkumy. Regularne spożywanie tego napoju sprawi, że astma będzie przebiegać lżej. 2. Cytryna Częstą przyczyną astmy może być niski poziom witaminy C. Wypijanie codziennie dwóch szklanek soku z cytryny z dodatkiem miodu sprawi, że ryzyko pojawienia się choroby znacząco się zmniejszy.

Domowe sposoby na objawy astmy

Astma
Statystyki pokazują, że astma jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób na świecie. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) cierpi na nią od 100 do 150 milionów osób. Obecnie szacuje się, że choroba ta jest przyczyną około 180 tysięcy zgonów na świecie. Jest jedną z najpopularniejszych chorób przewlekłych, której wskaźnik umieralności wzrasta o 50 procent co dekadę. Astmatycy, by normalnie funkcjonować muszą mieć zawsze przy sobie inhalatory, które łagodzą uciążliwe objawy choroby. Można je również zwalczać poprzez stosowanie tzw. domowych sposobów. Przedstawiamy kilka z nich.

Rośliny, które pomogą w walce z astmą i alergiami

Kwiaty
Bluszcz, aloes, gardenia, jaśmin, lawenda, sansewieria gwinejska i kozłek lekarski stanowią nie tylko doskonałą dekorację wnętrza, ale jednocześnie posiadają różnorakie korzyści zdrowotne. Do ich zalet można zaliczyć między innymi zdolność do oczyszczania powietrza w domu, dzięki czemu będziesz spać o wiele lepiej. Niektóre z nich zapobiegają również przeziębieniom i rozwojowi różnych chorób, zmniejszają lęki, stres oraz pomagają mózgowi pracować efektywniej. Oto kilka roślin, które mogą mieć zbawienny wpływ na twoje zdrowie. Wybierz te, które przysłużą ci się najlepiej:
Stawianie baniek

Jak stawiać bańki?

Astma
Stawianie baniek (terapia próżniowa) jest to znana od wieków naturalna metoda leczenia. Jest ona idealnym sposobem na walkę z przeróżnymi infekcjami. Bańki postawione w odpowiednim czasie skutecznie zwalczą chorobę. Dlaczego? Podciśnienie wytworzone podczas stawiania baniek wciąga skórę, co powoduje, że naczynia krwionośne pękają. Krew, która nagle została usunięta z krwiobiegu, traktowana jest przez nasz organizm jak ciało obce. Dzięki temu uruchamiane są mechanizmy obronne, które zwalczają przy okazji zalążki choroby. Jak postawić bańki szklane (tradycyjne)?
Astma

Jak rozpoznać astmę?

Alergie

Osoby z objawami astmy zazwyczaj doświadczają zaciśnięcia, rozpalenia lub wypełnienia śluzem dróg oddechowych.

Typowe objawy astmy to:

- Kaszel, szczególnie nocą
- Ciężki oddech
- Duszności
- Ucisk lub ból w klatce piersiowej

Mimo to, nie każdy astmatyk ma takie same objawy, odczuwane w ten sam sposób. Niekoniecznie musisz doznawać wszystkich symptomów, lub możesz mieć różne objawy, w różnych momentach. Napady astmy mogą się różnić od siebie, jeden może być słabszy, następny silniejszy. Niektóre osoby chorujące na astmę mogą przez dłuższy okres nie odczuwać żadnych objawów, następnie jednak dobra passa może zostać przerwana przez napad astmy z towarzyszącymi mu silnymi symptomami. U innych osób zdarza się, iż napady występują codziennie. Co więcej są osoby, u których objawy astmy pojawiają się tylko podczas wysiłku, lub w formie infekcji wirusowych, takich jak przeziębienie.

 

Łagodne napady astmy są bardzo powszechne. Zazwyczaj drogi oddechowe otwierają się w przeciągu kilku minut do kilku godzin. Silniejsze napady są mniej typowe i wymagają natychmiastowej pomocy medycznej. Ważne jest, aby rozpoznać nawet te łagodne objawy i rozpocząć leczenie, aby móc kontrolować chorobę i uniknąć napadów silniejszych.

olejek pichtowy

Jak stosować olejek pichtowy?

Alergie
Olejek pichtowy otrzymywany jest z syberyjskiej jodły, rosnącej w niezanieczyszczonych regionach Dalekiego Wschodu. Olejek pozyskuje się igieł znajdujących się na wierzchołku młodych pędów, które zawierają substancje przenikające przez żywe tkanki człowieka, co z kolei umożliwia głębokie wniknięcie substancji czynnych i przyspiesza leczenie. Zastosowanie olejku jest bardzo szerokie i jest on zalecany w przypadku dolegliwości takich jak: reumatyzm, bóle kości, mięśni i stawów, dychawica oskrzelowa, grypa, angina, katar, opryszczka, choroby skóry i wiele innych.
astma

Jakie zioła stosować na astmę?

Astma
Astma ma podłoże alergiczne, ale leczona jest przede wszystkim sterydami podawanymi drogą wziewną. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by astmatycy do leczenia włączyli napary, nalewki i inhalacje ziołowe. Ich przeciwwskurczowe i przeciwzapalnie działanie sprawia, że mogą one być wartościowym wsparciem terapii sterydowej.
atak astmy

Jak rozpoznać objawy ataku astmy?

Astma
Astma jest obecnie tak powszechna, że można określić ją mianem choroby cywilizacyjnej. Jej nasilenie może różnić się w zależności od pacjenta, różne mogą być też przyczyny wywołujące atak. Zawsze jednak warto wiedzieć jak zawczasu rozpoznać atak astmy, by móc podjąć błyskawiczną reakcję.
pokrzywa syrop

Jak zrobić syrop z pokrzywy?

Artretyzm
Tradycyjnie syrop z pokrzywy stosowany jest do oczyszczania krwi. Syrop z pokrzywy jest również doskonały na reumatyzm i artretyzm. Pokrzywa zawiera dużą ilość żelaza i może być stosowana do leczenia anemii. Gdy dodamy odrobinę wody i lodu otrzymamy orzeźwiający napój. Poznaj 2 proste przepisy na syrop z pokrzywy.
astma

Jak zapobiec astmie?

Astma
Astma to przewlekła choroba dróg oddechowych. Jest ona wywoływana przez nadmierną reakcję oskrzeli na substancje, które w normalnych warunkach są nieszkodliwe. Wtedy błony śluzowe zostają pokryte przez gęsty śluz, co wywołuje napady kaszlu, a czasami trudności w oddychaniu. Przyczyny astmy są bardzo zróżnicowane. Począwszy od kurzu i zimnego powietrza, poprzez stres, a skończywszy na kwasie acetylosalicylowym. Choroba ta może zostać uleczona, jednakże czasami może dojść do nawrotów. Jest to z pewnością dość kłopotliwa dolegliwość. Nie wiadomo kiedy i gdzie złapie nas kolejny atak. W związku z tym chorzy często muszą nosić przy sobie specjalne inhalatory, które łagodzą kaszel.