Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Grzybica płuc: Przyczyny, objawy i leczenie

Choroby Układu Oddechowego
Grzybica kojarzy się nam przede wszystkim z uciążliwymi zmianami na skórze i paznokciach. Warto jednak wiedzieć, że może też atakować narządy wewnętrzne. Szczególnie niebezpieczny jest rozwój infekcji grzybiczej w drogach oddechowych. Grozi ona zapaleniem płuc, ciężkimi dusznościami, a nawet zawałem płuc. Choroba bardzo często świadczy o obniżonej odporności, problemach z układem immunologicznym, a także przewlekłych schorzeniach, np. cukrzycy. Sprawdź, jak objawia się grzybica płuc, jakie są jej przyczyny i na czym polega leczenie.

Ból nerek: Objawy, przyczyny, jak odróżnić od bólu pleców?

Choroby Nerek
Nerki pełnią wiele ważnych funkcji w organizmie. Produkują mocz i odgrywają rolę filtra, który pomaga usuwać toksyny oraz zbędne produkty przemiany materii. Gdy niedomagają, mogą prowadzić do groźnych zaburzeń w naszym ciele, jednak pierwsze symptomy ich nieprawidłowej pracy bardzo trudno jest wychwycić. Ból nerek pojawia się zazwyczaj wtedy, gdy już dojdzie do poważnych problemów z tym narządem. Jest to również nieswoista dolegliwość, gdyż występuje w okolicy lędźwiowej, przez co nierzadko nie da się ustalić, czy ma się do czynienia z bólem nerek, czy z bólem pleców z powodu zwyrodnień kręgosłupa. Dlatego ważne jest, by jak najszybciej ustalić przyczynę bólu, gdyż objawy ze strony nerek mogą świadczyć o groźnych chorobach, np. o kolce nerkowej, zapaleniu nerek, torbieli czy wodonerczu. Jak więc rozpoznać ból nerek i ustalić jego źródło? Jak odróżnić ból nerek od bólu pleców? Podpowiadamy.

Zespół Marfana: Przyczyny, objawy i leczenie

Bóle
Zespół Marfana to genetyczna choroba tkanki łącznej, która objawia się w specyficzny, na pierwszy rzut oka niezauważalny sposób. Dotknięte nią osoby są szczupłe, wysokie i mają długie oraz elastyczne palce charakterystyczne dla pianistów (nazywa się je pająkowatymi palcami). Niestety, choroba oddziałuje nie tylko na wygląd, ale też na stawy, wzrok czy narządy wewnętrzne. Brak leczenia grozi różnorodnymi powikłaniami, a nawet śmiercią. Czym jest zespół Marfana i jakie są jego przyczyny? W jaki sposób się objawia i na czym polega leczenie?
ból pleców

5 sposobów na ból kości ogonowej

Bóle
Podczas siadania boli cię dolna część pleców? Podczas stania sytuacja się powtarza? Leżąc też nie czujesz ulgi. Może to być ból kości ogonowej. Ból kości ogonowej nazywa się kokcydynia z medycznego punktu widzenia. Kiedy odczuwasz ból i tkliwość w tym obszarze, może być on spowodowany zapaleniem kości. Jak temu zaradzić? Oto kilka skutecznych sposobów.
Ćwiczenia na staw krzyżowo biodrowy

Jakie ćwiczenia na staw krzyżowo biodrowy?

Rozciąganie
Proponowane tutaj ćwiczenia są specjalnie przygotowane dla osób, które mają problemy ze stawem krzyżowo-biodrowym. Jednak nie wykonuj tych ćwiczeń jeśli odczuwasz zbyt duży ból lub dyskomfort. Skonsultuj się ze swoim lekarzem i zapytaj, czy te ćwiczenia są dla Ciebie wskazane.
ból nerek

Jak odróżnić ból nerek od bólu pleców?

Bóle Pleców
Ból pleców i ból nerek dają bardzo podobne objawy, choć różnią się między sobą, jeśli chodzi o przyczynę i sposób leczenia. W przypadku pierwszego wystarczy zazwyczaj zestaw ćwiczeń, drugi natomiast może wskazywać na kamienie nerkowe lub infekcję nerek. Niezależnie od rodzaju bólu, nie unikniesz wizyty u lekarza. Istnieje jednak 10 cech, które pozwolą ci samodzielnie odróżnić jeden rodzaj bólu od drugiego. Sprawdź na co zwrócić uwagę.
sposób żeby przestać się garbić

10 sprytnych sposobów, żeby przestać się garbić

Bóle Pleców
Wielu z nas całymi godzinami pracuje przy biurku, więc nic dziwnego, że mnóstwo ludzi cierpi na wady postawy. W dzieciństwie uczy się nas siedzenia na krześle z wyprostowanymi plecami i niegarbienia się, ale zapominamy o tej dobrej radzie, której udzielili nam rodzice. Poprawienie postawy ciała nie tylko wpłynie na lepszy wygląd, ale też na nasze zdrowie, gdyż garbienie się może ograniczać przepływ krwi w organizmie, a także ma szkodliwy wpływ na kręgosłup. Jeśli garbisz się na krześle w pracy lub chodzisz ze skulonymi ramionami i pochyloną głową, oto dziesięć doskonałych trików, które poprawią twoją postawę ciała.
Właściwości octu jabłkowego

Ocet jabłkowy na stawy - jak stosować

Bóle Pleców
Ocet jabłkowy to jeden z najbardziej skutecznych domowych specyfików pomagających walczyć z bólem artretycznym. Swoje świetne działanie zawdzięcza obecności składników odżywczych oraz właściwościom leczniczym. Ocet jabłkowy jest bogatym źródłem potasu, siarki, żelaza, fosforu, miedzi, sodu, fluoru oraz krzemu. W swoim składzie zawiera również enzymy, które wspomagają przyswajanie składników odżywczych niezbędnych dla zdrowych stawów. Istnieje kilka popularnych metod zastosowania octu jabłkowego w celu pozbycia się bólu artretycznego. Tak wielu ludzi cierpi z powodu skutków ubocznych spowodowanych przez leki na artretyzm. Ocet jabłkowy nie czyni nam żadnej szkody, dlaczego więc nie spróbować? Poniżej znajdują się opisy kilku naturalnych sposobów radzenia sobie z artretyzmem. Wybierz ten, który sprawdzi się najlepiej w twoim przypadku.
bóle stawów

Jak stosować żelatynę na ból stawów?

Artretyzm
Czy kiedykolwiek doświadczyłeś bólu w kościach i mięśniach? Jeśli szukasz naturalnego sposobu na rozwiązanie tego problemu, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Ten znany i bardzo skuteczny sposób stosowany był od dawna. Żelatyna to bardzo skuteczny lek w szybkim zwalczaniu bólu.
leki przeciwbólowe

Jakie leki przeciwbólowe przy nadciśnieniu, wrzodach i cukrzycy?

Bóle
Każdy zna tę formułkę: Przed zastosowaniem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą... Każdy zna, a prawie nikt nie stosuje. Jak wynika ze statystyk - 91 procent decyzji, który środek przeciwbólowy kupić, podejmujemy sami. A leki przeciwbólowe, choć dostępne bez recepty, źle zażywane mogą szkodzić. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby chorujące na nadciśnienie, wrzody żołądka i cukrzycę.