Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie
Domowe sposoby na problemy z krążeniem

Domowe sposoby na problemy z krążeniem

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Problemy z krążeniem dotyczą coraz większej grupy ludzi. Wszystko spowodowane jest niezdrowym trybem życia, złą dietą i siedzącą pracą. Oczywiście możesz zmienić swoje złe nawyki, jednak nie zawsze to pomaga. Czasami nasz organizm potrzebuje dodatkowego wsparcia. Dobrym rozwiązaniem będą zioła, które delikatnie i bezpiecznie poprawią pracę serca. Przedstawiamy 5 najlepszych ziół i przypraw, wspomagających pracę serca i układ krążenia.
dieta na serce

Co jeść żeby mieć zdrowe serce?

Zdrowa Dieta
Szukasz sposobu, żeby zacząć zdrowy, przyjazny twojemu sercu styl życia? Zacznij od zrewidowania swojej diety. Ubogie w wartości odżywcze jedzenie może mieć niekorzystny wpływ na twoje serce, wagę i ogólne samopoczucie. A wystarczy zaledwie kilka drobnych zmian, żeby to, co jesz na długie lata zostało twoim sprzymierzeńcem. Nie musisz wcale włączać do diety egzotycznych owoców, importowanych orzechów, ani drogich suplementów. Wystarczy nieco więcej rozwagi w domu, sklepie, czy ulubionej restauracji, by znacznie zredukować ryzyko chorób serca.
serce sześćdziesięciolatka

Jak dbać o serce i układ krążenia? Cz. V– sześćdziesięciolatki

Choroba Sercowo-Naczyniowa
W tym wieku coraz bardziej zaczynasz odczuwać kłopoty ze zdrowiem. Twoje serce jest szczególnie narażone na wszystkie niekorzystne czynniki i pokutuje za niedopatrzenia z lat poprzednich. Nie jest jednak za późno. Wciąż możesz zmienić swój styl życia tak, by odpowiednio zadbać o serce i zminimalizować ryzyko zawału. Jak to zrobić, dowiesz się poniżej. Zalecenia dla innych grup wiekowych znajdziesz w poprzednich częściach tego artykułu.
choroby układu krążenia

Jak zapobiegać chorobom układu krążenia?

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Układ krążenia odpowiedzialny jest za rozprowadzanie składników odżywczych i tlenu po całym naszym ciele. Każda tkanka i organ potrzebuje bowiem tlenu, jonów i składników odżywczych, aby mogła przeżyć. Choroby układu krążenia uniemożliwiają pompowanie krwi do tkanek. Zdrowy układ sercowo – naczyniowy możemy utrzymać poprzez zmianę trybu życia, regularne ćwiczenia i odpowiednią dietę.
zdrowe serce

Jak dbać o serce?

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Utrzymanie serca w dobrej formie jest niezbędne dla zdrowia całego organizmu. Osłabienie układu sercowo-naczyniowego może prowadzić do wielu schorzeń. Choroby układu krążenia mogą prowadzić do śmierci - ok. 35% chorych umiera, czyli 1 na 3 osoby. Właściwa dieta i zdrowy tryb życia mogą zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia chorób serca. Nie wiesz jak zadbać o swoje serce? Jeśli nie, to przeczytaj poniżej.
dusznica bolesna

Jak naturalnie leczyć dusznicę bolesną?

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Dusznica bolesna to dolegliwość, w trakcie której możesz odczuwać dyskomfort lub ucisk w klatce piersiowej. Zazwyczaj dusznica występuje wówczas, gdy mięsień sercowy nie otrzymuje wystarczającej ilości krwi, co sprawia, że pojawia się ból i ucisk. Jednakże dławica może występować także w innych partiach ciała, takich jak plecy, ramiona lub szczęka. W niektórych przypadkach dusznica może być objawem problemów z sercem, wywołanych przez zator tętnic. Regularne wizyty u lekarza są w tym wypadku nieuniknione, jednakże istnieje kilka naturalnych środków, które przyśpieszą proces powrotu do zdrowia.
atak dusznicy bolesnej

Jak uniknąć ataku dusznicy?

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Ból, który odczuwasz w klatce piersiowej nie musi być atakiem serca, ani zgagą. Za jego występowanie może być odpowiedzialna choroba zwana dusznicą bolesną. Powstaje ona na skutek zwężenia naczyń wieńcowych, a ból, który jej towarzyszy, jest znakiem tego, że do serca nie dostaje się wystarczająca ilość krwi, a co za tym idzie tlenu. Możesz dostać ataku dusznicy nawet wówczas, gdy odpoczywasz. Pamiętaj jednak, że zbyt duży stres, nadmierna ilość zjedzonego pożywienia i zbytnie nadwyrężenie organizmu zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia ataku. Twoje serce powinno być w stanie sprostać nadmiernemu wysiłkowi organizmu, jednak nie może tego dokonać, gdy tętnice są zwężone. Przepływ krwi do serca może być wystarczający dla normalnych potrzeb, ale zbyt mały gdy obciążenie organizmu wzrośnie. Jeśli jednak dojdzie do ataku, należy wiedzieć jak się zachować. Poniżej znajdziesz wskazówki mówiące co zrobić w przypadku ataku dusznicy.
serce dwudziestolatka

Jak dbać o serce i układ krążenia? Cz. I - dwudziestolatki

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Na świecie co kilka sekund ktoś umiera na zawał serca lub inne choroby układu sercowo-naczyniowego. Co zdumiewające, większość przypadków byłaby całkowicie uleczalna, jeśli odpowiednio wcześnie podjęto by odpowiednie leczenie i wprowadzono zaledwie kilka zmian w stylu życia zmniejszających ryzyko zachorowania. Zdrowe nawykli najlepiej wcielić w życie już za młodu i konsekwentnie się ich trzymać. Nigdy nie jest jednak za późno na zmiany, które pozwolą ci chronić twoje serce i cieszyć się dłuższym, zdrowszym życiem. Poniżej znajdziesz pierwszą część artykułu mówiącego o tym, jak dbać o serce i układ krążenia w zależności od wieku – porady dla dwudziestolatków. Instrukcje dla pozostałych grup wiekowych opisane są w kolejnych częściach tej porady.
serce trzydziestolatka

Jak dbać o serce i układ krążenia? Cz. II – trzydziestolatki

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Profilaktyka serca i układu krążenia jest ważna już wówczas, gdy jeszcze nie myślimy, że jesteśmy zagrożeni ryzykiem zawału. O serce należy zacząć dbać jak najwcześniej, prowadząc zdrowy tryb życia i unikając czynników mogących zwiększyć ryzyko zawału. Poniżej dowiesz się jak dbać o serce będąc w grupie wiekowej 30+. Jest to druga część artykułu poruszającego tę tematykę. Jeśli chcesz poznać zalecenia dla innych grup wiekowych, przeczytaj pozostałe artykuły z tej serii. Zastosuj się do opisanych w nich wskazówek, a podarujesz sobie najwspanialszy prezent... od serca.
serce czterdziestolatka

Jak dbać o serce i układ krążenia? Cz. III – czterdziestolatki

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Gdy kończymy 40 lat, wkraczamy w ten okres naszego życia, w którym szczególnie należy zacząć dbać o swoje zdrowie. Kwestią najistotniejszą jest odpowiednia profilaktyka serca i układu krążenia. Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko zawału i oszczędzić sobie nieprzyjemności w przyszłości, zadbaj o swoje serce już teraz. Poniżej dowiesz się o co najlepiej zatroszczyć się będąc czterdziestolatkiem. Porady dla innych grup wiekowych znajdziesz w pozostałych artykułach z tej serii.