Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Sposoby na refluks żołądka

Odżywianie
Refluks często jest określany jako cofanie się pokarmu, który wraz z kwasami i enzymami podrażnia przełyk, wywołując stan zapalny. Najczęstszymi objawami są zgaga i odbijanie się kwaskowatą treścią. Cierpiący na refluks zmagają się z promieniującym bólem od mostka, chrypką, kaszlem oraz pieczeniem. Często jest tak, że dieta i zdrowy styl życia spowodują, że dolegliwość minie. Jeśli nie, konieczne będzie leczenie farmakologiczne. Czytając artykuł, dowiesz się, jak skutecznie wyleczyć refluks.
brak apetytu

Utrata apetytu - przyczyny i skutki

Choroby Układu Pokarmowego
Zazwyczaj narzekamy na nadmiar apetytu. Ale jego brak ma równie groźne konsekwencje! Każdemu z nas co pewien czas zdarza się utrata łaknienia. Jego intensywność zależy od wieku, pory roku, naszej aktualnej formy. Jednak przedłużający się brak apetytu jest wskazaniem do wizyty u lekarza. Jego skutkiem bywa niedożywienie, a wraz z nim gorsze samopoczucie, sprawność intelektualna, psychiczna i fizyczna, spadek odporności – częste infekcje, dłuższa rekonwalescencja. A także niedokrwistość i anemia, złe gojenie się ran, utrata masy kostnej, zaburzenia w gospodarce wodno-elektrolitowej. Wreszcie całkowite wycieńczenie organizmu i... większa śmiertelność.
dysfagia przełykowa

Jak rozpoznać i leczyć dysfagię?

Dławienie
Dysfagia to inaczej zaburzenia przełykania, mogą one dotykać osób dorosłych lub dzieci. W zależności od tego gdzie następują kłopoty z transportem śliny, pożywienia lub płynu wyróżniamy dysfagię ustną, gardłową i przełykową. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o tej chorobie, przeczytaj dalszą część artykułu, gdzie wskażę jej szczegółowe objawy i sposoby leczenia.