Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Naturalne sposoby leczenia przeziębienia i grypy

Medycyna Naturalna
Nie bez powodu naturalne metody leczenia przeziębienia i grypy powracają do łask i robią w ostatnich latach prawdziwą furorę. Szybko, mało inwazyjnie, a przede wszystkim skutecznie łagodzą uporczywe dolegliwości towarzyszące infekcjom. Po jakie specyfiki warto sięgać regularnie i często? Bursztynowa nalewka przyniesie ulgę przy uporczywych bólach migrenowych, napój z suszonej kory wierzbowej zadziała jak aspiryna, kisiel z prawoślazu pomoże na uporczywy kaszel, a syrop z kapusty pozwoli pozbyć się nadmiaru śluzu. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak przygotować naturalne specyfiki samodzielnie w domu.
zmęczenie

Dlaczego jesteś ciągle zmęczona?

Zespół Przewlekłego Zmęczenia
Wiele czynników ma wpływ na to, że czujesz się ciągle zmęczona. Czasem jest to zarwana noc lub praca do późnych godzin. Jeśli jednak odczuwasz ciągłe zmęczenie pomimo że odpowiednio długo sypiasz i nawet kawa nie jest w stanie cię obudzić może to być przejaw choroby. Poniżej lista przyczyn permanentnego zmęczenia. Zapoznaj się z nią lub skonsultuj z lekarzem, aby odzyskać energię.
chroniczne zmęczenie

Pobudzająca mikstura dla osób przemęczonych

Naturopatia
Nasz organizm ma tendencję do akumulowania toksyn w wątrobie, nerkach czy w krwi. Jednym ze skutków ubocznych tego procesu jest chroniczne odczucie zmęczenia. Jeżeli od dłuższego czasu czujesz się przemęczony, osłabiony i senny nawet po długim śnie, to może być sygnał, że potrzebujesz skutecznego oczyszczania organizmu.  
przewlekłe zmęczenie

Przewlekłe zmęczenie – jak je leczyć i jakie są jego przyczyny?·

Zespół Przewlekłego Zmęczenia
Niezależnie od pory roku, godziny i dnia tygodnia wciąż jesteś zmęczona. Przesypiasz większość swojego życia, ale nawet to nie daje ci wystarczającej dawki energii, by aktywnie spędzać wolny czas. Przewlekłe zmęczenie potrafi skutecznie pozbawić nas chęci do życia. Żeby z nim walczyć, najpierw należy ustalić jego przyczynę. Jest ich jak zwykle kilka. Dzięki tej poradzie zidentyfikujesz tę, która jest odpowiedzialna za twój stan i dowiesz się co zrobić, by w końcu obudzić się wypoczętą.
wiosenne przesilenie

Jak pokonać wiosenne przesilenie?

Zespół Przewlekłego Zmęczenia
Przez całą zimę powtarzaliśmy sobie, że wraz z pierwszym promykiem wiosennego słońca zaczniesz żyć na nowo. Tymczasem okazało się, że nie masz nawet ochoty podnieść się z łóżka! Czujesz osłabienie, rozdrażnienie, nie możesz się skoncentrować i ciągle męczą cię bóle głowy? To mogą być objawy wiosennego przesilenia. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak je pokonać.
Senność

Przyczyny senności

Zespół Przewlekłego Zmęczenia
Odczuwasz senność i zmęczenie podczas dnia? Nie masz energii ani ochoty na pracę, naukę czy nawet swoje ulubione zajęcia i najchętniej znalazłbyś się w łóżku? Jeśli tak, to oznacza, że jest coś nie w porządku i koniecznie musisz znaleźć tego przyczynę.
ćwiczenia z ręcznikiem

Jak pozbyć się stresu za pomocą ćwiczeń?

Ćwiczenia
Jeżeli masz stresującą pracę, po całym dniu czujesz się zmęczona i bolą cię mięśnie, koniecznie powinnaś wypróbować ćwiczenia rozciągające. Warto, bo poprawią ci nastrój i usuną fizyczne dolegliwości. Aby je wykonywać, nie potrzebujesz specjalistycznych przyrządów. Wystarczy do tego... ręcznik kąpielowy!

5 niespodziewanych powodów, przez które wyglądasz na zmęczonego

Zespół Przewlekłego Zmęczenia
Trudno ci zrozumieć dlaczego wyglądasz na zmęczonego, gdy w rzeczywistości wcale tak się nie czujesz? Przeczytaj tych 5 nieoczekiwanych powodów tego, dlaczego wyglądasz, jakby przejechał po tobie walec drogowy. Dowiedz się także, jak skutecznie walczyć ze zmęczeniem i sprawić, by twoja twarz znów wyglądała na wypoczętą.
Przepis na nalewkę na bezsenność

Jak zrobić domową nalewkę na dobry sen

Likiery
Ten przepis jest dobry dla osób, które walczą z bezsennością lub lękiem. Nalewka ta w sposób łagodny i naturalny odpręża i sprawdza się świetnie w walce z zaburzeniami snu.
Powody zmęczenia

10 powodów, przez które możesz odczuwać stałe zmęczenie

Zespół Przewlekłego Zmęczenia
Czy codziennie czujesz się zmęczona i ospała? Co jest tego przyczyną? Poza oczywistym niewyspaniem, może istnieć wiele innych przyczyn, niektóre z nich o charakterze medycznym, inne związane z trybem życia, jaki prowadzisz. Dni spędzone na słodkim nieróbstwie to coś zupełnie naturalnego, ale jeśli uważasz, że przytrafiają ci się zbyt często, dowiedz się, co może powodować twoje złe samopoczucie.