Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Co dostarcza najwięcej siły? Najbardziej energetyczne posiłki

Zdrowe Odżywianie
W ciągu dnia potrzebujemy dużo energii, aby sprostać codziennym obowiązkom i zadaniom. Niestety wiele osób często opada z sił już na krótko po śniadaniu i stara się ratować kawą, napojem energetycznym czy słodką przekąską. Nie jest to jednak zbyt dobre rozwiązanie, gdyż takie produkty mogą dawać krótkotrwały efekt, a w dodatku niekorzystnie wpływać na zdrowie. Natomiast większą wydajność fizyczną zapewniają nam zdrowy sen i prawidłowe odżywianie się. Ważne jest więc, by spożywać posiłki, które dodają dużo sił do działania. Które produkty są najbardziej energetyczne i co powinno znaleźć się w diecie, aby zniwelować uczucie osłabienia? Podpowiadamy.

Pierzga pszczela: Właściwości, jak ją stosować?

Alternatywne Remedia
Miód to niejedyny wytwarzany przez pszczoły produkt, który wykazuje szereg właściwości zdrowotnych. Bardzo cenna dla zdrowia jest także pierzga pszczela, o wiele mniej znana, ale za to uznawana za jeden z najzdrowszych produktów spożywczych. Zawiera sporo składników odżywczych, w tym dużo witamin, minerałów i aminokwasów. Pierzga jest droższa od miodu ze względu na to, jak niewielkie jej ilości wydobywane są z ula. Jednak warto ją stosować, gdyż może znacznie poprawić pracę układu krwionośnego, nerwowego i pokarmowego. Ten naturalny środek wzmacnia organizm, wpływa korzystnie na koncentrację i samopoczucie, a także usprawnia proces trawienia. Oczyszcza także organizm z toksyn, wspiera wątrobę i świetnie oddziałuje na skórę. Sprawdź, na co pomoże pierzga pszczela i w jaki sposób należy ją stosować.

Czym jest zespół chronicznego zmęczenia?

Zespół Przewlekłego Zmęczenia
Zespół chronicznego zmęczenia, chociaż nie jest oficjalną jednostką chorobową, stał się symbolem współczesnych czasów. To efekt szybkiego życia, ciągłego stresu, nieregularnych posiłków i braku aktywności fizycznej. Wszystko to prowadzi do zaburzeń układu odpornościowego, nerwowego i hormonalnego. Nie bez przyczyny zespół chronicznego zmęczenia nazywa się schorzeniem cywilizacyjnym - dotyka coraz więcej osób w każdym wieku. Nie tylko odbiera radość życia i energię do działania, ale może negatywnie wpływać na cały organizm i wiele narządów wewnętrznych. Jak objawia się zespół chronicznego zmęczenia? Na czym polega leczenie?
wiosenne przesilenie

Jak pokonać wiosenne przesilenie?

Zespół Przewlekłego Zmęczenia
Przez całą zimę powtarzaliśmy sobie, że wraz z pierwszym promykiem wiosennego słońca zaczniesz żyć na nowo. Tymczasem okazało się, że nie masz nawet ochoty podnieść się z łóżka! Czujesz osłabienie, rozdrażnienie, nie możesz się skoncentrować i ciągle męczą cię bóle głowy? To mogą być objawy wiosennego przesilenia. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak je pokonać.
Senność

Przyczyny senności

Zespół Przewlekłego Zmęczenia
Odczuwasz senność i zmęczenie podczas dnia? Nie masz energii ani ochoty na pracę, naukę czy nawet swoje ulubione zajęcia i najchętniej znalazłbyś się w łóżku? Jeśli tak, to oznacza, że jest coś nie w porządku i koniecznie musisz znaleźć tego przyczynę.
przewlekłe zmęczenie

Przewlekłe zmęczenie – jak je leczyć i jakie są jego przyczyny?·

Zespół Przewlekłego Zmęczenia
Niezależnie od pory roku, godziny i dnia tygodnia wciąż jesteś zmęczona. Przesypiasz większość swojego życia, ale nawet to nie daje ci wystarczającej dawki energii, by aktywnie spędzać wolny czas. Przewlekłe zmęczenie potrafi skutecznie pozbawić nas chęci do życia. Żeby z nim walczyć, najpierw należy ustalić jego przyczynę. Jest ich jak zwykle kilka. Dzięki tej poradzie zidentyfikujesz tę, która jest odpowiedzialna za twój stan i dowiesz się co zrobić, by w końcu obudzić się wypoczętą.
ćwiczenia z ręcznikiem

Jak pozbyć się stresu za pomocą ćwiczeń?

Ćwiczenia
Jeżeli masz stresującą pracę, po całym dniu czujesz się zmęczona i bolą cię mięśnie, koniecznie powinnaś wypróbować ćwiczenia rozciągające. Warto, bo poprawią ci nastrój i usuną fizyczne dolegliwości. Aby je wykonywać, nie potrzebujesz specjalistycznych przyrządów. Wystarczy do tego... ręcznik kąpielowy!

5 niespodziewanych powodów, przez które wyglądasz na zmęczonego

Zespół Przewlekłego Zmęczenia
Trudno ci zrozumieć dlaczego wyglądasz na zmęczonego, gdy w rzeczywistości wcale tak się nie czujesz? Przeczytaj tych 5 nieoczekiwanych powodów tego, dlaczego wyglądasz, jakby przejechał po tobie walec drogowy. Dowiedz się także, jak skutecznie walczyć ze zmęczeniem i sprawić, by twoja twarz znów wyglądała na wypoczętą.
Przepis na nalewkę na bezsenność

Jak zrobić domową nalewkę na dobry sen

Likiery
Ten przepis jest dobry dla osób, które walczą z bezsennością lub lękiem. Nalewka ta w sposób łagodny i naturalny odpręża i sprawdza się świetnie w walce z zaburzeniami snu.
Powody zmęczenia

10 powodów, przez które możesz odczuwać stałe zmęczenie

Zespół Przewlekłego Zmęczenia
Czy codziennie czujesz się zmęczona i ospała? Co jest tego przyczyną? Poza oczywistym niewyspaniem, może istnieć wiele innych przyczyn, niektóre z nich o charakterze medycznym, inne związane z trybem życia, jaki prowadzisz. Dni spędzone na słodkim nieróbstwie to coś zupełnie naturalnego, ale jeśli uważasz, że przytrafiają ci się zbyt często, dowiedz się, co może powodować twoje złe samopoczucie.