Choroby i Leczenie
- Medycyna Alternatywna
- Choroby Nowotworowe
- Stomatologia
- Zdrowie Rodzinne
- Zdrowie Psychiczne
- Ugryzienia i Ukąszenia
- Diety i Odżywianie
- Opieka Zdrowotna
- Zdrowie Publiczne i Bezpieczeństwo
- Operacje i Zabiegi
Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie 
Stłuszczenie wątroby – objawy, leczenie
Choroby Układu PokarmowegoJak sama nazwa wskazuje, stłuszczenie wątroby następuje na skutek odkładania się w niej zbyt dużej ilości tłuszczu. Jeśli jego poziom przekracza 5-10% całkowitej masy wątroby, mówimy o jej stłuszczeniu. Są dwa jego rodzaje: alkoholowe i niealkoholowe stłuszczenie wątroby. Pierwsze z nich jest skutkiem spożywania zbyt dużej ilości napojów alkoholowych. Drugie ma związek z innymi czynnikami, np. zbyt wysokim poziomem cholesterolu lub czynnikami genetycznymi. W dalszej części artykułu znajdziesz więcej informacji odnośnie objawów i metod leczenia stłuszczenia wątroby.

Domowy sposób na zaparcia
Choroby Układu PokarmowegoJeżeli masz problem z zaparciami, a wszystkie farmakologiczne środki zawodzą, to koniecznie wypróbuj ten domowy sposób. Naturalne składniki szybko, ale łagodnie pozwolą ci pozbyć się problemu. Jeżeli chcesz wiedzieć jak pozbyć się zaparć, przeczytaj dalszą część artykułu.

Herbatka poprawiająca trawienie
Choroby Układu PokarmowegoJeżeli zdarzyło ci się zbyt dużo zjeść i twój żołądek nie potrafi sobie poradzić ze strawieniem nadmiaru pokarmu lub odczuwasz skurcze żołądka po ciężkostrawnych potrawach, to mamy dla ciebie rozwiązanie. Wypróbuj domową herbatkę poprawiającą trawienie. Przygotowana z naturalnych składników szybko przyniesie ulgę. Dokładny opis przygotowania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Domowe sposoby na nadkwasotę żołądka
Choroby Układu PokarmowegoZ nadkwasotą żołądka boryka się bardzo wielu Polaków. Ulgę może przynieść skorzystanie ze sprawdzonych domowych sposobów niwelujących objawy nadkwaśności, a więc przede wszystkim zgagę czy mdłości. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że najważniejsza jest zmiana stylu życia, a przede wszystkim nawyków żywieniowych. Przy nawracających problemach z nadkwasotą koniecznie udaj się do lekarza. Zaprezentowane tutaj specyfiki najczęściej niwelują objawy, a nie przyczyny nadkwasoty żołądka.

10 ziołowych herbatek na problemy z trawieniem
Choroby Układu PokarmowegoHerbatki ziołowe pomagają na wiele różnych dolegliwości. Problemy z żołądkiem, zgaga, wzdęcia, zaparcia, biegunki – odpowiednio dobrane zioła szybko uwolnią cię od każdego z tych problemów. Regularne picie ziołowych herbatek przyczyni się również do utrzymania szczupłej sylwetki. Poniżej znajdziesz informacje na temat 10 najbardziej skutecznych ziołowych herbat wraz ze wskazówkami na dolegliwości pomagają.

Czego objawem są czerwone dłonie?
Choroby Układu PokarmowegoDłonie to bardzo ważna część naszego ciała, nie tylko jeśli chodzi o wykonywanie codziennych czynności. Mogą one również dużo powiedzieć o stanie naszego zdrowia. Zmiany skórne, opuchlizna, sinienie dłoni – wszystko to może świadczyć o tym, że nasz organizm zmaga się z jakąś chorobą. W tym artykule dowiesz się o czym mogą świadczyć czerwone dłonie.

Domowe sposoby na nudności
Dolegliwości w ciążyJest kilka domowych sposobów zwalczania nudności bez potrzeby używania farmaceutycznych specyfików. Zasoby przyrody są bogate w różnego rodzaju zioła, dzięki którym możesz pozbyć się nudności, kiedy następnym razem ci się przytrafią. Przede wszystkim jednak musisz najpierw ocenić swoją sytuację i znaleźć źródło nudności. Czy to migrena? Zatrucie pokarmowe? Grypa lub inny wirus? Kiedy już ustalisz przyczynę, łatwiej będzie ci dobrać odpowiednie lekarstwo.

Sok z suszonych śliwek na zaparcia – jak stosować?
Choroby Układu PokarmowegoSok z suszonych śliwek, w szczególności podgrzany, to doskonały domowy środek na zaparcia. Działa łagodnie i szybko. Zobacz jak go stosować, żeby osiągnąć zamierzony efekt oraz co zrobić, gdy potrzebujemy mocniejszego środka.

Guma do żucia na problemy z refluksem
Zgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuMasz problem z refluksem żołądkowo-przełykowym? Pewnie zainteresuje cię prosty sposób na złagodzenie jego objawów. A wystarczy do tego zwykła guma do żucia. Odpowiedź na pytanie dlaczego osoby cierpiące na tę przypadłość powinny żuć gumę i jak właściwie ona działa znajdziesz w dalszej części artykułu.

Domowe sposoby na atak woreczka żółciowego
Choroby Układu PokarmowegoAtak woreczka żółciowego (ataki kolki) są zwykle gwałtowne, najczęściej występują w nocy lub wcześnie rano. Chora osoba odczuwa bardzo mocny ból powyżej pępka lub w okolicy prawego podżebrza. Ból ten bywa często promieniujący do pleców lub w kierunku prawej łopatki. Bólowi mogą towarzyszyć nudności, torsje i wzdęcia. Co wywołuje kolkę żółciową? Najczęściej pojawia się ona na kilka godzin po zjedzeniu tłustego lub ciężkostrawnego pokarmu jednak może być również przyczyną zbyt wysokiego cholesterolu, otyłości, uwarunkowań genetycznych, cukrzycy, przyjmowania niektórych leków a nawet dużego wysiłku, stresu czy dużych emocji. Jak postępować w przypadku ataku woreczka żółciowego?