Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie
stłuszczeni wątroby choroba

Stłuszczenie wątroby – objawy, leczenie

Choroby Układu Pokarmowego
Jak sama nazwa wskazuje, stłuszczenie wątroby następuje na skutek odkładania się w niej zbyt dużej ilości tłuszczu. Jeśli jego poziom przekracza 5-10% całkowitej masy wątroby, mówimy o jej stłuszczeniu. Są dwa jego rodzaje: alkoholowe i niealkoholowe stłuszczenie wątroby. Pierwsze z nich jest skutkiem spożywania zbyt dużej ilości napojów alkoholowych. Drugie ma związek z innymi czynnikami, np. zbyt wysokim poziomem cholesterolu lub czynnikami genetycznymi. W dalszej części artykułu znajdziesz więcej informacji odnośnie objawów i metod leczenia stłuszczenia wątroby.
Domowy sposób na zaparcia

Domowy sposób na zaparcia

Choroby Układu Pokarmowego
Jeżeli masz problem z zaparciami, a wszystkie farmakologiczne środki zawodzą, to koniecznie wypróbuj ten domowy sposób. Naturalne składniki szybko, ale łagodnie pozwolą ci pozbyć się problemu. Jeżeli chcesz wiedzieć jak pozbyć się zaparć, przeczytaj dalszą część artykułu.
Herbatka poprawiająca trawienie

Herbatka poprawiająca trawienie

Choroby Układu Pokarmowego
Jeżeli zdarzyło ci się zbyt dużo zjeść i twój żołądek nie potrafi sobie poradzić ze strawieniem nadmiaru pokarmu lub odczuwasz skurcze żołądka po ciężkostrawnych potrawach, to mamy dla ciebie rozwiązanie. Wypróbuj domową herbatkę poprawiającą trawienie. Przygotowana z naturalnych składników szybko przyniesie ulgę. Dokładny opis przygotowania znajdziesz w dalszej części artykułu.
Sok z suszonych śliwek właściwości

Sok z suszonych śliwek na zaparcia – jak stosować?

Choroby Układu Pokarmowego
Sok z suszonych śliwek, w szczególności podgrzany, to doskonały domowy środek na zaparcia. Działa łagodnie i szybko. Zobacz jak go stosować, żeby osiągnąć zamierzony efekt oraz co zrobić, gdy potrzebujemy mocniejszego środka.
czerwone dłonie

Czego objawem są czerwone dłonie?

Choroby Układu Pokarmowego
Dłonie to bardzo ważna część naszego ciała, nie tylko jeśli chodzi o wykonywanie codziennych czynności. Mogą one również dużo powiedzieć o stanie naszego zdrowia. Zmiany skórne, opuchlizna, sinienie dłoni – wszystko to może świadczyć o tym, że nasz organizm zmaga się z jakąś chorobą. W tym artykule dowiesz się o czym mogą świadczyć czerwone dłonie.
Guma do żucia na problemy refluksem

Guma do żucia na problemy z refluksem

Zgaga i Choroba Refluksowa Przełyku
Masz problem z refluksem żołądkowo-przełykowym? Pewnie zainteresuje cię prosty sposób na złagodzenie jego objawów. A wystarczy do tego zwykła guma do żucia. Odpowiedź na pytanie dlaczego osoby cierpiące na tę przypadłość powinny żuć gumę i jak właściwie ona działa znajdziesz w dalszej części artykułu.
atak woreczka żółciowego

Domowe sposoby na atak woreczka żółciowego

Choroby Układu Pokarmowego
Atak woreczka żółciowego (ataki kolki) są zwykle gwałtowne, najczęściej występują w nocy lub wcześnie rano. Chora osoba odczuwa bardzo mocny ból powyżej pępka lub w okolicy prawego podżebrza. Ból ten bywa często promieniujący do pleców lub w kierunku prawej łopatki. Bólowi mogą towarzyszyć nudności, torsje i wzdęcia. Co wywołuje kolkę żółciową? Najczęściej pojawia się ona na kilka godzin po zjedzeniu tłustego lub ciężkostrawnego pokarmu jednak może być również przyczyną zbyt wysokiego cholesterolu, otyłości, uwarunkowań genetycznych, cukrzycy, przyjmowania niektórych leków a nawet dużego wysiłku, stresu czy dużych emocji. Jak postępować w przypadku ataku woreczka żółciowego?
Pestki dyni i słonecznika

Jak zrobić koktajl błonnikowy Słoneckiego?

Choroby Układu Pokarmowego
Zrobienie tego koktajlu jest bardzo proste. To czego potrzebujemy to niełuskane pestki dyni, niełuskane pestki słonecznika, siemienia lnianego, warzywa i miód. Kluczowe jest, aby nasiona te były żywe tzn miały zdolność kiełkowania, aby móc aktywnie pełnić swoje funkcje ochronne względem zawartego w ziarnie zarodka rośliny. Żywe nasionka są wyposażone w ochronę przed drobnoustrojami i robakami, energię i substancje mineralne. W skutek działania wysokiej temperatury jak również na kilka godzin po zmieleniu część substancji ulega zniszczeniu a pozostałe utlenieniu i z ziarna zostaje już tylko martwy błonnik który jest jedynie wypełniaczem niedostarczającym organizmowi żadnych wartościowych substancji (prażone nasiona, wszystkie wyroby mączne jak chleb, makaron, kluski itp.) Dlatego, do wykonania koktajlu należy używać wyłącznie żywych ziaren które mają zdolność kiełkowania (patrz: dodatkowe wskazówki poniżej).
Zaparcia

Jak pozbyć się zaparć?

Dolegliwości w ciąży
Przyczyną zaparcia może być nieprawidłowy sposób odżywiania się, jedzenie zbyt małej ilości produktów zawierających błonnik czy picie niewystarczającej ilości płynów. Na zaparcia ma też wpływ niska aktywność fizyczna, stres, ciąża, jak również przyjmowanie niektórych leków. Poniżej przedstawiam sposoby na pozbycie się zaparć.
przejedzenie

Jak złagodzić skutki przejedzenia?

Choroby Układu Pokarmowego
Udany grill, obiad u babci czy spotkanie rodzinne? Na stole było tyle smakołyków, które aż prosiły, by ich skosztować. Ale gdy apetyt nam dopisuje możemy nabawić się niestrawności. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak złagodzić dolegliwości związane z przejedzeniem.