Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie
Jak radzić sobie z infekcjami intymnymi

Jak radzić sobie z infekcjami intymnymi

Choroby Ginekologiczne
Oczyszczanie organizmu z toksyn staje się nie tylko coraz bardziej modne, ale również konieczne. Codziennie jesteśmy narażeni na toksyny które pochłaniamy wraz z jedzeniem, ale również na chemiczne substancje znajdujące się w środkach czyszczących czy kosmetykach. Nawet powietrze zawiera duże ilości metali ciężkich ze spalin. Oczyszczanie organizmu staje się koniecznością. Zanieczyszczony organizm łatwo ulega infekcjom, a w szczególności odczujesz to jako infekcje intymne. Jak sobie z nimi radzić?
zdrowie intymne

Jakie są przyczyny suchości pochwy?

Choroby Ginekologiczne
Nasze intymne okolice powinny być właściwie nawilżane przez cały czas. Podczas miesięcznego cyklu pojawia się w nich śluz typowy dla danej fazy. Gdy jest go za mało, czujemy nieprzyjemną suchość, pieczenie, bolesność, szorstkość, pojawiają się stany zapalne. Dlaczego tej naturalnej wilgoci brakuje? Powodów może być kilka.
zdrowotna kąpiel

Kąpiele siarczkowe - działanie, wskazania

Zabiegi na ciało
Siarczkowe kąpiele całkowite albo częściowe są jak panaceum na wiele schorzeń. Co się dzieje, gdy zanurzamy się w siarczkowej wodzie? Na początku zaczyna łagodnie złuszczać naskórek i pobudzać jego regenerację. Lepsze krążenie krwi sprawia, że staje się miękki, sprężysty i zaróżowiony. Źródlana siarka łagodzi przewlekłe choroby skóry: trądzik, łuszczycę, łojotokowe postaci egzemy i dermatozy. Jest bakteriobójcza i grzybobójcza, dlatego likwiduje wypryski i skóra staje się gładka.
opryszczka narządów płciowych, opryszczka genitaliów, choroby weneryczne

Jak leczyć opryszczkę narządów płciowych?

Choroby Ginekologiczne

Rozwój medycyny sprawił, że leczenie chorób przenoszonych drogą płciową jest teraz bardziej skuteczne niż kiedykolwiek wcześniej. Pomijając delikatność tematu, w leczeniu opryszczki narządów płciowych kluczowe znaczenie ma natychmiastowa wizyta u ginekologa, gdy tylko zaobserwujemy lub poczujemy pierwsze objawy opryszczki.

Są różne sposoby leczenia chorób przenoszonych drogą płciową, tutaj wymienię te, które są najczęściej zalecane przez lekarzy.

nasiadówka

Jak zrobić nasiadówkę?

Choroby Ginekologiczne
Kąpielowe nasiadówki wracają do łask jako stosunkowo bezpieczny lek na wiele problemów zdrowotnych. Nasiadówki są bardzo pomocne dla kobiet po porodzie, którym nacinano krocze. Mogą być także stosowane w leczeniu hemoroidów, infekcji prostaty, pochwy i odbytu. Pomagają przy opryszczce narządów płciowych oraz przy infekcji pęcherza moczowego. Być może zastanawiasz się czym jest kąpiel nasiadowa? Nazwa dokładnie odzwierciedla istotę rzeczy. Nasiadówka to kąpiel, w której siedzisz w ciepłej wodzie, która zakrywa pośladki i biodra. Ciepła woda wpływa na krążenie krwi i jej zwiększony napływ do zanurzonego obszaru, co umożliwia przyspieszenie leczenia i zmniejszenie dyskomfortu. Poniżej znajdziesz wskazówki jak zrobić kąpiel nasiadową.
zespół policystycznych jajników

Jak leczyć zespół policystycznych jajników?

Choroby Ginekologiczne
Zespół policystycznych jajników (PCOS – ang. Polycystic Ovarian Syndrome lub Polycystic Ovarian Disease) jest zaburzeniem hormonalnym, które dotyka 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn bezpłodności. Zaburzenia hormonalne prowadzą do zaburzenia pracy jajników, co w efekcie kończy się powstawaniem torbieli. PCOS charakteryzuje się nieregularnymi miesiączkami lub brakiem krwawienia, trudnościami z zajściem w ciążę, trądzikiem, łojotokiem, męskim zarostem, skłonnością do tycia. Jednak, żeby całkowicie zdiagnozować tę chorobę należy wykonać USG narządów rodnych oraz badania hormonalne. Jeśli chodzi o leczenie, to ma ono z reguły charakter przyczynowy i trwa dość długo. Co zrobić, aby zminimalizować ryzyko zachorowania lub dopomóc lekom przepisanym przez ginekologa?
Podbrzusze

Przyczyny bólu podbrzusza·

Choroby Ginekologiczne
Bóle podbrzusza to bóle brzucha występujące w części poniżej pępka. Ból ten może mieć wiele przyczyn. Może być niegroźną oznaką płodności, zaburzeniem trawienia (jak zespół jelita drażliwego) lub czymś znacznie poważniejszym, zagrażającym życiu. Poniżej znajdziesz kilka możliwych przyczyn bólu podbrzusza. Informacje te mają charakter wyłącznie informacyjny zatem konieczna będzie wizyta u lekarza.
okolice intymne

Jak zapobiegać grzybicy pochwy?

Choroby Ginekologiczne
Infekcje grzybicze pochwy przydarzają się wszystkim kobietom. Jedne z nas są na nie bardziej podatne, u innych pojawiają się one jedynie sporadycznie. Dla żadnej z nas nie jest jednak przyjemne uczucie swędzenia, pieczenia i towarzyszące mu upławy. Infekcja pochwy niekoniecznie musi mieć podłoże grzybicze. Zawsze jednak warto udać się do lekarza ginekologa, który postawi odpowiednią diagnozę i ustali leczenie. Poniżej dowiesz się co robić, by zapobiegać grzybicy pochwy w przyszłości. Jeśli już raz na nią cierpiałaś, wiesz jakie to ważne.
przewlekłe zapalenie dróg moczowych

Jak naturalnie leczyć przewlekłe zapalenie dróg moczowych?

Choroby Ginekologiczne
Większość osób cierpi na przewlekłe zapalenie dróg moczowych. Jak już raz złapiemy zapalenie np. pęcherza to później ciągnie się ono za nami już do końca życia. Stany ostre z objawami występują przynajmniej raz w roku a po wyleczeniu przechodzą w przewlekłe stany bezobjawowe. Większość osób nawet nie wie o tym, że stan zapalny ciągle tam jest i że może przenieść się w każdej chwili na nerki i po cichu je zniszczyć zanim się w ogóle zorientujemy co się dzieje. Przewlekłe stany zapalenia dróg moczowych można wyleczyć stosując roczną kurację naparem ziołowym (przepisu Józefa Słoneckiego).
infekcja intymna

Domowe sposoby na infekcje intymne

Choroby Ginekologiczne

Każda kobieta przynajmniej raz w życiu miała z nimi do czynienia: swędzenie, pieczenie, ból, upławy. Infekcje intymne to krępująca i nieprzyjemna przypadłość. W większości przypadków infekcje te mają charakter grzybiczy – wśród nich zdecydowany prym wiedzie drożdżyca. Jeśli drożdżyca nie ma ostrego przebiegu, istnieją całkiem dobre szanse na to, że uda nam się wyleczyć z niej za pomocą domowych sposobów. Należy jednak mieć pewność, że infekcja intymna na pewno ma podłoże grzybicze. W przypadku drożdżycy mamy do czynienia z uczuciem swędzenia i upławami o zapachu podobnym do „pieczonego chleba”. Wargi sromowe (a w niektórych przypadkach i pachwiny) są zaczerwienione. Jeśli natomiast upławy są wyraźnie cuchnące, spienione i żółtawe, możliwe, że padłaś ofiarą pierwotniaka o nazwie rzęsistek pochwowy. Jeżeli zauważyłaś obfite upławy, którym nie towarzyszy zbytnie podrażnienie okolic intymnych, za to – zwłaszcza po stosunku – wyczuwasz „rybny” zapach, objawy te mogą wskazywać infekcję bakteryjną, którą lekarze nazywają bakteryjnym zapaleniem pochwy. To bardzo często występujący rodzaj infekcji. Zarówno w przypadku rzęsistka pochwowego, jak i bakteryjnego zapalenia pochwy konieczna jest wizyta u ginekologa i leczenie farmakologiczne. Jeśli natomiast masz pewność, że problem, z którym się borykasz to drożdżyca, możesz wypróbować domowe sposoby leczenia. Niektóre z nich są skuteczne, inne mogą okazać się niebezpieczne dla twojego zdrowia. Poniżej dowiesz się wszystkiego na temat najczęściej stosowanych domowych sposobów na infekcje intymne. Przeczytaj, zanim je wypróbujesz.