Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie
Kąpiel łagodząca bóle zatok

Kąpiel łagodząca bóle zatok

Bóle Głowy
Ból zatok może mieć różne przyczyny. Może być spowodowany infekcją, zbyt suchym powietrzem lub wynikiem choroby. Bez względu na przyczynę, ból zatok najczęściej odczuwany jest jako ból głowy i często przyczyna bólu jest mylona. Jeżeli cierpisz na częste bóle głowy, to przyczyna mogą być właśnie zatoki. Te dolegliwości z kolei z łatwością pokonasz prostymi, domowymi sposobami. Jednym z nich jest kąpiel z olejkami eterycznymi. Najlepiej przygotować wcześniej bomby kąpielowe, które w kilka chwil pomogą pozbyć się uciążliwego bólu.
ból głowy

Prosty trik, dzięki któremu szybko pozbędziesz się migreny

Bóle Głowy
Każdy, kto choć raz jej doświadczył wie, jaka to zmora. Migrena potrafi skutecznie uniemożliwić nam wykonywanie codziennych czynności i pozbawić nas chęci do życia. I o ile zwykły ból głowy bez problemu da się pokonać tabletką, tak na migrenę ciężko jest znaleźć skuteczny lek. Na szczęście istnieje prosty trik, dzięki któremu uwolnisz się od migreny bez potrzeby stosowania farmaceutyków. Ulgę poczujesz już po trzech minutach od jego zastosowania.
Napój lawendowy na migrenę

Napój lawendowy na migrenę

Bóle Głowy
Często cierpisz na migreny albo zwykłe bóle głowy? Czujesz się spięty i zestresowany? Mamy dla ciebie skuteczne rozwiązanie. Zrób domowy napój lawendowy, który skutecznie poradzi sobie z tymi wszystkimi problemami, a do tego jest smaczny. Jak zrobić taki domowy napój? Przepis znajdziesz dalej.

Jak korzystać z sauny?

Ogólne zasady zachowania

Większość z nas korzysta z sauny, jednak tylko nieliczni potrafią to robić prawidłowo. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek które dopiero co zaczynają swoją przygodę z sauną. Dowiesz się, co wziąć ze sobą i jak się zachować w saunie publicznej.

Jak stawiać bańki?

Astma

Stawianie baniek (terapia próżniowa) jest to znana od wieków naturalna metoda leczenia. Jest ona idealnym sposobem na walkę z przeróżnymi infekcjami. Bańki postawione w odpowiednim czasie skutecznie zwalczą chorobę. Dlaczego? Podciśnienie wytworzone podczas stawiania baniek wciąga skórę, co powoduje, że naczynia krwionośne pękają. Krew, która nagle została usunięta z krwiobiegu, traktowana jest przez nasz organizm jak ciało obce. Dzięki temu uruchamiane są mechanizmy obronne, które zwalczają przy okazji zalążki choroby. Jak postawić bańki szklane (tradycyjne)?

ból głowy

Co robić gdy boli głowa?

Bóle Głowy
Ból głowy jest jedną z najczęstszych dolegliwości. Napięcie, stres, niepokój, zmęczenie, złość, zatoki, głód czy złe ciśnienie mogą spowodować wystąpienie silnego bólu głowy. Poniżej przedstawiamy parę prostych sposobów na walkę z bólem.
ból głowy

Jak radzić sobie z bólem głowy?

Bóle Głowy
Ból głowy wiąże się najczęściej ze stresem, zmęczeniem. Innymi przyczynami bólów głowy mogą być także: zapalenie zatok, skrzywienie kręgosłupa, niski poziom cukru we krwi, zapalenie zatok, nadciśnienie lub niedociśnienie tętnicze. Istnieje na szczęście jednak wiele sposobów na poradzenie sobie z bólem głowy. Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek.
dotlenienie organizmu

Jak się dotlenić?

Bóle Głowy
Tlen jest niezbędny do prawidłowego działania całego organizmu. Człowiek, który zbyt dużo czasu przebywa w pomieszczeniach, może doznać niedotlenienia. Do objawów niedotlenienia należą: zawroty głowy, osłabienie a nawet omdlenia. Jak temu zaradzić? Dowiesz się czytając ten artykuł.
Ból głowy

Jak uśmierzyć ból głowy?

Bóle Głowy
Nikt nie lubi skarżyć się na ból głowy a nawet o nim myśleć. To uczucie często napawa lękiem i każdy stara się go unikać. Kiedy już dopadnie cię ból głowy, wypróbuj jeden z ośmiu sposobów podanych poniżej. Jeśli już znasz kilka z tych porad, śmiało podziel się nimi z przyjaciółmi, aby też mogli z nich skorzystać. Niektóre z nich to po prostu tzw. zdrowy rozsądek i być może nawet korzystasz z nich bez zastanowienia.
Domowa maść uśmierzająca ból

Domowa maść uśmierzająca ból

Bóle
Ból towarzyszy nam bardzo często w codziennym życiu. Bez względu czy spowodowany jest urazem mechanicznym, zwyrodnieniem czy chorobą, warto wiedzieć jak skutecznie sobie z nim radzić. Nie musisz zjadać mnóstwa tabletek przeciwbólowych, które może i złagodzą ból, ale jednocześnie mogą spowodować dolegliwości żołądkowe. Zrób domową maść łagodzącą ból. Dokładny przepis na jej wykonanie znajdziesz poniżej.