Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Jak postępować w przypadku udaru cieplnego?

Udar Słoneczny
Co roku w okresie wakacyjnym do szpitali zgłasza się mnóstwo osób, które doznały udaru cieplnego. Jest on bardzo niebezpieczny, ponieważ zbagatelizowany może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Szczególnie groźny jest dla osób starszych oraz małych dzieci, ale jego działanie okazuje się równie szkodliwe dla osób w sile wieku i na ogół zdrowych. Będąc w pobliżu kogoś, kto go doznał, trzeba działać szybko i udzielić mu pierwszej pomocy. Jak rozpoznać udar cieplny? Jakie kroki należy podjąć? Jak mu skutecznie zapobiegać?

Czego nie jeść, kiedy męczy nas migrena?

Migreny
Migrena jest bardzo uciążliwym schorzeniem. Charakteryzuje się silnymi bólami głowy, połączonymi z nudnościami, światłowstrętem i łzawieniem oczu. Ataki są nagłe i intensywne, dlatego bardzo utrudniają codzienne funkcjonowanie. Jest mnóstwo czynników, które je wywołują. Ci, którzy borykają się z migreną od dawna, starają się żyć normalnie: potrafią przeczuć nadchodzący ból i zażyć odpowiednie leki. Wśród czynników, które ją wywołują, jest dieta – niektóre produkty mogą wzmacniać i zintensyfikować ataki. Dlatego tak ważna jest wykluczenie tego, co najbardziej szkodzi.

Zaburzenia błędnika. Jak się objawiają?

Zaburzenia Neurologiczne
Występujące od czasu do czasu zawroty głowy i szumy w uszach na ogół nie są groźne dla zdrowia. Najczęściej są pierwszym sygnałem przemęczenia lub odwodnienia. Jednak czasem mogą sygnalizować problemy z błędnikiem. Odpowiada on m.in. za prawidłowe działanie słuchu oraz za utrzymywanie równowagi. Jeśli zaburzenia błędnika nie zostaną w porę rozpoznane, może dojść do poważnych konsekwencji, takich jak głuchota czy zaburzenia poruszania się. Na jakie objawy trzeba zwrócić szczególną uwagę? Kiedy trzeba udać się do lekarza?

Ból głowy: Rodzaje i przyczyny

Bóle Głowy
Na częste i nawracające bóle głowy skarży się większość populacji. Zazwyczaj wiążą się one z przemęczeniem i niewyspaniem, stresem lub zmianami ciśnienia atmosferycznego. W zależności od natężenia mogą one utrudniać albo wręcz uniemożliwiać codzienne funkcjonowanie. Lekarze alarmują, że nawracający ból głowy to częsta oznaka poważnych schorzeń, takich jak nadciśnienie tętnicze, zwyrodnienia kręgosłupa czy guz mózgu. Na szczęście w większości przypadków organizm wysyła nam w ten sposób informację o mniej niebezpiecznych dolegliwościach, np. alergii, zapaleniu zatok czy problemach trawiennych. Sprawdź, co oznacza ból skroni, czoła czy potylicy. Kiedy ból głowy może być śmiertelnie niebezpieczny?
ból głowy

Co robić gdy boli głowa?

Bóle Głowy
Ból głowy jest jedną z najczęstszych dolegliwości. Napięcie, stres, niepokój, zmęczenie, złość, zatoki, głód czy złe ciśnienie mogą spowodować wystąpienie silnego bólu głowy. Poniżej przedstawiamy parę prostych sposobów na walkę z bólem.
nawłoć napar

Jak zrobić napar z nawłoci?

Choroby Układu Moczowego
Żółte ziele, które występuje na polach i łąkach dość powszechnie, nie tylko ładnie wygląda w wazonie a posiada także właściwości lecznicze. Rośnie wszędzie w Polsce i jest częstym składnikiem ziołowych herbat. Napar z nawłoci posiada właściwości antybakteryjne, wzmacnia organizm oraz pomaga w alergiach. Najbardziej znany jest z własności moczopędnych oraz jako płukanka na stany zapalne gardła. Będąc na spacerze zerwij parę gałązek do domowej apteczki.
Migrena a niedobór minerałów

Migrena a niedobory witamin i minerałów – sprawdź czego ci brakuje

Bóle Głowy
Migrena może skutecznie uniemożliwić wykonywanie codziennych czynności. I o ile jej objawy możemy złagodzić stosując dobre środki przeciwbólowe, tak usunięcie przyczyn wymaga już nieco więcej wysiłku. Zwłaszcza, że przyczyny te często nie są znane. Badania dowodzą, że za migrenowe bóle głowy mogą być odpowiedzialne niedobory pewnych minerałów i witamin. Ich uzupełnienie to najskuteczniejszy sposób pozbycia się bólu raz na dobre.
leki przeciwbólowe

Jakie leki przeciwbólowe przy nadciśnieniu, wrzodach i cukrzycy?

Bóle
Każdy zna tę formułkę: Przed zastosowaniem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą... Każdy zna, a prawie nikt nie stosuje. Jak wynika ze statystyk - 91 procent decyzji, który środek przeciwbólowy kupić, podejmujemy sami. A leki przeciwbólowe, choć dostępne bez recepty, źle zażywane mogą szkodzić. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby chorujące na nadciśnienie, wrzody żołądka i cukrzycę.

Jak usunąć żółty nalot z zębów i naturalnie je wybielić?

Bóle Głowy
Czynniki dziedziczne, nieodpowiednia higiena, nadużywanie spożycia herbaty, kawy, tabaki lub papierosów, wysokie dawki antybiotyków, czynniki klimatyczne, infekcje oraz niewłaściwy metabolizm - to najczęstsze czynniki, które mogą powodować zmiany koloru zębów. Jak skutecznie i bezpiecznie wybrnąć z kłopotliwej sytuacji? W pozbyciu się żółtego nalotu tworzącego się na zębach pomogą ci naturalne metody, a dokładniej produkty i preparaty, które bez problemu znajdziesz w swojej kuchni. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki, jak konkretnie ich użyć.

Jak korzystać z sauny?

Ogólne zasady zachowania

Większość z nas korzysta z sauny, jednak tylko nieliczni potrafią to robić prawidłowo. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek które dopiero co zaczynają swoją przygodę z sauną. Dowiesz się, co wziąć ze sobą i jak się zachować w saunie publicznej.