Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Zespół Hortona: Objawy, przyczyny, jak leczyć?

Bóle Głowy
Zespół Hortona albo inaczej klasterowy ból głowy to schorzenie, o którym mówi się coraz częściej. Objawia się silnym palącym bólem głowy, który może spowodować brak kontroli nad swoim ciałem, stąd inna nazwa - choroba samobójców. Klasterowy ból głowy jest tzw. bólem pierwotnym, to znaczy nie jest wywołany żadną inną chorobą. Sam w sobie nie jest groźny, aczkolwiek może mocno uprzykrzyć życie. Ważna jest trafna diagnoza i odpowiednie radzenie sobie z nim. Czym się objawia? Jakie są przyczyny? Jak leczyć? O tym przeczytasz w artykule.

Jakie są rodzaje bólu głowy?

Bóle Głowy
Bóle głowy różnią się między sobą umiejscowieniem, natężeniem, przebiegiem i towarzyszącymi mu dolegliwościami. Jeśli uda się zdiagnozować ich przyczynę, terapia jest o wiele bardziej skuteczna i często przynosi pożądane rezultaty. Jeśli bóle głowy są przewlekłe, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który zleci podstawowe badania i skieruje - w zależności od źródła bólu - do odpowiedniego specjalisty - kardiologa (problemy z nadciśnieniem), laryngologa (chore zatoki), okulisty (wada wzroku, nieodpowiednie okulary), neurologa (zmiany w kręgosłupie) lub ortopedy.

Dlaczego warto ucinać sobie drzemkę?

Pielęgnacja skóry
Każdy z nas ma czasami ochotę, by uciąć sobie choć kilkuminutową drzemkę w ciągu dnia. To nic dziwnego, ani tym bardziej nieodpowiedniego, a wręcz przeciwnie. Okazuje się, że regularnie praktykowane drzemki mają świetny wpływ na nasze zdrowie, a co za tym idzie - samopoczucie i sprawność umysłową. Praktykowali je między innymi Albert Einstein i Winston Churchill. Oto kilka najważniejszych powodów, dla których warto ucinać sobie drzemki w ciągu dnia. Zapewniamy, że warto!
Refleksologia ucha

Refleksologia ucha i klamerki - zaskakujący sposób na ból

Choroby Reumatyczne
Refleksologia ucha jest znana od tysięcy lat. Najprawdopodobniej wywodzi się ze stosowanej w Chinach akupunktury. Ulgę w bólu odczuwamy na skutek uciskania odpowiednich punktów na uchu, pokazanych na mapie obok. Żeby nie musieć ściskać ich cały czas, możemy wspomóc się... klamerkami do wieszania prania. Może to nie brzmieć jak konwencjonalny sposób na łagodzenie bólu, jednak jest bardzo skuteczny i tani. Dlatego zyskuje na popularności. W obrębie uszu znajduje się szereg punktów uciskowych połączonych z częściami ciała, które mogą wywoływać ból i podrażnienia. Poprzez ucisk tych punktów możesz zmniejszać ból w tych właśnie częściach ciała.
ból głowy

Co robić gdy boli głowa?

Bóle Głowy
Ból głowy jest jedną z najczęstszych dolegliwości. Napięcie, stres, niepokój, zmęczenie, złość, zatoki, głód czy złe ciśnienie mogą spowodować wystąpienie silnego bólu głowy. Poniżej przedstawiamy parę prostych sposobów na walkę z bólem.

Jak usunąć żółty nalot z zębów i naturalnie je wybielić?

Bóle Głowy
Czynniki dziedziczne, nieodpowiednia higiena, nadużywanie spożycia herbaty, kawy, tabaki lub papierosów, wysokie dawki antybiotyków, czynniki klimatyczne, infekcje oraz niewłaściwy metabolizm - to najczęstsze czynniki, które mogą powodować zmiany koloru zębów. Jak skutecznie i bezpiecznie wybrnąć z kłopotliwej sytuacji? W pozbyciu się żółtego nalotu tworzącego się na zębach pomogą ci naturalne metody, a dokładniej produkty i preparaty, które bez problemu znajdziesz w swojej kuchni. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki, jak konkretnie ich użyć.
Migrena a niedobór minerałów

Migrena a niedobory witamin i minerałów – sprawdź czego ci brakuje

Bóle Głowy
Migrena może skutecznie uniemożliwić wykonywanie codziennych czynności. I o ile jej objawy możemy złagodzić stosując dobre środki przeciwbólowe, tak usunięcie przyczyn wymaga już nieco więcej wysiłku. Zwłaszcza, że przyczyny te często nie są znane. Badania dowodzą, że za migrenowe bóle głowy mogą być odpowiedzialne niedobory pewnych minerałów i witamin. Ich uzupełnienie to najskuteczniejszy sposób pozbycia się bólu raz na dobre.
zapalenie zatok

Jak wyleczyć zapalenie zatok za pomocą chrzanu?

Bóle Głowy
Zapalenie zatok jest chorobą zapalną, która występuje w zatokach czaszkowych. Najczęstszymi przyczynami powstania zapalenia zatok są infekcje górnych dróg oddechowych, polipy nosa, a także alergiczny nieżyt nosa. Ból spowodowany tym stanem jest bardzo silny i nieprzyjemny. Poznaj sposób naturalny, dzięki któremu uwolnisz się od bólu.
Sauna

Jak korzystać z sauny?

Ogólne zasady zachowania
Większość z nas korzysta z sauny, jednak tylko nieliczni potrafią to robić prawidłowo. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek które dopiero co zaczynają swoją przygodę z sauną. Dowiesz się co wziąć ze sobą i jak się zachować w saunie publicznej.
liście laurowe

Jak stosować liście laurowe jako lek?

Bóle
Liście laurowe to niezbędne przyprawy do konserwowania i przyprawiania zup, bigosów i innych dań. Jednak liście laurowe to prawdziwy skarb dla naszego zdrowia. Stosować je można w gorączce, bólach głowy, a także przy zapaleniu oskrzeli, krtani i ciężkich migrenach. W dalszej części artykułu znajdziesz parę przykładów zastosowania liści laurowych.