Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Jak zrobić inhalację na zatoki?

Choroby Układu Oddechowego
Zatkane zatoki to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, która wywołuje silny ból i ucisk u nasady nosa oraz w obrębie czoła. Pojawia się także uciążliwy katar i wrażenie rozpierania w całej głowie. Ból zatok ma wiele przyczyn, a do najczęstszych należą infekcje dróg oddechowych, alergia czy astma. Gdy objawy długo nie ustępują, najlepiej zgłosić się do lekarza, aby nie doszło do poważnego stanu zapalnego. Zanim udamy się na wizytę, warto spróbować domowych sposobów na złagodzenie dolegliwości. Jedną z najpopularniejszych i sprawdzonych metod na zatkane zatoki jest inhalacja. Pomaga udrożnić nos i ułatwia oddychanie, może też uśmierzyć ból i obrzęki. Jak należy przygotować inhalację i jak ją stosować? Jakie olejki wspomogą usuwanie wydzieliny? Podpowiadamy.

Ból z tyłu głowy – objaw poważnych schorzeń

Bóle Głowy
Bóle głowy to jedna z najczęstszych dolegliwości, na którą skarżą się osoby w każdym wieku. Zazwyczaj są one efektem przemęczenia, braku snu czy nieodpowiedniej diety. Zdarza się jednak, że to sygnał poważnych schorzeń. Nasz niepokój powinny wzbudzić przede wszystkim silne, pulsujące lub nawracające bóle z tyłu głowy. Możemy mieć wtedy do czynienia z wadami postawy, uszkodzeniami kręgosłupa, nadciśnieniem tętniczym, zapaleniem tętnic, a nawet udarem lub guzem mózgu. Sprawdź, kiedy ból z tyłu głowy wymaga konsultacji ze specjalistą.

Zapalenie zatok: Przyczyny, objawy i domowe sposoby

Bóle
Ból zatok to częsta, uciążliwa i nawracająca dolegliwość, która skutecznie uprzykrza nam życie. Jej przyczyną są infekcje układu oddechowego, nawracający katar, alergie, a także astma oskrzelowa czy powikłania po zabiegach stomatologicznych. Stan zapalny zatok objawia się przede wszystkim dokuczliwym bólem u nasady nosa i w obrębie czoła, ale też wrażeniem ucisku i rozpierania w całej głowie. Nawracające zapalenia zatok należy pilnie skonsultować z lekarzem, by usunąć ich przyczynę. Warto jednak znać domowe sposoby, dzięki którym złagodzimy ból i inne objawy. Sprawdź, jak sobie radzić z bólem zatok.
leki przeciwbólowe

Jakie leki przeciwbólowe przy nadciśnieniu, wrzodach i cukrzycy?

Bóle
Każdy zna tę formułkę: Przed zastosowaniem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą... Każdy zna, a prawie nikt nie stosuje. Jak wynika ze statystyk - 91 procent decyzji, który środek przeciwbólowy kupić, podejmujemy sami. A leki przeciwbólowe, choć dostępne bez recepty, źle zażywane mogą szkodzić. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby chorujące na nadciśnienie, wrzody żołądka i cukrzycę.
Refleksologia ucha

Refleksologia ucha i klamerki - zaskakujący sposób na ból

Choroby Reumatyczne
Refleksologia ucha jest znana od tysięcy lat. Najprawdopodobniej wywodzi się ze stosowanej w Chinach akupunktury. Ulgę w bólu odczuwamy na skutek uciskania odpowiednich punktów na uchu, pokazanych na mapie obok. Żeby nie musieć ściskać ich cały czas, możemy wspomóc się... klamerkami do wieszania prania. Może to nie brzmieć jak konwencjonalny sposób na łagodzenie bólu, jednak jest bardzo skuteczny i tani. Dlatego zyskuje na popularności. W obrębie uszu znajduje się szereg punktów uciskowych połączonych z częściami ciała, które mogą wywoływać ból i podrażnienia. Poprzez ucisk tych punktów możesz zmniejszać ból w tych właśnie częściach ciała.

Jak stawiać bańki?

Astma

Stawianie baniek (terapia próżniowa) jest to znana od wieków naturalna metoda leczenia. Jest ona idealnym sposobem na walkę z przeróżnymi infekcjami. Bańki postawione w odpowiednim czasie skutecznie zwalczą chorobę. Dlaczego? Podciśnienie wytworzone podczas stawiania baniek wciąga skórę, co powoduje, że naczynia krwionośne pękają. Krew, która nagle została usunięta z krwiobiegu, traktowana jest przez nasz organizm jak ciało obce. Dzięki temu uruchamiane są mechanizmy obronne, które zwalczają przy okazji zalążki choroby. Jak postawić bańki szklane (tradycyjne)?

nawłoć napar

Jak zrobić napar z nawłoci?

Choroby Układu Moczowego
Żółte ziele, które występuje na polach i łąkach dość powszechnie, nie tylko ładnie wygląda w wazonie a posiada także właściwości lecznicze. Rośnie wszędzie w Polsce i jest częstym składnikiem ziołowych herbat. Napar z nawłoci posiada właściwości antybakteryjne, wzmacnia organizm oraz pomaga w alergiach. Najbardziej znany jest z własności moczopędnych oraz jako płukanka na stany zapalne gardła. Będąc na spacerze zerwij parę gałązek do domowej apteczki.

Jak usunąć żółty nalot z zębów i naturalnie je wybielić?

Bóle Głowy
Czynniki dziedziczne, nieodpowiednia higiena, nadużywanie spożycia herbaty, kawy, tabaki lub papierosów, wysokie dawki antybiotyków, czynniki klimatyczne, infekcje oraz niewłaściwy metabolizm - to najczęstsze czynniki, które mogą powodować zmiany koloru zębów. Jak skutecznie i bezpiecznie wybrnąć z kłopotliwej sytuacji? W pozbyciu się żółtego nalotu tworzącego się na zębach pomogą ci naturalne metody, a dokładniej produkty i preparaty, które bez problemu znajdziesz w swojej kuchni. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki, jak konkretnie ich użyć.
ból głowy

Co robić gdy boli głowa?

Bóle Głowy
Ból głowy jest jedną z najczęstszych dolegliwości. Napięcie, stres, niepokój, zmęczenie, złość, zatoki, głód czy złe ciśnienie mogą spowodować wystąpienie silnego bólu głowy. Poniżej przedstawiamy parę prostych sposobów na walkę z bólem.
Kąpiel łagodząca bóle zatok

Kąpiel łagodząca bóle zatok

Bóle Głowy
Ból zatok może mieć różne przyczyny. Może być spowodowany infekcją, zbyt suchym powietrzem lub wynikiem choroby. Bez względu na przyczynę, ból zatok najczęściej odczuwany jest jako ból głowy i często przyczyna bólu jest mylona. Jeżeli cierpisz na częste bóle głowy, to przyczyna mogą być właśnie zatoki. Te dolegliwości z kolei z łatwością pokonasz prostymi, domowymi sposobami. Jednym z nich jest kąpiel z olejkami eterycznymi. Najlepiej przygotować wcześniej bomby kąpielowe, które w kilka chwil pomogą pozbyć się uciążliwego bólu.