Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Niewydolność serca: Przyczyny, objawy i leczenie

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Niewydolność serca zabija coraz więcej osób, także młodych i w średnim wieku. Szacuje się, że z tą przewlekłą chorobą zmaga się już ponad milion Polaków, ale znaczna część nie ma o tym pojęcia. Przyczyn niewydolności może być wiele, najczęściej jest to otyłość, miażdżyca, przebyty zawał serca czy cukrzyca. Do głównych objawów zalicza się szybką męczliwość, spłycenie oddechu, osłabienie mięśni czy obrzęki. To jednak nie wszystkie symptomy, a wiele z nich wciąż ignorujemy, ryzykując życiem. Sprawdź, na czym polega niewydolność serca, dlaczego do niej dochodzi i w jaki sposób objawia się to schorzenie.

Triada Becka: Czym jest, co oznacza?

Choroby Serca
Triada Becka to zespół objawów charakterystycznych dla tamponady serca. Warto je znać, bo schorzenie w szybkim tempie uszkadza serce, a nawet grozi śmiercią. Polega na nagłym wzroście ciśnienia w osierdziu serca, czyli błonie, która chroni je przed urazami. Na tamponadę serca szczególnie narażone są osoby zmagające się z problemami krążenia, ale też nowotworami czy chorobami reumatologicznymi. Częstą przyczyną tego groźnego zjawiska są również urazy klatki piersiowej, np. podczas wypadku samochodowego. Triada Becka to trzy charakterystyczne objawy, które mogą ci w takiej sytuacji uratować życie. Jednym z nich jest niskie ciśnienie krwi. Sprawdź, kiedy należy wezwać karetkę pogotowia.

Złośliwe nadciśnienie tętnicze: Przyczyny, objawy i leczenie

Nadciśnienie Tętnicze
Złośliwe nadciśnienie tętnicze to najbardziej niebezpieczna odmiana tego schorzenia. Atakuje znienacka i grozi niewydolnością wielu narządów. Błyskawicznie uszkadza naczynia krwionośne i serce, może spowodować udar mózgu. Co ciekawe, złośliwe nadciśnienie najczęściej diagnozuje się u ludzi stosunkowo młodych – kobiet między 35. a 40. rokiem życia i mężczyzn tuż po 40. roku życia. Przyczyną zazwyczaj jest niezdiagnozowane lub nieprawidłowo leczone nadciśnienie, ale też przewlekłe choroby nerek. Sprawdź, czym jest złośliwe nadciśnienie tętnicze, jak się objawia i na czym polega leczenie.
choroby serca

Kardiologiczny zespół X - objawy i leczenie

Choroby Serca
Kardiologiczny zespół X, czyli zmiany w małych naczyniach wieńcowych, najczęściej dotyka panie w wieku okołomenopauzalnym tj. 50-60 lat. Jego objawy są typowe dla choroby wieńcowej serca, jednak często po przeprowadzonych badaniach nie stwierdza się zmian charakterystycznych dla tej dolegliwości. Jakie są więc objawy kardiologicznego zespołu X? Jak leczyć tę przypadłość?
naturalny lek na serce i cholesterol

Jak zrobić naturalny lek na cholesterol i choroby serca?

Cholesterol
Ten preparat pomoże wszystkim osobom cierpiącym na chorobę wieńcową i choroby serca. Chroni przed zawałem serca, uelastycznia naczynia krwionośne, obniża poziom złego cholesterolu. Docenią go także osoby, które chciałyby zrzucić trochę zbędnych kilogramów. Wszystkie składniki tego leku są pochodzenia naturalnego. Zobacz jak zrobić ten preparat i czemu zawdzięcza on swoją niezwykłą skuteczność.
dusznica bolesna

Jak naturalnie leczyć dusznicę bolesną?

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Dusznica bolesna to dolegliwość, w trakcie której możesz odczuwać dyskomfort lub ucisk w klatce piersiowej. Zazwyczaj dusznica występuje wówczas, gdy mięsień sercowy nie otrzymuje wystarczającej ilości krwi, co sprawia, że pojawia się ból i ucisk. Jednakże dławica może występować także w innych partiach ciała, takich jak plecy, ramiona lub szczęka. W niektórych przypadkach dusznica może być objawem problemów z sercem, wywołanych przez zator tętnic. Regularne wizyty u lekarza są w tym wypadku nieuniknione, jednakże istnieje kilka naturalnych środków, które przyśpieszą proces powrotu do zdrowia.

Jak oczyścić żyły i uniknąć zakrzepów?

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Zdrowe żyły i tętnice gwarantują prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Pozbawione blaszek miażdżycowych naczynia krwionośne swobodnie transportują krew do całego ciała. Z wiekiem i na skutek niezdrowego trybu życia na ściankach żył zaczynają się tworzyć złogi tłuszczu, które utrudniają przepływ krwi i właściwe natlenienie wszystkich komórek. Na dłuższą metę prowadzą do ciężkich chorób układu krążenia – miażdżycy, zawału i udaru. W jaki sposób naturalnie oczyścić żyły, by uniknąć zakrzepów?
Czosnek

Jak zrobić nalewkę czosnkową?

Choroby Serca
Nalewka czosnkowa jest świetna na pozbycie się podwyższego poziomu cholesterolu. Działa znacznie lepiej niż większość przepisywanych leków. Naprawdę warto wypróbować, zwłaszcza, że zrobienie nalewki nie jest trudne ani nie wymaga większych środków finansowych. Poniżej znajdziesz przepis oraz sposób przeprowadzenia kuracji.
miażdżyca

Jakie są skutki miażdżycy?

Choroby Serca
Polskie Towarzystwo Badań nad Miażdżycą alarmuje: co trzeci z nas jest zagrożony chorobami układu sercowo-naczyniowego. Miażdżyca skrycie rozwija się latami, nie dając prawie objawów. W początkowym okresie mogą sygnalizować ją bóle nóg podczas długiego spaceru. W stadium zaawansowanym silne bóle dokuczają już przy pokonywaniu niewielkich odległości. Ponieważ chorzy często muszą przystawać, udają że oglądają witryny sklepów. Dlatego miażdżycę nazywa się popularnie „chorobą wystaw sklepowych”.

Hipercholesterolemia rodzinna: Przyczyny, objawy i leczenie

Choroby Układu Krążenia
Zbyt wysoki poziom cholesterolu kojarzymy najczęściej z otyłością czy nieprawidłową dietą bogatą w tłuszcze pochodzenia zwierzęcego i węglowodany proste. Wydaje nam się, że miażdżyca czy choroba wieńcowa to przypadłość starszych osób. Niestety, coraz częściej tzw. „zły cholesterol” zalega w naczyniach krwionośnych młodych osób, a nawet dzieci. Możemy mieć wtedy do czynienia z hipercholesterolemią rodzinną – podstępną, bo utajoną chorobą genetyczną. Jest ona częstą przyczyną wczesnego zawału, czyli takiego, który występuje przed 55. rokiem życia. Sprawdź, jakie objawy mogą świadczyć o hipercholesterolemii rodzinnej i czy jesteś w grupie ryzyka.