Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Jak zregenerować wątrobę?

Zapalenie Wątroby
Wątroba to jeden z najważniejszych narządów w naszym ciele. Oczyszcza organizm z toksyn, metabolizuje szkodliwe produkty przemiany materii i reguluje gospodarkę węglowodanową. Jest też magazynem dla niektórych witamin. Niestety jej funkcjonowanie zaburza niezdrowy styl życia – przede wszystkim nadużywanie alkoholu i leków, a także przebyte choroby (np. wirusowe zapalenie wątroby) i dieta bogata w tłuste i ciężkostrawne produkty. Na szczęście wątrobę w wielu przypadkach można zregenerować – trzeba jednak wiedzieć, że jest to proces długotrwały. Sprawdź, jak poprawić pracę wątroby naturalnymi sposobami.

Jakie choroby można wyczytać z oczu?

Oczy i Wzrok
O oczach mówi się, że są zwierciadłem duszy, ale warto wiedzieć, że można z nich wyczytać znacznie więcej niż tylko aktualny nastrój czy nastawienie do świata. Uważny obserwator będzie mógł też wiele powiedzieć na temat kondycji zdrowia. Zaczerwienienie, zabarwienie gałki ocznej, zmiany na powiekach czy zaburzenia widzenia to charakterystyczne objawy wielu schorzeń. Wbrew pozorom nie dotyczą one jedynie narządu wzroku, ale sygnalizują nieprawidłowe procesy zachodzące w naszym organizmie. Są częstym symptomem problemów z trzustką, wątrobą i sercem, a nawet układem nerwowym czy rozrodczym. Sprawdź, jakie objawy widoczne na oczach powinny skłonić cię do wizyty u specjalisty.

Ciche objawy raka wątroby

Rak Wątroby
Nowotwór wątroby to jedna z najgroźniejszych i jednocześnie najbardziej podstępnych zmian. Przez lata rozwija się w utajeniu, nie dając żadnych objawów. Pierwsze symptomy są z kolei mało charakterystyczne i mogą być przez nas ignorowane. Tymczasem wykrycie nowotworu w zaawansowanym stadium może wymagać usunięcia części wątroby lub nawet przeszczepu narządu. Jednak wczesne zdiagnozowanie choroby kończy się wyleczeniem w aż 90 proc. przypadków. Sprawdź, jak objawia się nowotwór wątroby, jakie są jego przyczyny i na czym polega leczenie.
czerwone dłonie

Czego objawem są czerwone dłonie?

Choroby Układu Pokarmowego
Dłonie to bardzo ważna część naszego ciała, nie tylko jeśli chodzi o wykonywanie codziennych czynności. Mogą one również dużo powiedzieć o stanie naszego zdrowia. Zmiany skórne, opuchlizna, sinienie dłoni – wszystko to może świadczyć o tym, że nasz organizm zmaga się z jakąś chorobą. W tym artykule dowiesz się o czym mogą świadczyć czerwone dłonie.

Jak chronić wątrobę przed działaniem alkoholu?

Zapalenie Wątroby
Wątroba, jak wiadomo, to jeden z najważniejszych narządów w naszym organizmie. Odpowiedzialna jest głównie za usuwanie toksyn, rozkładanie tłuszczów i białek, a także za regulację poziomu kilku ważnych hormonów. Narząd ten wyjątkowo negatywnie reaguje na alkohol, inne używki, a także tłuste, wysokokaloryczne jedzenie. Spożywanie nadmiernej ilości alkoholu wyniszcza komórki wątroby, co skutkuje zaburzoną pracą całego organizmu. Należy pamiętać, że nawet niewielkie ilości napojów wysokoprocentowych szkodzą wątrobie. Wielu z nas od czasu do czasu jednak pije alkohol. Dlatego warto wiedzieć, co skutecznie chroni wątrobę przed jego negatywnym działaniem.
alkoholowa marskość wątroby

Jak rozpoznać alkoholową marskość wątroby?

Zapalenie Wątroby

Alkoholowa marskość wątroby jest skutkiem stałego, kilkuletniego nadużywania alkoholu. Im dłużej ktoś nadużywa alkoholu tym większe ryzyko rozwoju alkoholowej marskości wątroby. Choroba ta jest skutkiem blokowania przez alkohol metabolizmu związków pokarmowych.

Gdzie jest wątroba? Jak o nią dbać?

Jak dbać o wątrobę?

Zapalenie Wątroby
Wątroba jest bardzo ważnym narządem znajdującym się w naszym ciele. Dzięki niej możliwa jest przemiana tłuszczy i cukrów w naszym organizmie. Jej funkcją jest także magazynowanie witamin, oczyszczanie z toksyn i odtruwanie organizmu dlatego powinniśmy o nią szczególnie dbać. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, co należy robić a czego nie, aby nasza wątroba mogła dobrze funkcjonować.
owoce na wątrobę

Owoce pomocne w walce ze stłuszczeniem wątroby

Zapalenie Wątroby
Czy zdiagnozowano u ciebie stłuszczenie wątroby? Być może członek twojej rodziny cierpi na tę chorobę? Powstaje ona na skutek nagromadzenia się nadmiaru tłuszczu w komórkach wątroby. Jeśli choroba ta pojawi u ciebie, musisz koniecznie przestrzegać wskazówek lekarza - będą one dostosowane do rodzaju zaburzeń czynności twojej wątroby.

Jak oczyścić wątrobę za pomocą rodzynek i wody?

Inne Choroby

Wątroba pełni kluczową rolę w organizmie. Jest niezbędna m.in. do oczyszczania krwi (umożliwia detoksykację) i syntetyzowania białek. Dlatego warto szczególnie o nią dbać i regularnie ją oczyszczać.

Kolka wątrobowa: Przyczyny, objawy i leczenie

Choroby Układu Pokarmowego
Kolka wątrobowa to bolesna dolegliwość, która sygnalizuje problemy z woreczkiem żółciowym. Szacuje się, że cierpi na nią ponad 15% osób w Polsce, znacznie więcej kobiet. Czynnikiem ryzyka jest nieprawidłowa dieta, otyłość oraz choroby przewlekłe. Ból pojawia się po prawej stronie pod żebrami, najczęściej po posiłku, i może trwać nawet kilka godzin. Kolki wątrobowej nie powinno się ignorować, bo może być przyczyną groźniejszych schorzeń. Jak walczyć z tą uciążliwą dolegliwością?