Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie
Jak naturalnie wspomóc pracę tarczycy?

Jak naturalnie wspomóc pracę tarczycy?

Choroby Endokrynologiczne
Zaburzenia funkcji tarczycy są powszechnym problemem, który dotyka coraz większej grupy ludzi. Zarówno nadczynność jak i niedoczynność tego gruczołu może powodować przykre konsekwencje, które często są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dlatego bardzo ważne jest, aby regularnie kontrolować pracę tarczycy i wspomagać jej pracę. Najlepiej zrobić to oczywiście w naturalny sposób.
typy hormonalne

Jak hormony wpływają na figurę i zdrowie? 4 typy hormonalne

Choroby Endokrynologiczne
Istnieje związek między czterema głównymi typami sylwetki, a hormonami w naszym organizmie. Zaburzenia w funkcjonowaniu organów i gruczołów odpowiedzialnych za wytwarzanie tych hormonów mogą prowadzić do wykształcenia się różnych typów sylwetki, różniących się między sobą głównie rozmieszczeniem nagromadzonych na skutek nieodpowiedniej równowagi hormonalnej wody i tłuszczu. Ma to znaczenie nie tylko estetyczne. Dysproporcje sylwetki mogą wskazywać na leżące u ich podstaw problemy zdrowotne. Poprawa funkcjonowania odpowiednich gruczołów lub organów wewnętrznych pozwala przywrócić właściwą przemianę materii i przyczynia się do powrotu do normalnej sylwetki.
nadmierna potliwość pach

Domowe sposoby na pocenie się pod pachami

Choroby Endokrynologiczne

Człowiek musi się pocić, żeby usunąć z organizmu toksyny. Jednak nadmierna potliwość nie jest już zjawiskiem normalnym, a dla cierpiących na nią osób stanowi nie lada problem. Nadpotliwość pach może wynikać z wielu czynników: stresu, nieodpowiedniej diety, leków lub wrodzonej nadreaktywności gruczołów potowych. Dostępne w drogeriach antyperspiranty ograniczają pocenie się pod pachami jedynie w pewnym stopniu, a czasem tylko maskują nieprzyjemny zapach. Żaden z nich nie leczy przyczyny, ani całkowicie nie usuwa objawów nadpotliwości. Opisane poniżej domowe sposoby na nadmierne pocenie pomagają oczyścić organizm z toksyn, zapobiegając nadpotliwości. Część z nich pozwala wchłonąć pot, zanim dojdzie do rozwoju powodujących nieprzyjemny zapach bakterii.

zespół policystycznych jajników

Jak leczyć zespół policystycznych jajników?

Choroby Ginekologiczne
Zespół policystycznych jajników (PCOS – ang. Polycystic Ovarian Syndrome lub Polycystic Ovarian Disease) jest zaburzeniem hormonalnym, które dotyka 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn bezpłodności. Zaburzenia hormonalne prowadzą do zaburzenia pracy jajników, co w efekcie kończy się powstawaniem torbieli. PCOS charakteryzuje się nieregularnymi miesiączkami lub brakiem krwawienia, trudnościami z zajściem w ciążę, trądzikiem, łojotokiem, męskim zarostem, skłonnością do tycia. Jednak, żeby całkowicie zdiagnozować tę chorobę należy wykonać USG narządów rodnych oraz badania hormonalne. Jeśli chodzi o leczenie, to ma ono z reguły charakter przyczynowy i trwa dość długo. Co zrobić, aby zminimalizować ryzyko zachorowania lub dopomóc lekom przepisanym przez ginekologa?
niedoczynność tarczycy

Jakie są objawy niedoczynności tarczycy?

Choroby Endokrynologiczne
Skutkiem niedoczynności tarczycy jest niewystarczająca produkcja ważnych dla organizmu hormonów. Choroba ta dotyka najczęściej kobiet, w szczególności w wieku 50+. Rzadko kiedy udaje się wykryć niedoczynność tarczycy we wczesnym stadium. Jednak nieleczona może z czasem prowadzić do wielu problemów ze zdrowiem, takich jak otyłość, bóle stawów, problemy z zajściem w ciążę, czy choroby serca. W celu wykrycia tej choroby przeprowadza się specjalne testy, warto jednak poznać objawy, które mogą świadczyć o tym, że nasza tarczyca nie spisuje się na miarę swoich możliwości. Listę najczęstszych objawów niedoczynności tarczycy znajdziesz poniżej. Pamiętaj, że rozwijają się one powoli, często przez wile lat.
badanie tarczycy

Jak leczyć niedoczynność tarczycy?

Choroby Endokrynologiczne
Niedoczynność tarczycy jest związana ze zmniejszoną produkcją hormonu o nazwie tyroksyna. Ma to różne skutki uboczne, wśród których można wymienić np.: zmęczenie, przybranie na wadze, zatwardzenia, bóle, suchość skóry, wypadanie włosów i uczucie zimna. Terapia zazwyczaj polega na codziennym przyjmowaniu leku w formie tabletek, który ma za zadanie uzupełnić niedobory tyroksyny. Przy odpowiednio ustalonej terapii objawy powinny ustąpić. Więcej szczegółów dotyczących leczenia niedoczynności tarczycy znajdziesz poniżej.
nadpotliwość dłoni

Jak leczyć nadmierne pocenie się?

Mózg i Układ Nerwowy
Nadpotliwość to bardzo uciążliwa dolegliwość, która daje o sobie znać szczególnie wiosną i w lecie. Wiąże się ona z nieprawidłową pracą gruczołów potowych, których największa ilość jest zgromadzona po wewnętrznej stronie dłoni i stóp (około 700 gruczołów na centymetr kwadratowy). Nadmierna potliwość może jednak dotyczyć także innych obszarów ciała, takich jak pachy, pachwiny, czy twarz. Czynnikami wywołującymi nadmierne pocenie się są najczęściej: upalna pogoda, wysiłek fizyczny, gorączka, stres, czy pikantne potrawy. Pocenie zazwyczaj zmniejsza się nocą i zanika podczas snu. Poniżej dowiesz się jakie są główne przyczyny nadpotliwości i w jaki sposób można ją leczyć
nadpotliwość

Domowe sposoby na nadmierne pocenie

Choroby Endokrynologiczne

Nadmierne pocenie się to przypadłość, którą można leczyć. Nie wymaga to stosowania farmaceutyków, wystarczą sprawdzone domowe sposoby. Są one bezpieczniejsze i tańsze, niż leki lub specjalistyczne kosmetyki sprzedawane w aptekach. Opisane poniżej domowe sposoby na nadpotliwość są bezpieczne i pomagają trwale ograniczyć problem nadmiernego pocenia się.

nadczynność tarczycy

Jakie są objawy nadczynności tarczycy?

Choroby Endokrynologiczne
Nadczynność tarczycy ma miejsce wówczas, gdy tarczyca produkuje zbyt dużo hormonu o nazwie tyroksyna. Skutkiem tego jest bardzo duże przyspieszenie metabolizmu, prowadzące do nagłego spadku masy ciała, nieregularnej lub przyspieszonej pracy serca, potliwości, nerwowości i drażliwości. To tylko niektóre z objawów nadczynności tarczycy. Więcej z nich poznasz poniżej.