Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

O czym świadczy ból w klatce piersiowej?

Bóle
Ból w klatce piersiowej u wielu osób wzbudza niepokój. Najczęściej kojarzony jest z zawałem serca lub innymi poważnymi chorobami układu krążenia. Warto jednak wiedzieć, że w ten sposób objawiają się też choroby układu pokarmowego, oddechowego czy mięśniowo-szkieletowego. Uciążliwy lub nawracający ból w klatce piersiowej to także symptom zaburzeń psychicznych, a nawet chorób zakaźnych. Bez względu na przyczynę ucisku w okolicach mostka nigdy nie powinno się bagatelizować. Sprawdź, o czym może świadczyć ból w klatce piersiowej.

Domowe sposoby na infekcje intymne

Choroby Ginekologiczne
Infekcje intymne mogą być bardzo bolesną dolegliwością. Objawiają się bólem podczas oddawania moczu i w trakcie stosunku. Dodatkowo panie skarżą się na uciążliwy świąd, pieczenie i trudności w opróżnianiu pęcherza. Często pojawiają się obfite upławy o przykrym zapachu. W takim wypadku niezbędna jest wizyta u specjalisty, który wdroży skuteczne leczenie farmakologiczne. Jeśli termin wizyty jest odległy, można próbować sobie pomóc domowymi metodami. Co przyniesie ulgę podczas infekcji intymnych? Co je wywołuje?

Jak zmniejszyć ból spowodowany przez krwiaka pod paznokciem?

Bóle
Nawet niewielki uraz palca u stopy albo ręki może skutkować pojawieniem się krwiaków. Choć nie są one groźne dla zdrowia, wyjątkiem są te zlokalizowane pod paznokciami. Często towarzyszy im silny ból, który utrudnia chodzenie lub poruszanie kończyną, a także opuchlizna i zmiana koloru lub struktury paznokci. Takie krwiaki najczęściej wchłaniają się samoistnie po kilkunastu dniach, ale ten proces może przyspieszyć stosując sprawdzone, domowe sposoby. Niestety, zdarza się, że paznokieć oddziela się od łożyska – wtedy należy szukać pomocy lekarskiej. Jak zmniejszyć ból spowodowany krwiakiem pod paznokciem? Jakie objawy powinny nas zaniepokoić?
ganglion

Domowe sposoby na pozbycie się gangliona

Bóle

Ganglion to galaretowata torbiel, najczęściej pojawiająca się w okolicach nadgarstka. Zdarza się, że pojawia się na stopie lub w okolicach stawu kolanowego. Pojawieniu się torbieli towarzyszy ból i dyskomfort wraz z mrowieniem w okolicy jego występowania. Ucisk gangliona na ścięgna może powodować drętwienie i osłabienie mięśni. W zależności od jego wielkości mogą być one w dotyku miękkie lub gąbczaste. Przyczyna ich powstawania nie jest znana. Podejrzewa się, że powodem pojawienia się gangliona jest mechaniczne uszkodzenie ścięgna w okolicach nadgarstka. Często można pozbyć się go stosując domowe sposoby. W niektórych przypadkach niezbędna jest pomoc chirurgiczna. W dalszych krokach artykułu poznasz domowe sposoby usunięcia gangliona.

krwiak pod paznokciem

Jak zmniejszyć ból spowodowany przez krwiaka pod paznokciem?

Inne zabiegi
Krwiak pod paznokciem może być wynikiem noszenia zbyt małych butów lub uderzania paznokcia twardym przedmiotem. Większość krwiaków może być leczona w domu. Wówczas należy chronić palec i unikać energicznej aktywności fizycznej podczas gojenia się krwiaka. Jeżeli paznokieć powoduje dyskomfort należy skonsultować się z lekarzem, który może usunąć krew spod paznokcia. Dowiedz się jak możesz zmniejszyć ból związany z krwiakiem pod paznokciem.
ból pleców

5 sposobów na ból kości ogonowej

Bóle
Podczas siadania boli cię dolna część pleców? Podczas stania sytuacja się powtarza? Leżąc też nie czujesz ulgi. Może to być ból kości ogonowej. Ból kości ogonowej nazywa się kokcydynia z medycznego punktu widzenia. Kiedy odczuwasz ból i tkliwość w tym obszarze, może być on spowodowany zapaleniem kości. Jak temu zaradzić? Oto kilka skutecznych sposobów.
cytryny

Jak wyleczyć ból kolana cytryną?

Bóle

Ból kolana jest bardzo nieprzyjemny i może pojawić się u osób w każdym wieku. Ból najczęściej spowodowany jest urazami, zapaleniem stawów lub przesileniem kolana. Jeśli kontuzja jest poważna, nie obejdzie się bez wizyty u lekarza, natomiast drobniejsze dolegliwości możesz wyleczyć w sposób szybki i naturalny.

krwiak leczenie

Jak przyspieszyć gojenie się krwiaka podskórnego?

Bóle
Krwiaki podskórne są bolesne i stopień bólu zależy od jego wielkości. Powstają ona na skutek mocnego uderzenia. Uszkodzone naczynie krwionośne wypycha krew, która nie znajdując ujścia zbiera się pod skórą. Znając kilka domowych sposobów możesz zmniejszyć ból i przyspieszyć gojenie się krwiaka.
olej laurowy

Jak stosować olej laurowy w leczeniu bólu stawów?

Bóle
Liście laurowe już dawno uzyskały honorowe miejsce w naszych kuchniach. Lecz niewiele osób wie, że to wiecznie zielone drzewo Morza Śródziemnego może być wykorzystywane nie tylko do gotowania. Z liści laurowych można przygotować leczniczy olej, który ma cudowne właściwości. Dowiedz się, jakie właściwości posiada olej i jak go używać w leczeniu stawów.
zapalenie nerwu wzrokowego

Jak domowymi sposobami pozbyć się zapalenia nerwu wzrokowego?

Oczy i Wzrok
Zapalenie nerwu wzrokowego jest najczęstszą przyczyną utraty wzroku. Ze schorzeniem tym łączy się ból głowy, nudności, gorączka, zmniejszone pole widzenia i zaburzenie widzenia kolorów. Zapalenie nerwu może być wynikiem zakażenia wirusowego, bakteryjnego czy grzybiczego. Poza tym może być także spowodowane urazem siły zewnętrznej i głębokiego urazu. Jeśli bolą cię oczy, nie trać czasu i idź do lekarza. Po uzyskaniu właściwej diagnozy, możesz wspomóc leczenie domowymi środkami. Znajdziesz je w dalszej części artykułu.