Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie
choroba zapalna jelit

Jaka dieta przy chorobie Leśniowskiego-Crohna?·

Choroba Zapalna Jelit
W chorobie Leśniowskiego-Crohna, zwanej inaczej przewlekłą chorobą zapalną jelit, znaczenie ma nie tylko to, ile jemy, ale również to jak się odżywiamy. Odpowiednio dobrana dieta nie przyspieszy regeneracji jelit, ale zapewni ci odpowiednią ilość składników odżywczych nie nasilając przy tym objawów choroby. Poniżej znajdziesz listę 13 produktów, które powinny być na tyle lekkostrawne, żeby nie przysparzać ci kłopotów. Włącz je do diety i sprawdź, czy będą ci służyć.
wybieranie produktów spożywczych

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego – czego nie jeść?·

Choroba Zapalna Jelit
Wrzodziejące zapalenie jelita grubego to jeden z rodzajów choroby zapalnej jelit. Jest ono związane ze stanem zapalnym i owrzodzeniem błony wyściełającej jelito grube, okrężnicę i/lub odbytnicę. Może to skutkować napadami bólu, wzdęć i biegunki na przemian z okresami braku objawów. Niewłaściwa dieta nie jest przyczyną tej choroby, może jednak nasilić jej objawy. Zapoznaj się z zamieszczoną poniżej listą i zrezygnuj ze spożywania wymienionych na niej produktów.