Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Choroba Leśniowskiego-Crohna: Jak łagodzić objawy?

Choroba Zapalna Jelit
Choroba Leśniowskiego-Crohna to przewlekłe zapalenie poszczególnych odcinków układu pokarmowego. Zdaniem lekarzy u większości pacjentów stan zapalny umiejscawia się w jelicie krętym, a znacznie rzadziej w żołądku, przełyku czy też jamie ustnej. Chorobę najczęściej diagnozuje się u osób młodych, jednak objawy występują w różnym wieku. Do tych najbardziej charakterystycznych zaliczyć należy: częstą biegunkę, ból brzucha, utratę masy ciała, gorączkę, niedokrwistość, wysypkę, stan zapalny połączony z wyczerpaniem i osłabieniem organizmu oraz pojawieniem się krwi w stolcu i gorączką. Przyczyny nie są jeszcze do końca znane, ale z badań przeprowadzonych przez naukowców wynika, że choroba może mieć podłoże genetyczne. Ryzyko jej wystąpienia jest znacznie wyższe u osób palących i stosujących antykoncepcję hormonalną w postaci tabletek.

Dziesięć oznak niezdrowego jelita

Choroby Układu Pokarmowego
Prawidłowo funkcjonujący układ trawienny jest niezbędny do utrzymywania ciała w dobrej kondycji. W przewodzie pokarmowym znajdują się bakterie, które pośredniczą w wielu ważnych funkcjach. Między innymi zwiększają odporność, wspomagają wydzielanie - odpowiedzialnej za dobre samopoczucie - serotoniny oraz pomagają w zamianie żywności w energię oraz wspierają proces detoksykacji organizmu. Jeśli dobre bakterie zwalczane są w przewodzie pokarmowym przez te złe, to wówczas dochodzi do zaburzeń jelitowych. Nierównowaga flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym może negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie innych narządów w organizmie. Co więcej brak równowagi w jelitach wywołany jest tak naprawdę brakiem równowagi hormonalnej, spowodowanej przez choroby autoimmunologiczne, czyli cukrzycę, przewlekłe zmęczenie, fibromyalgię, lęk i depresję, egzemę, i trądzik różowaty. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że objawy, które u nas występują, mogą być oznakami niezdrowego jelita, a jeśli je zidentyfikujemy, jesteśmy w stanie rozwiązać ten problem. Oto dziesięć oznak wskazujących na to, że masz niezdrowe jelita:
nieszczelne jelita

5 suplementów pomocnych w leczeniu zespołu nieszczelnego jelita

Choroby Układu Pokarmowego
Zespół nieszczelnego jelita polega na przenikaniu przez błonę jelita na zewnątrz do organizmu niebezpiecznych trucizn. Przyczyną jest najczęściej stres, niewłaściwa dieta, leki, zaburzenia hormonalne czy zakażenia bakteryjne. Ta dysfunkcja pracy jelit nie jest sklasyfikowana jako choroba i nie istnieje dla niej skuteczny lek. W leczeniu zespołu nieszczelnego stosuje się odpowiednią dietę oraz odpowiednią suplementację. Poniżej znajdziesz kilka suplementów pomocnych w leczeniu.
wybieranie produktów spożywczych

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego – czego nie jeść?·

Choroba Zapalna Jelit
Wrzodziejące zapalenie jelita grubego to jeden z rodzajów choroby zapalnej jelit. Jest ono związane ze stanem zapalnym i owrzodzeniem błony wyściełającej jelito grube, okrężnicę i/lub odbytnicę. Może to skutkować napadami bólu, wzdęć i biegunki na przemian z okresami braku objawów. Niewłaściwa dieta nie jest przyczyną tej choroby, może jednak nasilić jej objawy. Zapoznaj się z zamieszczoną poniżej listą i zrezygnuj ze spożywania wymienionych na niej produktów.
Wzdęcia

Jak pozbyć się wzdęć?

Choroby Układu Pokarmowego
Wzdęcia jest to przypadłość niezwykle uciążliwa i trudna do całkowitego wyeliminowania. Bardzo często pojawiają się w najmniej spodziewanych momentach i stanowią wyjątkowo krępujący problem. Wiele osób ma styczność z tą dolegliwością, która jest naturalną reakcją organizmu na nadmiar gazów w jelitach. Nie ma recepty, która pomoże je całkowicie wyeliminować, ale istnieją sposoby na złagodzenie dolegliwości. Zapraszam do zapoznania się poradami.
miód manuka

Jak stosować miód manuka?

Choroby Układu Pokarmowego
Nowozelandzki miód manuka nie jest jeszcze u nas tak popularny, jak na przykład w UK. Szkoda, gdyż jest bardzo skutecznym elementem naturalnych metod leczenia. Oto krótki poradnik dotyczący stosowania tego miodu.
Ból brzucha

Jak sobie radzić z dolegliwościami żołądkowymi?

Choroby Układu Pokarmowego
Wiele osób cierpi na różnego rodzaju dolegliwości żołądkowe, które objawiają się dla nas niekiedy w bardzo przykry i wstydliwy sposób. Problemy żołądkowe mają często osoby przepracowane, narażone na ciągły stres, czy też takie, które najzwyczajniej nie prowadzą najzdrowszego stylu życia. Jeśli masz już dosyć uciążliwych problemów żołądkowych i pragniesz zmienić coś w swoim życiu, oto kilka porad, jak sobie z nimi radzić.
choroba zapalna jelit

Jaka dieta przy chorobie Leśniowskiego-Crohna?·

Choroba Zapalna Jelit
W chorobie Leśniowskiego-Crohna, zwanej inaczej przewlekłą chorobą zapalną jelit, znaczenie ma nie tylko to, ile jemy, ale również to jak się odżywiamy. Odpowiednio dobrana dieta nie przyspieszy regeneracji jelit, ale zapewni ci odpowiednią ilość składników odżywczych nie nasilając przy tym objawów choroby. Poniżej znajdziesz listę 13 produktów, które powinny być na tyle lekkostrawne, żeby nie przysparzać ci kłopotów. Włącz je do diety i sprawdź, czy będą ci służyć.
nasiona arbuza

Jak oczyścić jelita nasionami arbuza?

Alternatywne Remedia
Arbuz to jeden z najbardziej odświeżających i najpyszniejszych owoców. Jego pestki trafiają jednak do kosza lub na kompost. Większość ludzi nie wie, że mają one wiele zdrowotnych korzyści dla naszego układu pokarmowego. Aby wykorzystać działanie pestek z arbuza poznaj sposób na oczyszczenie jelit.
jelita problem

Jak pozbyć się dyskomfortu jelit?

Choroby Układu Pokarmowego
Dyskomfort jelit może pojawić się po zjedzeniu zbyt dużej ilości pożywienia, nieświeżej potrawy lub może być spowodowany inną jednostką chorobową. W medycynie naturalnej znaleźć można wiele sposobów zaradzenia tym niedogodnością. Poniżej znajdziesz jeden z nich, prosty i skuteczny.