Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

O czym świadczy podatność na tworzenie się siniaków?

Skóra
Sińce powstają na skórze na skutek uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych. To częsty efekt urazów, uderzeń czy silnego ucisku. Jednak niektóre osoby znacznie częściej zmagają się z nieestetycznymi, czerwono-fioletowymi wybroczynami na skórze. Dlaczego tak się dzieje? Kiedy jesteśmy bardziej narażeni na powstawanie siniaków? Czy mogą być one objawem poważnych schorzeń? Sprawdź, jakie są przyczyny większej wrażliwości na ucisk skóry, jak chronić się przed tworzeniem się sińców i co mówią nam one o kondycji naszego organizmu.

Produkty, które najbardziej szkodzą nerkom

Choroby Nerek
Nerki to jedne z najważniejszych narządów w organizmie. Wykonują ogromną pracę, filtrując krew i usuwając z niej toksyczne substancje. Nerki odpowiadają za produkcję moczu, oczyszczanie organizmu z końcowych produktów przemiany materii i uwalnianie hormonów. Niedomagające nerki długo nie dają o sobie znać, aż w końcu może dojść do ich przewlekłej niewydolności lub innych poważnych zaburzeń. Na to, jak pracują nasze nerki, duży wpływ ma codzienna dieta. Niektóre produkty nie są korzystne dla tych narządów, gdyż nadmiernie je obciążają. Sól, fast foody, spore ilości białka to nie są jedyne z nich. Co jeszcze szkodzi nerkom? Sprawdźmy.

Zmiany na skórze a choroby nerek

Choroby Nerek
Choroby nerek często przebiegają w sposób utajony – latami nie dają poważnych objawów. W tym czasie może dojść do całkowitego wyniszczenia nerek i ich niewydolności. Przyczyną może być stan zapalny (np. po nieleczonej bakteryjnej infekcji układu moczowego), cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, kamica nerkowa czy torbiele. Brak leczenia z czasem prowadzi do zwapnienia i niewydolności nerek. Dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na objawy choroby, które często pojawiają się na skórze i paznokciach. Sprawdź, które symptomy mogą świadczyć o groźnych schorzeniach nerek.
naturalne sposoby na nerki

Jak leczyć nerki naturalnymi sposobami?

Choroby Nerek
Infekcje nerek, są dosyć często przypadłością. Niejednokrotnie, problem przyjmuje dość poważne rozmiary, ponieważ choroby związane z nerkami często wiążą się z ostrym bólem i nie pozwalają nam na normalne funkcjonowanie. Niestety, przypadłości związane z drogami moczowymi są czymś, o czym nie lubimy dyskutować i staramy się je ukryć przed innymi, nieświadomi faktu, że na podobne dolegliwości cierpi naprawdę sporo osób, również z naszego otoczenia. Warto więc znać niektóre domowe sposoby mogące przynieść nam ulgę w takich sytuacjach.
nerki kuracja

Jak pozbyć się kamieni nerkowych w 10 dni?

Choroby Nerek
Małe kamienie nerkowe mogą przedostać się przed układ moczowy nie wywołując bólu. W tym stadium często wystarczy pić dużą ilość płynów, by je wypłukać. Kiedy jednak kamienie są większe odczuwamy silny ból w okolicy lędźwiowej i mamy problemy z oddawaniem moczu. Wówczas pomocy należy szukać u specjalisty urologa.
ból nerek

Jak odróżnić ból nerek od bólu pleców?

Bóle Pleców
Ból pleców i ból nerek dają bardzo podobne objawy, choć różnią się między sobą, jeśli chodzi o przyczynę i sposób leczenia. W przypadku pierwszego wystarczy zazwyczaj zestaw ćwiczeń, drugi natomiast może wskazywać na kamienie nerkowe lub infekcję nerek. Niezależnie od rodzaju bólu, nie unikniesz wizyty u lekarza. Istnieje jednak 10 cech, które pozwolą ci samodzielnie odróżnić jeden rodzaj bólu od drugiego. Sprawdź na co zwrócić uwagę.
Sposób na kamienie nerkowe

Soda oczyszczona na kamienie nerkowe - jak stosować?

Choroby Nerek
Kamienie nerkowe mogą być wywołane wieloma różnorodnymi czynnikami. Jeśli mocz zawiera większą ilość wapnia, kwasu moczowego lub szczawianu wapnia niż może się w nim rozpuścić, tworzą się doskonałe warunki do powstania kamieni nerkowych. Uwarunkowania genetyczne, jak również styl życia także mogą przyczyniać się do zwiększenia zagrożenia kamieniami nerkowymi – weźmy choćby dietę wysokobiałkową, skazę moczanową, wysokie dawki witaminy D, czy zaburzenia przemiany materii.
kwas moczowy w organizmie

Jak domowymi sposobami obniżyć poziom kwasu moczowego?

Kości, Stawy i Mięśnie
Wysoki poziom kwasu moczowego zwany jest także hiperurykemią. Wynikać ona może z podwyższonej produkcji kwasu moczowego w organizmie lub zmniejszonego wydalania kwasu przez nerki. To może prowadzić do dalszych problemów takich jak dna moczanowa. Kryształki kwasu moczowego odkładają się w stawach, najczęściej w dużym paluchu. Mogą też prowadzić do powstania kamieni nerkowych oraz do niewydolności nerek. Jednak poziom kwasu moczowego można obniżyć stosując naturalne metody. Oto kilka z nich.
kamienie nerkowe

Jak naturalnie rozpuścić kamienie nerkowe?

Choroby Nerek
Wielu z nas cierpi na zaburzenie zwane kamicą nerkową. W nerkach lub drogach moczowych tworzą się wówczas kamienie. Mogą być one różnych rozmiarów. Niektóre są tak małe, że nie możemy dostrzec ich gołym okiem. Inne, nieco większe, mogą mieć nawet ponad 2 centymetry średnicy. W niektórych przypadkach mogą one zablokować miedniczki i kanaliki nerkowe.
Objawy związane z chorobą nerek

10 objawów choroby nerek, na które musisz uważać

Choroby Nerek
Nerki odgrywają bardzo ważną rolę dla naszego zdrowia, ale czasem ciężko się zorientować, że dzieje się z nimi coś złego. Nerki należą do organów wewnętrznych i rzadko zdarza się, że świadomie je czujemy. Aby cieszyć się zdrowymi nerkami, musisz uważać na opisane poniżej objawy: