Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie
zaparcia

Jak zrobić cukierki na zaparcia?

Zaburzenia Przemiany Materii
Zaparcia przytrafiają się każdemu. Przyczyn może być wiele: nieodpowiednia dieta, odwodnienie, stres, problemy z funkcjonowaniem jelit. Nawet jeśli ten problem dotyczy nas często, nie oznacza to, że musimy za każdym razem sięgać po suplementy diety ułatwiające wypróżnienie. Środki takie często rozleniwiają jelita lub działają bardzo gwałtownie, przynosząc więcej szkody, niż pożytku. Nie powinno się ich również stosować u dzieci. Jak zatem poradzić sobie z problemem nawracających lub sporadycznych zaparć? Najzdrowsze i całkowicie naturalne rozwiązanie znajdziesz w dalszej części porady. Są to cukierki na zaparcia, które już po kilku godzinach od spożycia przyniosą ci ulgę. Oto jak je zrobić:
Domowe sposoby na biegunkę

Domowe sposoby na biegunkę

Choroby Układu Pokarmowego
Biegunka nie jest chorobą, jednak potrafi być niezwykle uciążliwa. Każdemu z nas przytrafiła się choć raz i z pewnością każdy wie, jak potrafi osłabić organizm. A wszystko ze względu na to, że prowadzi do szybkiego odwodnienia organizmu. Nie musisz jednak pędzić do lekarza kiedy tylko zauważysz, że biegunka spotkała i ciebie. W pierwszej kolejności wypróbuj kilka domowych środków, które są skuteczne i zadziałają równie dobrze jak leki, a nie mają skutków ubocznych.
Odkwaszanie organizmu cytryna

Soda oczyszczona i cytryna na odkwaszenie organizmu

Zaburzenia Przemiany Materii
Według twórców diety zasadowej, stan, w którym krew i tkanki mają pH lekko zasadowe, sprzyja bardziej wydajnej pracy naszego organizmu. Natomiast gdy organizm przechyla się bardziej w stronę kwaśnego odczynu pH, zaburzona zostaje jego równowaga, co objawia się między innymi uczuciem przemęczenia, osłabienia, przybieraniem na wadze czy syndromem jelita drażliwego. Na szczęście istnieją proste domowe sposoby na odkwaszenie organizmu. Poznasz je w dalszej części porady.
lewatywa

Jak zrobić lewatywę?

Choroby Układu Pokarmowego
Lewatywę stosuje się w rozmaitych celach, głównym jest oczywiście wypróżnienie. Może być ona stosowana również jako zabieg leczniczy lub odżywczy, uzależnione jest to od zastosowanej mieszanki. Poniżej znajdziesz podstawowe wskazówki jak samodzielnie wykonać lewatywę.
jedzenie w nocy

Jak nie jeść w nocy?

Zaburzenia Przemiany Materii
Jedzenie w nocy i tuż przed snem jest niezdrowe, ponieważ wszystko co jesz, zamiast w energię przekształcane jest w tłuszcz. Co więcej, zakłóca to rytm snu i sprawia, że masz problemy z zaśnięciem. Oto, co musisz zrobić, żeby oduczyć się jeść w nocy.
jabłko z metrem

Jak przyspieszyć przemianę materii?

Zaburzenia Przemiany Materii
Dokładnie wiemy jak ważny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia jest prawidłowy metabolizm. Jednak przy dzisiejszym trybie życia i ubogiej diecie często ten metabolizm jest zaburzony. Metabolizm również zwalnia wraz z wiekiem, dlatego nasze ciała stają się coraz większe na skutek odkładania się w nich tłuszczu. Niski metabolizm jest przyczyną otyłości, ale także suchości skóry i uczucia ciągłego zmęczenia. Dlatego tak ważne jest przyspieszenie metabolizmu. Można to zrobić dzięki odpowiedniej diecie. Poniżej znajduje się lista produktów. Włącz je do swojej diety, spożywaj regularnie i nie martw się o metabolizm.
złe odżywianie się

Jakie są skutki złego odżywiania?

Diety
Ludzkie ciało jest swego rodzaju maszyną i jak każda maszyna, potrzebuje ono paliwa, które będzie je napędzać. Ale nie każde paliwo jest dobre dla wszystkich maszyn. Każdy zawsze chce, aby jego maszyna jak najlepiej i najdłużej pracowała, dlatego oliwimy je, czyścimy, dbamy o nie i zapewniamy dobre paliwo. Dlaczego więc nie dostarczać naszemu organizmowi tylko tego dobrego paliwa, dzięki któremu będzie on dobrze pracował, a my będziemy zdrowi i w świetnej formie? Paliwem dla ludzkiego organizmu jest pożywienie. Aby nasze ciało i wszystkie jego elementy sprawnie działały nie wystarczy tylko tak po prostu zjeść cokolwiek, aby zaspokoić głód. Ważne, aby to pożywienie było zdrowe, czyli zawierało wszystkie potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu witaminy i minerały. Jeśli tego nie robimy, nasz organizm zaczyna protestować, a jego elementy nie działają tak jak powinny. Jednym słowem – złe nawyki żywieniowe prowadzą do problemów zdrowotnych. Niestety w dzisiejszym rozpędzonym świecie nie każdy ma czas, na regularne, zdrowe posiłki. Często łapiemy cokolwiek do jedzenia, aby tylko jak to się potocznie mówi 'wrzucić coś na żołądek'. Niestety to prowadzi do zaburzeń zdrowotnych. Zachęcam do lektury niniejszego artykułu, traktującego o tym problemie.
brzuch

Co jeść przy wzdęciach?

Choroby Układu Pokarmowego
Jedzenie sprawia przyjemność niejednemu z nas. Ciągle poszukujemy nowych doznań smakowych, aby dać ucztę swojemu podniebieniu. I mimo że niektóre potrawy zostawiają nas w tym błogim stanie na długo, to są również takie, które spowodują później wzdęcia, co chyba nie jest przyjemne dla nikogo. Jeśli często masz wzdęty brzuch, musisz przemyśleć co z tym zrobić i przeorganizować swoją dietę. Warto sięgać po te produkty, które nie będą powodowały wzdęć. Ich lista znajduje się poniżej.
zatwardzenie

Domowe sposoby na zatwardzenie

Choroby Układu Pokarmowego
Zatwardzenie może pojawiać się z wielu różnych powodów. Stres, brak ruchu, niektóre leki, sztuczne słodziki, dieta uboga w błonnik i płyny – to najczęstsze przyczyny tej dolegliwości. Zaparcia mogą być również związane z niektórymi chorobami – niedoczynnością tarczycy, zespołem jelita drażliwego, cukrzycą, a nawet rakiem. Znaczenie ma także wiek. Im jesteśmy starsi, tym częściej pojawiają się u nas zaparcia. Poniżej dowiesz się jak pozbyć się zatwardzenia domowymi sposobami. Są one skuteczne i znacznie bardziej bezpieczne, niż środki przeczyszczające sprzedawane w aptekach.
wzdęcia

Jakie pokarmy wywołują wzdęcia?·

Zaburzenia Przemiany Materii
Nie musisz mieć nadwagi, ani oponki na brzuchu, by czuć się niekomfortowo i grubo. Jeżeli po posiłku z trudem dopinasz spodnie, a twój brzuch wygląda jak dmuchana piłka, prawdopodobnie cierpisz na wzdęcia. Ich siła i częstość występowania zależą w głównej mierze od tego, co jesz. Poniżej dowiesz się jakie pokarmy najczęściej wywołują wzdęcia, co pozwoli ci wyeliminować je ze swojej diety.