Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Co cykl menstruacyjny mówi o twoim zdrowiu?

Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego
Skurcze, wzdęcia, obfite krwawienie i bóle pleców są często traktowane jako część cyklu menstruacyjnego, który po prostu musimy przetrwać. W rzeczywistości menstruacja może jednak dostarczyć mnóstwo informacji na temat twojego zdrowia i kondycji. Nadmierne lub przedłużone krwawienie może wskazywać na mięśniaki Mięśniaki mogą mieć wpływ na cykl menstruacyjny i prowadzić do nadmiernego lub przedłużonego krwawienia. Jeśli nagle masz dłuższe miesiączki niż zwykle, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.
równowaga hormonalna

5 olejków, które regulują pracę hormonów

Choroby Endokrynologiczne
Hormony są niezwykle silnymi substancjami, które mają ogromny wpływ na ludzkie ciało i jego zdrowie. Współczesny styl życia powoduje nierównowagę hormonalną. Na poziom estrogenu silnie wpływa zanieczyszczenie powietrza, pestycydy, chroniczny stres i niezdrowa dieta. Na nierównowagę hormonalną mogą mieć wpływa trzy czynniki, problemy z tarczycą, nadnercza lub dominacja estrogenu. Wszystko to ma znaczący wpływ na zdrowie i styl życia. Jeśli masz problemy z nierównowagą hormonalną, te 5 olejków rozwiąże twoje problemy.
zespół napięcia przedmiesiączkowego

Jak zrobić domowy balsam łagodzący napięcie przedmiesiączkowe?

Medycyna Naturalna
Tydzień przed miesiączką jest najgorszym momentem w życiu każdej kobiety. Dochodzi wtedy do wielu zmian hormonalnych, które odbijają się echem na naszym samopoczuciu, wyglądzie czy nawet kontaktach z innymi ludźmi. Wiele kobiet zmaga się w tym czasie z irytującymi objawami napięcia przedmiesiączkowego zwanego PMS. Objawy PMS takie jak wzdęcia, trądzik, depresja, drażliwość, nudności czy bóle brzucha to normalka w życiu kobiet. Istnieje jednak sposób, aby zapobiec chociaż niektórym objawom miesiączki. Kojący balsam z liści malin i olejku z wiesiołka, pomoże regulować hormony i uspokoić skołatane nerwy.
nasiona słonecznika

Jak naturalnie wyregulować poziom hormonów za pomocą nasion?

Choroby Endokrynologiczne
W cyklu każdej kobiety ważna jest odpowiednia ilość poszczególnych hormonów. Nadmiar estrogenu powoduje depresję, PMS i nieregularną miesiączkę. Jeśli estrogenu jest za mało owulacja w ogóle nie występuje. Niski poziom estrogenu objawia się też nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu, niskim libido, a nawet rakiem piersi. Niedomiar progesteronu przyczynia się do nieregularnych okresów, złego samopoczucia, PMS oraz poronień. Stres, toksyny, przetworzona żywność, zaburzenia endokrynologiczne, brak snu i antykoncepcja to wszystko wypływa na nasze hormony. Poziom hormonów można wyregulować w naturalny sposób - nasionami. Dowiedz się, jak ją to zrobić.
PMS

Jak złagodzić PMS?

Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego
Zespół napięcia przedmiesiączkowego potrafi być bardzo uciążliwy, ale na szczęście można w znacznym stopniu wpłynąć na jego osłabienie. Najprostszym i najmniej inwazyjnym sposobem na złagodzenie objawów PMS jest zmiana diety. Przede wszystkim należy wyeliminować kofeinę, czekoladę, tłuszcze, cukry i alkohol. PMS może być ciężki lub lekki w swoim przebiegu, ale nie wymaga diagnostyki medycznej. Poniżej znajdziesz wskazówki jak złagodzić PMS spożywając odpowiednie produkty.
PMS

Jak złagodzić zespół napięcia przedmiesiączkowego?

Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego
PMS czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego to przypadłość towarzysząca większości kobiet przez kilka dni przed okresem. PMS charakteryzuje się huśtawką nastrojów, drażliwością, nerwowością, agresją, frustracją oraz towarzyszącymi bólami głowy, piersi, kręgosłupa oraz przybieraniem na wadze i wzdęciami. Przez to wszystko można oszaleć. Kłótnie z partnerem, szefem, niekontrolowane wybuchy i przygnębienie. Najlepiej byłoby zostać w domu i nie narażać się ludziom dookoła ale przecież trzeba jakoś żyć. Poniżej znajdziesz poradnik jak przeżyć samej i pozwolić żyć innym.
Zespół napięcia przedmiesiączkowego

7 naturalnych sposobów na zespół napięcia przedmiesiączkowego

Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego
PMS - co miesiąc około 85% kobiet cierpi na co najmniej jeden objaw zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Lęk, obniżenie nastroju i drażliwość, bóle głowy, skurcze i trądzik. Podczas, gdy każda kobieta odczuwa objawy PMS inaczej i doświadcza ich w innym stopniu, myślę, że wszystkie zgadzają się, że nie jest to przyjemny czas. Na szczęście, istnieje kilka sposobów, które możesz zrobić, aby złagodzić objawy i ewentualnie wyeliminować je całkowicie. Oto kilka naturalnych możliwości:
Menopauza objawy

10 najważniejszych faktów na temat menopauzy

Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego
Menopauza nie jest najbardziej wyczekiwanym przez kobiety okresem w życiu – występujące wówczas zmiany hormonalne mogą wywoływać uczucie fal gorąca, problemy ze snem i wiele innych dolegliwości. Kiedy jednak zapoznasz się z dobrze udokumentowanymi faktami na temat menopauzy, uda ci się przygotować plan działań, dzięki któremu gładko pokonasz ten trudny czas. Pamiętaj, że tak, jak każda z kobiet jest inna, tak też doświadcza menopauzy na swój sposób. Oto 10 podstawowych faktów na temat menopauzy, które każda kobieta powinna znać.
menstruacja

6 problemów związanych z menstruacją, których nie należy ignorować

Choroby Endokrynologiczne
Menstruacja to jedna z tych rzeczy, z którymi my kobiety musimy żyć, ale nie oznacza to, że musimy biernie cierpieć. Jeśli twoje miesiączki w jakikolwiek sposób odbiegają od normy, może to wskazywać na poważniejszy problem. Uważaj na opisane poniżej objawy sugerujące, że coś jest nie tak.
kobiece dolegliwości

5 najlepszych sposobów na wyleczenie kobiecych dolegliwości

Bóle
Z powodu comiesięcznych zmian hormonalnych kobiety doświadczają różnorodnych nieprzyjemnych objawów. Mogą one wpływać na nasze codzienne zajęcia i jakość życia. Regularne uprawianie sportu, umiejętne zarządzanie stresem oraz odpowiednia ilość snu mogą zmniejszyć wiele nieprzyjemnych objawów ginekologicznych i związanych z menstruacją. Nawet produkty żywnościowe, które spożywamy, mogą znacznie wpływać na nasze samopoczucie. Wypróbuj tych kilka sposobów na zmniejszenie nieprzyjemnych symptomów.