Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie
PMS

Jak złagodzić PMS?

Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego
Zespół napięcia przedmiesiączkowego potrafi być bardzo uciążliwy, ale na szczęście można w znacznym stopniu wpłynąć na jego osłabienie. Najprostszym i najmniej inwazyjnym sposobem na złagodzenie objawów PMS jest zmiana diety. Przede wszystkim należy wyeliminować kofeinę, czekoladę, tłuszcze, cukry i alkohol. PMS może być ciężki lub lekki w swoim przebiegu, ale nie wymaga diagnostyki medycznej. Poniżej znajdziesz wskazówki jak złagodzić PMS spożywając odpowiednie produkty.
PMS

Jak złagodzić zespół napięcia przedmiesiączkowego?

Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego
PMS czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego to przypadłość towarzysząca większości kobiet przez kilka dni przed okresem. PMS charakteryzuje się huśtawką nastrojów, drażliwością, nerwowością, agresją, frustracją oraz towarzyszącymi bólami głowy, piersi, kręgosłupa oraz przybieraniem na wadze i wzdęciami. Przez to wszystko można oszaleć. Kłótnie z partnerem, szefem, niekontrolowane wybuchy i przygnębienie. Najlepiej byłoby zostać w domu i nie narażać się ludziom dookoła ale przecież trzeba jakoś żyć. Poniżej znajdziesz poradnik jak przeżyć samej i pozwolić żyć innym.