Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Jak się leczy półpaśca?

Wysypki
Przyczajony w organizmie wirus może zaatakować w wieku dorosłym, wykorzystując chwilowe osłabienie spowodowane stresem lub przemęczeniem. Gorączka, ból mięśni, gardła i głowy to początkowe symptomy towarzyszące chorobie, dlatego mylone są z przeziębieniem. Po 3 dniach w dolnej części pleców pojawiają się czerwone plamy, a później bolesna, piekąca, swędząca wysypka. Herpes varicella to ten sam wirus, który wywołuje ospę wietrzną. Grudkowata wysypka (rumień) może pojawić się z przodu, wzdłuż jednego z żeber, na twarzy (często na czole), rzadziej na plecach. Bywa, iż rumień w ogóle nie występuje, a wirus atakuje np. serce, oko lub ucho. Powikłania mogą być bardzo groźne, może dojść nawet do poważnych zaburzeń kardiologicznych, utraty wzroku czy słuchu.
wysypka

Choroby zakaźne z wysypką u dorosłych - jak rozpoznać?

Choroby Wirusowe
Choć dawno już o nich zapomnieliśmy, one o nas pamiętają... Niestety, przed ospą czy odrą nie chroni nas dorosły wiek! Coraz częściej zdarza się, że choroby zakaźne uznawane za typowe dla wieku dziecięcego są rozpoznawane u osób dorosłych. Lekarze wyjaśniają to naszymi „zaległościami” z dzieciństwa – brakiem szczepień, nieprzechorwaniem schorzenia. Dla 20-, 30- czy 40-latka spotkanie z wirusem ospy, odry czy różyczki może być naprawdę niebezpieczne! Choroba zwykle ma dużo cięższy przebieg i w większym stopniu grozi powikłaniami. Dlatego im szybsza wizyta u lekarza, tym lepiej! Zawsze też warto rozważyć poddanie się brakującemu z dzieciństwa szczepieniu ochronnemu.
Domowe sposoby na ospę wietrzną

Domowe sposoby na ospę wietrzną

Wysypki
Ospa wietrzna może oszpecić. Dzieciom trudno wytłumaczyć, by się nie drapały, a i nawet dorosłym zdarza się to… przez sen. Charakterystycznym symptomem ospy są pęcherzyki wypełnione przejrzystym płynem. Okropnie swędzą! Wysypka pojawia się na całym ciele, na skórze głowy, podeszwach stóp, a nawet na śluzówkach. Rozdrapanie lub wyciśnięcie pęcherzyka zostawia bliznę. Dlatego, szczególnie w przypadku dzieci, ważne jest złagodzenie świądu. I na szczęście są na to skuteczne sposoby. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci złagodzić objaw ospy wietrznej.
alergia pokarmowa, leczenie alergii pokarmowej, alergia leczenie

Jak leczyć alergię pokarmową?

Alergie
Nie ma nic lepszego niż rozkoszowanie się każdym daniem, na które najdzie nas ochota. Na taki luksus nie każdy może sobie jednak pozwolić. Istnieje na świecie bardzo liczna grupa osób, które cierpią na alergie pokarmowe różnego pochodzenia. Osoby takie muszą bardzo ostrożnie dobierać to, co jedzą, gdyż reakcja alergiczna może wystąpić nawet podczas spożycia maleńkiej porcji alergenu. Niektóre przypadki, wliczając w to najostrzejsze formy alergii na orzechy, mogą okazać się śmiertelne. Alergię pokarmową rozpoznać można łatwo, ale sporo czasu zajmuje zidentyfikowanie jej przyczyny (nawet w oparciu o testy alergiczne). Jest jednak wiele sposobów radzenia sobie z nią. Oto kilka z nich. Pomogą ci one złagodzić ból, zmniejszyć swędzenie i zredukować obrzęk na twarzy lub rękach.
sposoby na trądzik

Domowe sposoby na trądzik

Trądzik
Leczenie trądziku domowymi sposobami może być skuteczne. Działanie wielu opisanych tutaj remediów zostało potwierdzone przez stosujących je ludzi. Należy jednak pamiętać, że nie każdy sposób przyniesie rezultaty w przypadku konkretnej osoby. Skóra każdego z nas jest inna, dlatego remedium, które usunie trądzik u jednej osoby, może okazać się całkowicie nieskuteczne u innej. Warto jednak wypróbować ich działanie i znaleźć domową kurację najlepszą dla siebie.
atopowe zapalenie skóry

Jak leczyć atopowe zapalenie skóry?

Alergie
Egzema, zwana również atopowym zapaleniem skóry, to przewlekła choroba skóry, która objawia się wypryskiem atopowym, a także suchością, zaczerwienieniem i swędzeniem skóry. W cięższych przypadkach mogą pojawić się przezroczyste, wypełnione płynem pęcherze. Badania wykazały, że na chorobę tę cierpi 15-20% niemowląt i dzieci i przypuszcza się, że ma ona pochodzenie alergiczne. Jednak rzeczywista przyczyna atopowego zapalenia skóry wciąż nie jest znana. Stres, zmiany pogody, drażniące detergenty, alergeny znajdujące się w pożywieniu lub w powietrzu, mogą zaostrzyć objawy choroby. Dorośli cierpiący na atopowe zapalenie skóry przechodzą je z natury łagodniej, ale leczenie tej choroby jest u nich znacznie mniej skuteczne.
Jeśli chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób pokonać atopowe zapalenie skóry, przeczytaj poniższy artykuł:
Skrobia ziemniaczana

Jak przygotować kąpiel w krochmalu?

Wysypki

Kąpiel w krochmalu to nic innego jak kąpiel z użyciem skrobi ziemniaczanej, która łagodzi podrażnienia skóry. Efekty to łagodzenie podrażnień skóry, łagodzenie uczucia swędzenia i pieczenia, mniejsza skłonność do wysuszania się skóry.

Wysypka u dziecka

Jak rozpoznać wysypkę u dziecka?·

Wysypki
Zastanawiasz się co to za wysypka na ciele Twojego dziecka? Niemowlaki i dzieci mają często wysypki związane z infekcjami, alergiami czy wysoką temperaturą, jednak większość z nich jest łatwo i szybko uleczalna. Poniżej dowiesz się jak rozpoznać najczęstsze choroby skóry u dziecka, jednak pamiętaj, że artykuł ten ma charakter wyłącznie informacyjny i koniecznie musisz zgłosić się z dzieckiem do lekarza w celu rozpoznania choroby i podjęcia leczenia.
półpasiec

Domowe sposoby na półpaśca.

Wysypki
Półpasiec jest powodowany przez tego samego wirusa, który wywołuje ospę wietrzną. Jeśli nie miałaś nigdy ospy wietrznej, nie musisz obawiać się, że dopadnie Cię półpasiec. On atakuje tylko osoby, które przechodziły ospę wietrzną. Wirus, który wywołał kiedyś ospę jest zachowywany przez nasz organizm i może się ujawnić wywołując półpaśca. Ujawnia się on, gdy wirus jest aktywowany przez stres czy osłabiony system immunologiczny. Półpasiec objawia się bolesnymi pęcherzami i wysypką wzdłuż linii nerwów. Jak radzić sobie z tą chorobą? Domowe sposoby znajdziesz poniżej.
Wysypka

Domowe sposoby na wysypkę

Wysypki

Wysypka może być spowodowana różnymi czynnikami. Nie należy jej nigdy bagatelizować i trzeba jak najszybciej udać się do lekarza na konsultację. Wysypka może być przyczyną alergii, podrażnienia ale również zakażenia wirusowego czy bakteryjnego. Poniżej przedstawiam domowe sposoby, które złagodzą swędzenie i zaczerwienienie skóry.