Choroby i Leczenie
- Medycyna Alternatywna
- Choroby Nowotworowe
- Stomatologia
- Zdrowie Rodzinne
- Zdrowie Psychiczne
- Ugryzienia i Ukąszenia
- Diety i Odżywianie
- Opieka Zdrowotna
- Zdrowie Publiczne i Bezpieczeństwo
- Operacje i Zabiegi
Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie 
8 domowych sposobów na pozbycie się wągrów za pomocą miodu
SkóraWągry tworzą się, gdy pory zostają zatkane mieszaniną sebum, brudu i martwych komórek naskórka. Gdy zanieczyszczenia te utleniają się, przybierają charakterystyczny czarny kolor. Nieestetyczne czarne kropki najczęściej tworzą się na nosie, brodzie, ale również na klatce piersiowej, plecach i ramionach. Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Nie musisz wydawać pieniędzy na wizytę u kosmetyczki, żeby pozbyć się wągrów. Wystarczy zastosować sprawdzone domowe sposoby. Co mają wspólnego te opisane poniżej? Ich podstawowym składnikiem jest znany ze swoich właściwości antybakteryjnych , oczyszczających i odżywczych miód.

Domowy krem na siniaki
Kontuzje SportoweSiniaki może nie są niebezpieczne, jednak z pewnością nie wyglądają estetycznie na skórze. Aby szybko sobie z nimi poradzić, wypróbuj nasz krem łagodzący, przyspieszający gojenie się siniaków. Dokładny przepis na jego przygotowanie znajdziesz poniżej.

Musztarda na stłuczenia i oparzenia - jak stosować?
Medycyna NaturalnaKażdemu z nas zdarzają się bolesne stłuczenia lub oparzenia. Szukając domowych sposobów na uśmierzenie bólu proponujemy skorzystanie z cudownych właściwości musztardy. Przekonaj się na własnej skórze o jej skutecznym działaniu. Wypróbuj na oparzenia, stłuczenia czy bolesne siniaki. Przyniesie ulgę w bólu i pomoże przywrócić skórę do prawidłowego stanu.

Jak zatuszować malinkę?
SkóraMalinka to zwykłe przebarwienie skóry. Jest to siniak utworzony przez zbyt długie i mocne ssanie skóry za pomocą ust. Zrobienie malinki jest bardzo proste, ale usunięcie jej może sprawić nam nieco kłopotów. Pokazanie malinki w miejscu publicznym może być nieco kłopotliwe, więc zastanów się dwa razy zanim pozwolisz, aby ktoś ci ją zrobił. Jeśli jednak na twojej skórze pojawiła się malinka, a ty chcesz ją ukryć, wypróbuj poniższe sposoby.

Jak pozbyć się brodawek płaskich?
SkóraBrodawki płaskie są prawdziwym utrapieniem dla wielu osób. Najczęściej występują na czole, twarzy i rękach, szybko się rozprzestrzeniają a walka z nimi jest dość trudna i czasochłonna. Często nie różnią się one kolorem od reszty twarzy i wyglądają jak małe kropelki wody. Jeśli nie wiesz jak sobie z nimi poradzić sprawdź nasze sprawdzone sposoby i pozbądź się ich raz na zawsze.

Jak leczyć grzybicę jamy ustnej?
SkóraPrzyczyną wystąpienia grzybicy jest zakażenie Candida albicans. Grzybica wywołana nimi może występować u kobiet i u mężczyzn. Pojawia się ona na skórze, w okolicach narządów płciowych, bardzo często zdarza się w jamie ustnej. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak leczyć takie zakażenie.

Jak leczyć brodawki?
SkóraLeczenie brodawek możemy przeprowadzić na kilka sposobów. Niektórzy uważają, że przypadłość tą można leczyć za pomocą skórki banana. Przeczytaj poniższe wskazówki, a być może znajdziesz rozwiązanie odpowiednie dla siebie.

Jak uchronić się przed grzybicą stóp?
ChorobyGrzybicą stóp możemy zarazić się bardzo łatwo. Doskonałym miejscem do jej rozprzestrzeniania są obszary ciepłe i wilgotne. Szczególnie narażone na tą chorobę są osoby, które wiele czasu spędzają w przylegających, nieprzewiewnych butach. Idealne warunki dla grzybicy panują w akademikach, przedszkolach, ale również na basenach, saunach czy siłowniach. Grzybicą można się zarazić też poprzez chodzenie na bosaka po wykładzinie, po której wcześniej chodził ktoś zarażony. Poniżej znajdziesz kilka metod które uchronią cię przed tą przykrą dolegliwością.

Jak leczyć odleżyny?
SkóraDla osoby leżącej w szpitalu lub domu opieki odleżyny mogą być problemem. Pojawiają się one u osób przykutych do łóżka, nie mających wystarczająco dużo ruchu. Odleżyny w większości występują u ludzi sparaliżowanych oraz niepełnosprawnych i mają charakter brzydkich owrzodzeń skóry, często sięgających aż do kości. Odleżyny powodowane są długotrwałym naciskiem części ciała na podłoże u osób pozostających przez długi okres w jednej pozycji i nie będących w stanie wykonywać czynności ruchowych. Osoby sparaliżowane i niepełnosprawne powinny mieć zagwarantowaną pomoc w poruszaniu się na tyle by odciążyć ciało. Odleżyny są jednak częstym problemem w domach opieki, gdyż niestety pacjenci są zaniedbywani i zostawiani w łóżku bez jakiejkolwiek możliwości ruchu. Istnieją pewne naturalne sposoby na radzenie sobie z odleżynami.

Jakie są przyczyny pękania pięt?·
SkóraPopękane pięty to uciążliwa, krępująca, a często i bardzo bolesna dolegliwość. Do walki z nią najczęściej skłaniają nas względy estetyczne. Pamiętać trzeba jednak o tym, że przez powstałe na stopach pęknięcia i rany do organizmu w łatwy sposób mogą wniknąć niebezpieczne wirusy i bakterie. Dlatego też do dolegliwości tej nie powinno się podchodzić jedynie jak do problemu natury kosmetycznej. Dziś przyjrzymy się najczęstszym przyczynom pękania skóry na piętach.