Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Jak sprawdzić, czy tatuaż jest zainfekowany?

Skóra
Tatuaże od wielu lat stają się coraz popularniejsze – to sposób na podkreślenie swojego indywidualizmu czy wyróżnienie się z tłumu. Większość osób chce mieć na skórze obraz, który symbolizuje dla nich coś ważnego – bez względu na to, czy jest w widocznym dla innych miejscu, czy nie. Warto jednak wiedzieć, że z wykonywaniem tatuażu wiążą się pewne zagrożenia. Najmniejszym jest to, że z czasem przestanie się nam podobać. Największym ryzykiem jest jednak wykonywanie tatuażu w niesprawdzonych salonach, które nie mają odpowiednich certyfikatów. Błędy w sterylizacji przyrządów mogą się dla nas skończyć zakażeniem groźnymi wirusami. Częstym powikłaniem jest też zainfekowanie tatuażu i problem z gojeniem się skóry. Dowiedz się, jak sprawdzić, czy tatuaż jest zainfekowany i poznaj ryzyko związane z tym zabiegiem.

Opryszczka bywa groźna: Jakie daje powikłania?

Choroby Wirusowe
Opryszczka wargowa, czyli bolesne owrzodzenie w okolicy ust, to uciążliwa i bardzo częsta przypadłość. Wywołuje ją wirus HSV, którego nosicielami może być nawet 80 proc. całej populacji. Bardzo łatwo się nim zarazić – przez pocałunek, korzystanie z tych samych naczyń czy kosmetyków. Dla większości osób wirus nie stanowi zagrożenia i nie daje żadnych objawów. Do rozwoju infekcji i pojawienia się zmian na skórze dochodzi najczęściej na skutek spadku odporności, przemęczenia czy silnego stresu. Niestety opryszczka może być bardzo niebezpieczna – zdarza się, że prowadzi do groźnych powikłań. Sprawdź, kto jest szczególnie narażony na zakażenie wirusem HSV, jak objawia się infekcja i kiedy może być zagrożeniem dla zdrowia.

Rumień na twarzy i szyi: Przyczyny, objawy i leczenie

Problemy Dermatologiczne
Nagłe czerwienienie się skóry na twarzy i szyi to dolegliwość wielu osób. Zalewanie się rumieńcem bardzo często występuje na skutek silnych emocji, stresu, ale też gwałtownych zmian atmosferycznych. Może być również efektem spożywania alkoholu czy pikantnych przypraw. Przyczyną jest silna reakcja naczyń krwionośnych znajdujących się tuż pod skórą, dlatego to zjawisko określa się też mianem rumienia naczynioruchowego. Przypadłość ta najczęściej dotyka osoby z wrażliwą cerą, ale też ludzi zmagających się z nadciśnieniem tętniczym czy nadczynnością tarczycy. Sprawdź, jakie są przyczyny zaczerwienienia skóry na twarzy i szyi.
pieprzyki usuwanie

5 domowych sposobów na usunięcie pieprzyków

Alternatywne Remedia
Naukowcy twierdzą, że główna przyczyną powstawania pieprzyków jest genetyka. Jednak wiele pieprzyków to znamiona po opalaniu. Pieprzyk to znamiona barwnikowe, miejsca w których skupiają się komórki zawierające melaninę, pigment skórny. Niektóre z nich mogą być czerniakami z którymi należy natychmiast udać się do lekarza. Większości ludzi pieprzyki nie przeszkadzają. Jeśli się zdecydujesz na usunięcie pieprzyka możesz skorzystać z ofert gabinetów kosmetycznych. Jednak istnieją domowe sposoby, które mogą usunąć pieprzyki.
liszajec

6 domowych sposobów na liszajec

Problemy Dermatologiczne
Liszajec to bardzo zaraźliwa infekcja skóry, która zazwyczaj występuje na twarzy, szyi, ramionach i nogach. Ten problem zazwyczaj wywołują dwie bakterie: streptococcus pyogenes i staphylococcus aureus. Bakterie mogą zainfekować skórę poprzez ranę (zacięcie, ugryzienie owada czy inny uraz) w zdrowym ciele lub w trakcie innych problemów skórnych, takich jak świerzb czy egzema. Objawy liszajca są różne w zależności od jego rodzaju, jednak bardzo częstym objawem są czerwone pęcherze, które łatwo pękają, żółtawy strup tworzący się po zaschnięciu, czerwone plamy, swędzenie lub wysypka w zainfekowanym miejscu, zmiany skórne i powiększone węzły chłonne. Leczenie liszajca zależy od jego natężenia. Oto 6 domowych sposobów na liszajca.
Włókniaki usuwanie

Jak pozbyć się włókniaka domowym sposobem?

Skóra
Kurzajki i włókniaki mogą być denerwujące. Nie tylko są nieatrakcyjne, ale łatwo pomylić je z guzami złośliwymi. Na szczęście włókniaki to łagodne guzy pojawiające się na skórze. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, w jaki sposób je usunąć.
drzazga pod paznokciem

Jak usunąć drzazgę spod paznokcia?

Skóra
Mimo że bywa to bolesne to jednak z wbitą drzazgą nie trzeba od razu jechać na pogotowie. Można poprosić kogoś by wyciągnął nam drzazgę. Nie zawsze jednak mamy kogoś takiego pod ręką. Trzeba więc poradzić sobie samemu. Jak zatem w prawidłowy sposób usuwać drzazgi? Wszystkiego się dowiesz z poniższego artykułu.
odmrożenia domowe sposoby

5 domowych sposobów na odmrożenia

Skóra
Odmrożenia to czerwone, bolesne obrzęki na palcach rąk i stóp, nosie i uszach, w miejscach najbardziej narażonych na nadmierne zimno. Są one spowodowane zwężeniem się naczyń krwionośnych pod skórą. Odmrożenie to sezonowa przypadłość, zwłaszcza w okresie zimowym. Ustępują po 2-3 tygodniach bez leczenia. Następujące domowe środki zmniejszą świąd i obrzęk przynosząc ulgę.
Problemy skórne

10 domowych sposobów na zapalenie skóry

Skóra
Problemy skórne mogą mieć różną postać, ale wspólną cechą wszystkich objawów jest stan zapalny. Na przykład możesz cierpieć na atopowe zapalenie skóry (zwane egzemą), dostać swędzącej wysypki na skutek kontaktu z niektórymi chemikaliami albo zauważyć łuszczącą się skórę głowy. Zapalenie skóry rzadko oznacza poważne problemy ze zdrowiem, jednak wszelkie zmiany skórne powinny zostać obejrzane przez lekarza. Jednakże, warto spróbować domowych sposobów, mogą być pomocne w leczeniu.
otarcia skóry

4 domowe sposoby na otarcia skóry

Inne Choroby
Otarcia skóry nie należą do przyjemnych. Ciągłe ocieranie się skóry o skórę lub skóry o ubranie powoduje zaczerwienienie, podrażnienie, a nawet może doprowadzić do krwawienia. Z płytkimi otarciami możemy poradzić sobie sami. Natomiast z głębszymi ranami należy zgłosić się do lekarza. Otarcia to częsty problem osób sporadycznie uprawiających sport, osób otyłych oraz tych o wrażliwej skórze. Domowe sposoby pomogą ci złagodzić ból i pieczenie. Oto parę z nich.