Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Co może oznaczać ból łokcia? Przyczyny, objawy, jak leczyć?

Kości, Stawy i Mięśnie
Ból łokcia to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, która może utrudniać codzienne czynności, pracę zawodową czy aktywność fizyczną. Staw łokciowy pracuje niemal cały czas, przy zginaniu, prostowaniu i odwracaniu ręki, a także przy dźwiganiu. Nieustannie narażony jest więc na urazy, nadwyrężenia, stany zapalne czy zwyrodnienia. Istnieje jednak wiele innych przyczyn bólu łokcia. Niektóre z nich są mniej uciążliwe i wystarczy zmiana przyzwyczajeń oraz fizjoterapia, inne zaś wymagają leczenia operacyjnego. Niezależnie od przyczyny, nie można bagatelizować bólu łokcia i należy udać się do specjalisty w celu podjęcia odpowiedniego leczenia. Sprawdź, co najczęściej może wywołać ból w obrębie stawu łokciowego.

Koksartroza. Jak się przed nią ustrzec?

Kości, Stawy i Mięśnie
Stawy biodrowe odgrywają kluczową rolę w codziennym funkcjonowaniu. Dzięki nim możliwe jest poruszanie się oraz utrzymywanie sylwetki w pionie. Niestety, nieodpowiedni styl życia prowadzi do ich zwyrodnienia, zwanego koksartrozą. Schorzenie jest bardzo niebezpieczne, ponieważ sprawia ból i w znacznym stopniu utrudnia samodzielne życie. Zwyrodnienie stawów jest nieuleczalne, jednak istnieją metody, które złagodzą objawy i pomogą lepiej funkcjonować.

Kciuk narciarza (kciuk bramkarza): Co to jest? Objawy i leczenie

Zwichnięcia i Skręcenia
Regularna aktywność fizyczna stanowi gwarant dobrej kondycji. Niestety, sport wyczynowy - podobnie zresztą jak amatorski - wiąże się z ryzykiem wystąpienia kontuzji, która może skutecznie unieruchomić nas na kilka tygodni, lat, a nawet na całe życie. Na szczęście, niektóre z nich nie są na tyle poważne, aby całkowicie rezygnować z ćwiczeń. Trzeba jednak postawić trafną diagnozę i zastosować skuteczne leczenie. Jednym z takich schorzeń jest tzw. kciuk narciarza. Co to dokładnie jest? Jak wyglądają objawy? Jak przebiega leczenie? Przekonajmy się.
Leczenie ran i zadrapań

Jak szybko wyleczyć ranę?

Kontuzje Sportowe
Poniżej przedstawiam 7 sposobów i wskazówek, dzięki którym rany i zadrapania wyleczą się o wiele szybciej. Nie są one z pewnością dla ciebie nowością, jednak to właśnie one najlepiej się sprawdzają.
Ganglion (cysta galaretowata)

Jak leczyć ganglion?

Kontuzje Sportowe
Masz narośl w pobliżu nadgarstka lub stawów na palcach? Nie wpadaj w panikę - to prawdopodobnie tylko torbiel galaretowata znana także jako ganglion. Torbiel galaretowata to niewielka zmiana nierakowa wypełniona płynem. Najczęściej pojawia się wzdłuż stawów lub ścięgien rąk, zwłaszcza koło nadgarstków, czasami także w pobliżu stóp. Przyczyna powstawania torbieli nie jest dokładnie poznana, jednak wiadomo, że ma ona związek z nadmiernym obciążeniem stawów. Zwykle torbiel galaretowata jest zupełnie niegroźna czasem jednak może wywoływać ból. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak pozbyć się ganglionu.
woda w kolanie

Jak w domowy sposób pozbyć się wody w kolanie?

Kontuzje Sportowe
Stawy maja niewielką ilość płynu, który smaruje chrząstki i kości by te mogły poruszać się bez trudności i tarcia. Jednak nadmiar płynu w stawach, również może stać się problemem. Znacznie wpływa na funkcjonowanie stawów i powodować bolesne objawy. Sprawdź jak pozbyć się wody w kolanie, domowym sposobem.
krwiak leczenie

Jak przyspieszyć gojenie się krwiaka podskórnego?

Bóle
Krwiaki podskórne są bolesne i stopień bólu zależy od jego wielkości. Powstają ona na skutek mocnego uderzenia. Uszkodzone naczynie krwionośne wypycha krew, która nie znajdując ujścia zbiera się pod skórą. Znając kilka domowych sposobów możesz zmniejszyć ból i przyspieszyć gojenie się krwiaka.
skurcze nóg

4 domowe sposoby na skurcze łydek

Wzmożone Napięcie Mięśniowe
Po męczącym dniu pragniesz tylko położyć się do łóżka i spać do rana. Lecz sen psuje cie nagły skurcz mięśni. Zmęczone mięśnie nóg podatne są na skurcze. Skurcze mięśni to znane zjawisko dla sportowców i kobiet w ciąży. Oto kilka domowych sposobów na skurcze mięśni.
Bandażowanie kostki

Jak zabandażować kostkę?

Kontuzje Sportowe
Bandażowanie uciskowe kostki stosowane jest w celu zlikwidowania lub zapobiegania dalszej opuchlizny. Bandaż należy założyć w taki sposób, aby kostka była w miarę usztywniona, jednak aby nie utrudnić krążenia w stopie.
stłuczone kolano

Jak leczyć stłuczone kolano?

Kontuzje Sportowe
Stłuczenie kolana jest bardzo bolesne. Mimo, że złamanie kości nie występuje w tego typu urazie, często prowadzi do krwotoku wokół miejsca stłuczenia. Potrzebne jest prześwietlenie magnetyczne, za pomocą którego lekarz stwierdzi dokładnie stłuczone miejsce. W większości przypadków przyległe kości nie są uszkodzone. Stłuczenia kolana często są wynikiem przewróceń, zwłaszcza w sporcie.