Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie
udar mózgu leczenie

Metody leczenia udaru mózgu - na czym polegają?

Udary i Wylewy
W ostatnim czasie udało się uzyskać duży postęp w leczeniu świeżych udarów niedokrwiennych. By jednak chory z udarem niedokrwiennym mógł skorzystać z tego postępu i miał faktyczną szansę na wyzdrowienie, powinien jak najszybciej znaleźć się w specjalistycznym ośrodku udarowym albo w placówce, która posiada oddział specjalizujący się w leczeniu udarów mózgowych (takich miejsc w Polsce jest łącznie około 170). Konieczne jest bowiem, by został on zdiagnozowany i otrzymał leczenie przed upływem 6 godzin (a według niektórych ekspertów – do 8 godzin) od wystąpienia pierwszych objawów choroby. I tu tkwi problem.
udar mózgu

Jak zapobiec udarowi mózgu?

Mózg i Układ Nerwowy
Lekarze kładą duży nacisk na zapobieganie udarowi mózgu. Nawet najmniejszy udar powoduje bardzo duży ból. Niestety nie wszyscy pamiętają o tym, jak ważna jest prewencja. Skutki udaru mózgu są tragiczne. Niestety nie wszyscy wiemy jak mu zapobiegać, a jest to bardzo ważne. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, do których powinieneś się zastosować, jeśli chcesz uniknąć tego schorzenia.