Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie
adhd dorosłych

Jak radzić sobie z ADHD?

ADHD
ADHD to w dosłownym tłumaczeniu zespół nadpobudliwości z deficytem uwagi. Objawia się między innymi problemami z utrzymaniem uwagi, nadmierną aktywnością i nadpobudliwością ruchową. Osoby cierpiące na ADHD są impulsywne i często mają duży kłopot z realizowaniem zadań. Brak im wytrwałości i zaangażowania, dlatego często porzucają jedno zadanie na rzecz drugiego, ale nie wykonują do końca żadnego z nich. ADHD kojarzy się jednak z przypadłością występującą jedynie u dzieci, jednakże dotyczy ona także dorosłych i może stanowić dla nich ogromną przeszkodę w codziennym funkcjonowaniu. Oto kilka sposobów na zapanowanie nad objawami ADHD przy wykonywaniu codziennych czynności o raz w pracy:
adhd problemy

6 naturalnych środków na ADHD

ADHD
ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder) oznacza zespół nadpobudliwości z deficytem uwagi. W latach 2003 – 2007 liczba udokumentowanych przypadków ADHD zwiększyła się o 22%. Leczenie farmakologiczne tej przypadłości nie zawsze jest skuteczne, a przy tym może prowadzić do wystąpienia działań niepożądanych. Istnieją jednak alternatywne sposoby leczenia ADHD, całkowicie naturalne i nie powodujące żadnych skutków ubocznych. Sposoby te są łatwe w stosowaniu i pozostawiają długotrwałe efekty. Poniżej przedstawiamy listę naturalnych i bezpiecznych dla zdrowia metod.
dziecko z ADHD

Jakie są objawy ADHD u dzieci?·

Dziecko a Zdrowie
ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi) to zaburzenie, które diagnozuje się u dzieci w wieku 5-6 lat, choć jego objawy uwidaczniają się znacznie wcześniej. Istnieją trzy kluczowe symptomy, które powinny być dla rodziców sygnałem ostrzegawczym: brak uwagi, nadpobudliwość i impulsywność. Objawy te wpływają na funkcjonowanie dziecka w społeczeństwie i często są przyczyną problemów w szkole. Żeby potwierdzić diagnozę, wszystkie trzy symptomy muszą wystąpić łącznie przez okres nie krótszy, niż 6 miesięcy. Bardziej szczegółowe informacje znajdziesz poniżej.
ADHD u dorosłych

10 objawów ADHD u dorosłych

ADHD
ADHD, a właściwie zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, przywołuje na myśl hałaśliwego kilkulatka o niespożytej energii. Prawdą jednak jest, że ADHD może objawiać się również u osób dorosłych. Co więcej, dorośli rzadko zdają sobie sprawę z faktu, że niepunktualność czy nieumiejętna organizacja czasu to objawy ADHD właśnie u dorosłych. Skąd bierze się ADHD? Chociaż nie znane są przyczyny pojawiania się ADHD, specjaliści są zgodni co do faktu, że dziedziczność jest bardzo ważnym czynnikiem. Inne przyczyny, takie jak picie alkoholu czy palenie papierosów podczas ciąży, mogą przyczynić się do rozwoju tego zespołu u dziecka. W przeciwieństwie do takich zaburzeń jak depresja czy stany lękowe, ADHD nie pojawia się nagle w dorosłym życiu. Aby prawidłowo zdiagnozować zespół nadpobudliwości, należy sięgnąć do dzieciństwa. Rozpoznanie i najczęstsze objawy zostały opracowane na podstawie symptomów, jakie zostały zaobserwowane u dzieci. Można do nich zaliczyć trudności w zapamiętywaniu, częste marzenie dzienne, niemożność siedzenia w jednym miejscu przez dłuższą chwilę, czy nieustanna chęć obracania czegoś w palcach. Lekarze nie wskazują jednoznacznych objawów, ponieważ zespół może mieć bardzo różne symptomy i przebieg, a także nasilenie. Przez to właśnie diagnozowanie ADHA u dorosłych sprawia wiele trudności.
leczenie ADHD

Jak leczyć ADHD?

ADHD
Wielu lekarzy i rodziców zastanawia się nad bezpieczeństwem leków stosowanych podczas leczenia ADHD. Badania wykazały, że leki te działają tylko przez krótki okres, powodują wzrost tętna i powodują podejrzane zmiany w strukturze DNA, które mogą być związane z rakiem. Jest to przerażające wiedząc jednocześnie, jak wiele leków tego typu jest dostępnych na rynku. Jednakże wytrwałość, indywidualna obserwacja i konsekwencja w działaniu, może pomóc twojemu dziecku choremu na ADHD, bez stosowania ciężkich leków.
dziecko z ADHD

Jak traktować dziecko z ADHD?

Problemy w Szkole
Nadpobudliwość psychoruchowa, zwana w skrócie ADHD, może w znacznym stopniu ograniczyć zdolności dziecka do rozwiązywania problemów, planowania oraz zrozumienia siebie i innych. Co więcej, dzieci cierpiące na ADHD często czują się odrzucone, nieakceptowane przez rówieśników i nauczycieli. Dorośli często nie zdają sobie sprawy, z tego jak traktować dziecko cierpiące na ADHD. Istnieje jednak wiele metod, dzięki którym możemy nawiązać z takim dzieckiem dobry kontakt i sprawić, że przestanie się ono czuć wyalienowane. Odpowiednie leczenie, zmiana stylu życia i systemu zachowań mogą pomóc dziecku radzić sobie z ADHD.
dziecko z ADHD

Jak rozpoznać ADHD u dziecka?

Zachowanie się Dziecka
ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej, jest chorobą, podczas której dziecko wybitnie wyróżnia się na tle rówieśników nadmierną ruchliwością, niemożnością skupienia uwagi na więcej, niż krótką chwilę i gwałtownością zachowań.
ADHD

Jak postępować z dziećmi z ADHD?

ADHD
ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, jest to zaburzenie, które w dzisiejszych czasach występuje coraz częściej. Choroba ta może pojawić się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Jej skutki utrudniają życie przeważnie osobom znajdującym się w najbliższym otoczeniu chorego. Rodzice takiego dziecka muszą mieć nieograniczone pokłady cierpliwości i spokoju. Zespół nadpobudliwości psychoruchowej jest określany jako choroba o podłożu genetycznym. Zaburzenia genetyczne przyczyniają się do pojawienia się cech takich jak: impulsywność, trudności z koncentracją uwagi, czy też nadpobudliwość ruchowa. Wiąże się to z zakłóceniami między układem dopaminowym i noradrenalinowym w centralnym układzie nerwowym. W poniższym artykule znajdziesz informacje o sposobach radzenia sobie z dziećmi, u których stwierdzono ADHD.
ADHD u dziecka

Jak rozpoznać dziecko nadpobudliwe?

Zachowanie się Dziecka
ADHD to zaburzenie wrodzone, które dotyka około 5-7% dzieci, przy czym choruje dwukrotnie więcej chłopców, niż dziewczynek. Nie znaczy to jednak, że jeśli dziecko jest bardziej aktywne i ciekawsze świata od innych, to od razu cierpi na tę chorobę. Diagnozę ADHD może postawić tylko psycholog lub psychiatra dziecięcy. Jeśli podejrzewasz u swojego dziecka zespół nadpobudliwości psychoruchowej, ten artykuł pomoże Ci zweryfikować Twoje obawy lub wskaże kilka porad dla mam, które leczą swoje pociechy.
Dziecko z ADHD

ADHD u dzieci·

ADHD
ADHD (skrót z ang. Attention deficit hyperactivity disorder) czyli Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi jest zaburzeniem pozbawiającym dzieci zdolności uwagi i skupienia się na jednej rzeczy. Dzieci z ADHD są niespokojne i łatwo się rozpraszają, przez co mają często problem z uważnym słuchaniem nauczyciela czy dokończeniem zadania. Narodowy Instytut Zdrowia Psychicznego donosi, że 3-5% dzieci ma ADHD jednak część naukowców uważa, że liczba ta może wynosić nawet 10%.