Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie
adhd dorosłych

Jak radzić sobie z ADHD?

ADHD
ADHD to w dosłownym tłumaczeniu zespół nadpobudliwości z deficytem uwagi. Objawia się między innymi problemami z utrzymaniem uwagi, nadmierną aktywnością i nadpobudliwością ruchową. Osoby cierpiące na ADHD są impulsywne i często mają duży kłopot z realizowaniem zadań. Brak im wytrwałości i zaangażowania, dlatego często porzucają jedno zadanie na rzecz drugiego, ale nie wykonują do końca żadnego z nich. ADHD kojarzy się jednak z przypadłością występującą jedynie u dzieci, jednakże dotyczy ona także dorosłych i może stanowić dla nich ogromną przeszkodę w codziennym funkcjonowaniu. Oto kilka sposobów na zapanowanie nad objawami ADHD przy wykonywaniu codziennych czynności o raz w pracy:
adhd problemy

6 naturalnych środków na ADHD

ADHD
ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder) oznacza zespół nadpobudliwości z deficytem uwagi. W latach 2003 – 2007 liczba udokumentowanych przypadków ADHD zwiększyła się o 22%. Leczenie farmakologiczne tej przypadłości nie zawsze jest skuteczne, a przy tym może prowadzić do wystąpienia działań niepożądanych. Istnieją jednak alternatywne sposoby leczenia ADHD, całkowicie naturalne i nie powodujące żadnych skutków ubocznych. Sposoby te są łatwe w stosowaniu i pozostawiają długotrwałe efekty. Poniżej przedstawiamy listę naturalnych i bezpiecznych dla zdrowia metod.
dziecko z ADHD

Jakie są objawy ADHD u dzieci?·

Dziecko a Zdrowie
ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi) to zaburzenie, które diagnozuje się u dzieci w wieku 5-6 lat, choć jego objawy uwidaczniają się znacznie wcześniej. Istnieją trzy kluczowe symptomy, które powinny być dla rodziców sygnałem ostrzegawczym: brak uwagi, nadpobudliwość i impulsywność. Objawy te wpływają na funkcjonowanie dziecka w społeczeństwie i często są przyczyną problemów w szkole. Żeby potwierdzić diagnozę, wszystkie trzy symptomy muszą wystąpić łącznie przez okres nie krótszy, niż 6 miesięcy. Bardziej szczegółowe informacje znajdziesz poniżej.
leczenie ADHD

Jak leczyć ADHD?

ADHD
Wielu lekarzy i rodziców zastanawia się nad bezpieczeństwem leków stosowanych podczas leczenia ADHD. Badania wykazały, że leki te działają tylko przez krótki okres, powodują wzrost tętna i powodują podejrzane zmiany w strukturze DNA, które mogą być związane z rakiem. Jest to przerażające wiedząc jednocześnie, jak wiele leków tego typu jest dostępnych na rynku. Jednakże wytrwałość, indywidualna obserwacja i konsekwencja w działaniu, może pomóc twojemu dziecku choremu na ADHD, bez stosowania ciężkich leków.
dziecko z ADHD

Jak traktować dziecko z ADHD?

Problemy w Szkole
Nadpobudliwość psychoruchowa, zwana w skrócie ADHD, może w znacznym stopniu ograniczyć zdolności dziecka do rozwiązywania problemów, planowania oraz zrozumienia siebie i innych. Co więcej, dzieci cierpiące na ADHD często czują się odrzucone, nieakceptowane przez rówieśników i nauczycieli. Dorośli często nie zdają sobie sprawy, z tego jak traktować dziecko cierpiące na ADHD. Istnieje jednak wiele metod, dzięki którym możemy nawiązać z takim dzieckiem dobry kontakt i sprawić, że przestanie się ono czuć wyalienowane. Odpowiednie leczenie, zmiana stylu życia i systemu zachowań mogą pomóc dziecku radzić sobie z ADHD.
dziecko z ADHD

Jak rozpoznać ADHD u dziecka?

Zachowanie się Dziecka
ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej, jest chorobą, podczas której dziecko wybitnie wyróżnia się na tle rówieśników nadmierną ruchliwością, niemożnością skupienia uwagi na więcej, niż krótką chwilę i gwałtownością zachowań.
ADHD

Jak postępować z dziećmi z ADHD?

ADHD
ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, jest to zaburzenie, które w dzisiejszych czasach występuje coraz częściej. Choroba ta może pojawić się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Jej skutki utrudniają życie przeważnie osobom znajdującym się w najbliższym otoczeniu chorego. Rodzice takiego dziecka muszą mieć nieograniczone pokłady cierpliwości i spokoju. Zespół nadpobudliwości psychoruchowej jest określany jako choroba o podłożu genetycznym. Zaburzenia genetyczne przyczyniają się do pojawienia się cech takich jak: impulsywność, trudności z koncentracją uwagi, czy też nadpobudliwość ruchowa. Wiąże się to z zakłóceniami między układem dopaminowym i noradrenalinowym w centralnym układzie nerwowym. W poniższym artykule znajdziesz informacje o sposobach radzenia sobie z dziećmi, u których stwierdzono ADHD.
ADHD u dziecka

Jak rozpoznać dziecko nadpobudliwe?

Zachowanie się Dziecka
ADHD to zaburzenie wrodzone, które dotyka około 5-7% dzieci, przy czym choruje dwukrotnie więcej chłopców, niż dziewczynek. Nie znaczy to jednak, że jeśli dziecko jest bardziej aktywne i ciekawsze świata od innych, to od razu cierpi na tę chorobę. Diagnozę ADHD może postawić tylko psycholog lub psychiatra dziecięcy. Jeśli podejrzewasz u swojego dziecka zespół nadpobudliwości psychoruchowej, ten artykuł pomoże Ci zweryfikować Twoje obawy lub wskaże kilka porad dla mam, które leczą swoje pociechy.
Dziecko z ADHD

ADHD u dzieci·

ADHD
ADHD (skrót z ang. Attention deficit hyperactivity disorder) czyli Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi jest zaburzeniem pozbawiającym dzieci zdolności uwagi i skupienia się na jednej rzeczy. Dzieci z ADHD są niespokojne i łatwo się rozpraszają, przez co mają często problem z uważnym słuchaniem nauczyciela czy dokończeniem zadania. Narodowy Instytut Zdrowia Psychicznego donosi, że 3-5% dzieci ma ADHD jednak część naukowców uważa, że liczba ta może wynosić nawet 10%.
ADHD u dorosłych

ADHD u dorosłych·

ADHD
Większość ludzi kojarzy nadpobudliwość psychoruchową (ADHD) z dziećmi. Jednak warto wiedzieć, że około 30-70% dzieci z niej nie wyrasta a objawy choroby towarzyszą im w dorosłym życiu. Osoby z ADHD mają zaburzenia równowagi pomiędzy neuroprzekaźnikami odpowiedzialnymi za koncentrację. Dorośli z ADHD mają problem z koncentracją na swojej karierze, ambicjach i związkach. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że cierpi na tą chorobę i ciągle się zastanawia, dlaczego wszystko ucieka im sprzed nosa.