Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Alkoreksja: co warto wiedzieć o tej chorobie?

Leczenie Zaburzeń Psychicznych
Alkoreksja jest zaburzeniem odżywiania, które oficjalnie nie jest jeszcze terminem medycznym, ale występuje od kilku lat w leksykonach chorób związanych z żywieniem, a także w poradnikach zdrowotnych. Zaburzenie to polega na celowym zastępowaniu żywności alkoholem. Chory rezygnuje z jedzenia, by móc z czystym sumieniem wypić napoje wysokoprocentowe. Obecnie alkoreksja uważana jest, wraz z anoreksją i bulimią, za najbardziej niebezpieczną chorobę związaną z odżywianiem. Oto, co powinniśmy wiedzieć na jej temat.
bulimia

Jak walczyć z bulimią?

Bulimia
Bulimia to choroba o podłożu psychicznym. Wiąże się ona z zaburzeniami w odżywianiu. Obecnie jest niewiele badań poświęconych tej chorobie. Zachorowalność na bulimię jest bardzo zróżnicowana w zależności od kraju. Z przeprowadzonych badań (w 2008 r.) wynika, że największą ilość chorych odnotowano w Australii, bo aż 1943 nastolatków w przedziale wiekowym od 15 do 17 lat. Nie jest wykluczone, że w innych krajach ten współczynnik jest większy, jednakże nie dysponujemy odpowiednimi statystykami. Bulimia charakteryzuje się nagłymi napadami w objadaniu się. Po tego typu napadach występuje zachowanie kompensacyjne. Chory czuje wyrzuty sumienia oraz chce jak najszybciej pozbyć się z organizmu tego, co zjadł. W poniższym artykule znajdziesz porady dotyczące walki z bulimią.
bulimia

Jak rozpoznać bulimię?

Bulimia
W artykule Jak leczyć bulimię? mogłyście znaleźć informację, że bulimia jest przede wszystkim chorobą psychiczną. Faktycznie jest to raczej zaburzenie psychiczne i wiele osób, które borykają się z tym problemem naznacza siebie piętnem winy za swoje zaburzenie, dlatego też ważne jest byś na samym początku lektury tego artykułu zdała sobie sprawę, że jest to bardzo zróżnicowane zaburzenie odżywiania, które ma swoje źródła w psychice pacjentki.
bulimia

Jak leczyć bulimię?

Bulimia
Bulimia to głównie choroba psychiczna. Obecnie dotyka ona około 1% kobiet między 18 a 24 rokiem życia, natomiast około 8% kobiet w tym samym wieku ma przynajmniej niepełne objawy tej choroby. Na bulimie mogą zachorować również mężczyźni, ale procent zachorowań jest u nich znacznie mniejszy niż u kobiet. Najważniejsze w leczeniu bulimii jest jak najszybsze jej rozpoznanie i podjęcie walki z chorobą. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci w leczeniu bulimii.