Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie
leki przeciwbólowe

Jak stosować leki przeciwbólowe, żeby nie szkodziły?

Walka z Bólem
Powszechnie dostępne leki przeciwbólowe mogą być groźne dla zdrowia, szczególnie dla przewlekle chorych. Większość z nas nie czyta ulotek, dołączanych do opakowania każdego leku. Lekceważymy też zawarte w nich ostrzeżenia. Tymczasem za taką niewiedzę można zapłacić pogorszeniem stanu zdrowia lub też sprowokować inną chorobę. Ze statystyk medycznych wynika, że niepożądane działania leków są częstą przyczyną pobytów w szpitalu. To także jedna z 10 najczęstszych przyczyn zgonów.
Uzależnienie

7 objawów uzależniania

Uzależnienie od Leków
Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy jesteś od czegoś uzależniony? Niekoniecznie muszą to być narkotyki, papierosy czy alkohol. Mogą to być również słodycze, kawa, Internet, zakupy czy pornografia oraz wiele innych rzeczy. Praktycznie od wszystkiego co robimy to możemy się uzależnić. Przeczytaj poniższe objawy i dowiedz się, czy potrzebujesz pomocy.
uzależnienie od leków

Jak uniknąć uzależnienia od leków?

Uzależnienie od Leków
Leki są jednym z najlepszych wynalazków. Pomagają nam one uśmierzyć ból, wyleczyć się czy poprawić ogólną kondycję organizmu. Problemy zaczynają się wtedy, kiedy pacjent zaczyna nadużywać leków. Często towarzyszy temu efekt placebo - pacjent uważa, że jeśli weźmie więcej jakichkolwiek leków to od razu poczuje się lepiej. Jak ustrzec się przed uzależnieniem? Dowiesz się czytając ten artykuł.