Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie
Uzależnienia mogą spotkać każdego

Osobowość skłonna do uzależnień - zobacz jak ją rozpoznać?

Mózg i Układ Nerwowy
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy ty lub twoja druga połowa jesteście osobami uzależnionymi? Uzależnieni to ludzie tacy jak ty czy ja, którzy cierpią na chorobę swojego umysłu. Choroba ta prowadzi nieleczonych do obłędu. Uzależnieni nie są złymi ludźmi! Problem polega na tym, że większość z nich nie zdaje sobie sprawy, że cierpi na tę chorobę. Pozostawieni sami sobie dokonują zniszczeń w stworzonym przez siebie świecie, w którym króluje zamieszanie i chaos. Ten artykuł jest dla ciebie bez względu na to czy wydaje ci się, że jesteś uzależniony czy też nie. Oto trzy cechy charakterystyczne osobowości skłonnej do uzależnień:
uzależniające leki

Jakie leki najbardziej uzależniają?

Uzależnienie od Leków
Narkotyki można kupić nie tylko u ulicznego handlarza. Leki dostępne w aptekach należą do najczęściej nadużywanych. Powinny pomóc w powrocie do zdrowia, ale mogą uzależniać. Uzależniające mogą być środki przeciwbólowe, nasenne, uspokajające, a nawet leki na przeziębienie i kaszel. Chroń swoją rodzinę – zobacz, na które lekarstwa trzeba szczególnie uważać. Wiele z nich z pewnością cie zaskoczy.
leki przeciwbólowe

Jak stosować leki przeciwbólowe, żeby nie szkodziły?

Walka z Bólem
Powszechnie dostępne leki przeciwbólowe mogą być groźne dla zdrowia, szczególnie dla przewlekle chorych. Większość z nas nie czyta ulotek, dołączanych do opakowania każdego leku. Lekceważymy też zawarte w nich ostrzeżenia. Tymczasem za taką niewiedzę można zapłacić pogorszeniem stanu zdrowia lub też sprowokować inną chorobę. Ze statystyk medycznych wynika, że niepożądane działania leków są częstą przyczyną pobytów w szpitalu. To także jedna z 10 najczęstszych przyczyn zgonów.
uzależnienie

Jak pomóc osobie uzależnionej?

Uzależnienie od Leków
Różnego rodzaju uzależnienia to plaga w dzisiejszych czasach. Nie jest trudno wpaść w uzależnienie. Gorzej jest z niego wyjść. Jakie są czynniki wpływające na podatność do uzależnień? Jest ich wiele i każdy jest bardzo ważny. Można powiedzieć, że życie kształtuje nas na różne sposoby. Daje nam różne prezenty niekiedy upragnione a niekiedy niechciane. To wszystko wpływa na naszą psychikę i zdolność do asertywnego myślenia. Gdy nasza przeszłość nie może być oparciem psychicznym w teraźniejszości pojawia się problem. Gdzie mam szukać ukojenia? Takie osoby metodą prób i błędów znajdują rozwiązanie. Przeważnie najłatwiejsze czyli ucieczka w nałóg. Złagodzenie bólu psychicznego. Co zrobić by pomóc osobie uzależnionej?
uzależniony

Jak zapobiegać uzależnieniom?

Uzależnienie od Leków
Uzależnienia mogą zrujnować życie osobie uzależnionej, a także jej rodzinie. Uzależnienia są dość powszechnie spotykane w dzisiejszym świecie. Jednakże mało kto zdaje sobie sprawę ze skali tego zjawiska. Niekiedy jest to norma. Ludzie żyją cierpiąc na różnego rodzaju uzależnienia, często nie zdają sobie z tego sprawy, bądź bagatelizują je. Ale jak długo można żyć w kłamstwie tak, aby nie wpływało ono na nasze życie? Czy uzależnienie to oznaka słabości? Co powoduje, że stajemy się niewolnikami alkoholu, narkotyków czy hazardu? Odpowiedzi na te pytania nie są łatwe. Każda osoba uzależniona musi dojść do przyczyny uzależnienia zanim zacznie z nim walczyć. W poniższym artykule zajmę się profilaktyką uzależnień. Dowiesz się w nim jak zmniejszyć ryzyko uzależnienia się.
uzależnienie od leków

Jak uniknąć uzależnienia od leków?

Uzależnienie od Leków
Leki są jednym z najlepszych wynalazków. Pomagają nam one uśmierzyć ból, wyleczyć się czy poprawić ogólną kondycję organizmu. Problemy zaczynają się wtedy, kiedy pacjent zaczyna nadużywać leków. Często towarzyszy temu efekt placebo - pacjent uważa, że jeśli weźmie więcej jakichkolwiek leków to od razu poczuje się lepiej. Jak ustrzec się przed uzależnieniem? Dowiesz się czytając ten artykuł.
Uzależnienie

7 objawów uzależniania

Uzależnienie od Leków
Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy jesteś od czegoś uzależniony? Niekoniecznie muszą to być narkotyki, papierosy czy alkohol. Mogą to być również słodycze, kawa, Internet, zakupy czy pornografia oraz wiele innych rzeczy. Praktycznie od wszystkiego co robimy to możemy się uzależnić. Przeczytaj poniższe objawy i dowiedz się, czy potrzebujesz pomocy.